The Mark McGarity Lely Trojan Invite

October 15, 2022
|
Lely High School Naples, FL 34113
DIRECTOR: Sander Langebeeke   TIMING: MOGO Timing   REFEREE: Sarge Brown  

Women's 5000 Meters Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Myers 1:53:32 22:42 38 3 4 5 9 17 19 24
2 Village School 1:57:09 23:25 57 2 6 10 18 21 35  
3 Oasis 2:02:09 24:25 82 1 11 20 22 28 32 33
4 North Fort Myers 2:08:38 25:43 90 7 8 15 26 34    
5 Mason Classical Academy 2:06:30 25:18 98 12 13 14 29 30 36  
6 Naples 2:12:48 26:33 122 16 23 25 27 31 37  
  LaBelle     DNF              
  Marco Island Academy     DNF              
  Golden Gate     DNF              
  Riverdale     DNF              
  Bonita Springs     DNF              
  Everglades City     DNF              
  Gulf Coast     DNF              
  Lely     DNF              
  Palmetto Ridge     DNF              

Women's 5000 Meters Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 8:03 AM
CONDITIONS: Cool

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Jazlyn Forbes FR Oasis 06:38.8 20:39.2 1
2 Lauren Lappin JR Village School 06:48.3 21:08.8 2
3 Masha Dorofeev SO Fort Myers 06:52.4 21:21.4 3
4 Olivia Olney SR Fort Myers 07:00.7 21:47.3 4
5 Alexis Camacho SR LaBelle 07:17.1 22:38.3
6 Elizabeth McHugh JR Fort Myers 07:20.5 22:48.8 5
7 Bella Adams JR Village School 07:22.2 22:54.0 6
8 Alexis Neumann SO North Fort Myers 07:24.2 23:00.4 7
9 Isabella Hull FR North Fort Myers 07:25.6 23:04.7 8
10 Lindsay Hill SO Fort Myers 07:27.7 23:11.0 9
11 Emma Garner FR Village School 07:28.5 23:13.7 10
12 Nathalia Salgado SO LaBelle 07:29.8 23:17.8
13 Madison Zander JR LaBelle 07:34.3 23:31.5
14 Erin Vezzola FR Oasis 07:35.6 23:35.7 11
15 Antonia Renda 2026 Mason Classical Academy 07:38.1 23:43.4 12
16 Isabella De Leon 2028 Mason Classical Academy 07:38.6 23:45.0 13
17 Katherine Anderson 2027 Mason Classical Academy 07:42.1 23:55.9 14
18 Skyla Stevens SO North Fort Myers 07:46.7 24:10.0 15
19 Mollie O'Dwyer SR Naples 07:48.4 24:15.3 16
20 Anastasia Martin SO Fort Myers 07:51.2 24:24.3 17
21 Dylan Stuben SO Village School 07:53.1 24:30.2 18
22 Elsa Marcet JR Fort Myers 07:55.8 24:38.3 19
23 Margaret Poling SO Lely 07:57.4 24:43.5
24 Ashley Andrade-Lerma SR Lely 07:58.0 24:45.4
25 Madison Boyko FR Oasis 07:58.7 24:47.6 20
26 Ava Ball FR Marco Island Academy 08:07.7 25:15.6
27 Mylee Van de Wouw FR Village School 08:10.0 25:22.7 21
28 Jaclynn Mars SR Oasis 08:14.0 25:34.9 22
29 Kimberly Chou JR East Lee County 08:18.2 25:48.2
30 Bella Neinas FR Naples 08:19.4 25:51.9 23
31 Lily Harris SR Fort Myers 08:20.3 25:54.5 24
32 Camila Perez JR Naples 08:30.7 26:26.9 25
33 Meghan Donaldson FR Marco Island Academy 08:34.1 26:37.5
34 Leah Tschida FR Marco Island Academy 08:34.3 26:38.0
35 Makenzee Baker JR North Fort Myers 08:46.2 27:14.9 26
36 Katherine Cari JR Naples 08:50.9 27:29.8 27
37 Abigail Sykes FR Oasis 08:51.8 27:32.5 28
38 Stamatia Papadopoulos 2025 Mason Classical Academy 08:52.1 27:33.3 29
39 Delaney McCroskery 2025 Mason Classical Academy 08:52.1 27:33.4 30
40 Devin Archibald SO Fort Myers 08:54.6 27:41.2
41 Katerina Barton FR Golden Gate 08:57.3 27:49.4
42 Janie Cartwright SO Marco Island Academy 09:05.4 28:14.8
43 Ashley McGrath JR Naples 09:15.2 28:45.2 31
44 Bailey Benetatos FR Oasis 09:22.3 29:07.3 32
45 Emily Miller JR Oasis 09:32.0 29:37.4 33
46 Kamryn Conn SO North Fort Myers 10:01.2 31:08.2 34
47 Samantha Dooney FR Village School 10:05.4 31:21.2 35
48 Gabriella Constante 2028 Mason Classical Academy 10:08.6 31:31.0 36
49 Nicole Mata FR Golden Gate 10:18.2 32:01.0
50 Cassandra Sofianos FR Bonita Springs 10:21.5 32:11.3
51 Saydee Azua FR Palmetto Ridge 10:33.3 32:47.9
52 Daniela Jimenez-Martinez SO East Lee County 10:36.2 32:56.9
53 Cameron Marzak FR Naples 10:47.2 33:31.1 37
54 Ava Reynolds SO Palmetto Ridge 11:11.3 34:46.1
55 Kaelynn Miller FR Bonita Springs 12:23.0 38:28.7
56 Stephanie Duran SO Palmetto Ridge 12:23.4 38:29.9
57 Elizabeth Cordero SR Riverdale 13:14.5 41:08.8
58 Deyssy Rivas SR Riverdale 13:14.6 41:09.0
59 Ariah Reynolds FR Palmetto Ridge 14:51.8 46:11.1
0 Kaydee Stout SO Bonita Springs DNF
0 Mariana Mejicanos SO Bonita Springs DNF
0 Nirialy Perez-Garcia SO Bonita Springs DNF
0 Lexy Taylor JR Bonita Springs DNF
0 Michelle Montufar SO Bonita Springs DNF
0 Lily Deady JR Bonita Springs DNF
0 Amaiya Dewolf FR Booker DNF
0 MacKenzie Morris FR Booker DNF
0 Angelina Alberecht JR Booker DNF
0 Rosaleen Scully   Donahue Academy DNF
0 Yisselle Rojas SR East Lee County DNF
0 Delayna Kerry FR Estero DNF
0 Jalen Mayberry 8 Everglades City DNF
0 Darian Mendoza 6 Everglades City DNF
0 Nora Potter 8 Everglades City DNF
0 Addaison Sylvest 6 Everglades City DNF
0 Aria Mitchell 6 Everglades City DNF
0 Amaia Mayberry-Rementeria 6 Everglades City DNF
0 Ruth Cifuentes 6 Everglades City DNF
0 Alexa Jasso FR Fort Myers DNF
0 Katie Johnson JR Fort Myers DNF
0 Rori Pandolfini JR Fort Myers DNF
0 Wren Palmer FR Fort Myers DNF
0 Karlee Schmid SR Fort Myers DNF
0 Eden Acosta SO Fort Myers DNF
0 Hailey Miser SR Fort Myers DNF
0 Thunder Storm 6 Fort Myers DNF
0 Ana Smoot SO Fort Myers DNF
0 Sarah Bridgman FR Fort Myers DNF
0 Annabelle Marsh SO Fort Myers DNF
0 Saige Fields JR Fort Myers DNF
0 Maggie Pocklington FR Fort Myers DNF
0 Sydney Shute JR Fort Myers DNF
0 Cedar Reilly SO Fort Myers DNF
0 Svetlana Martin JR Fort Myers DNF
0 Michelle Salinas SO Golden Gate DNF
0 Dejah Charles SR Golden Gate DNF
0 Joscelyn Santos SR Golden Gate DNF
0 Suamy Mejia FR Golden Gate DNF
0 Aanielle Williams FR Gulf Coast DNF
0 Breanna Fielding SR Gulf Coast DNF
0 Maya Doonan JR Gulf Coast DNF
0 Keerthi Chandran FR Gulf Coast DNF
0 Kaitlyn Schupp JR Gulf Coast DNF
0 Sadie Scardino JR Gulf Coast DNF
0 Emily Thornburg FR Gulf Coast DNF
0 Daniella Gutierrez JR Gulf Coast DNF
0 Nina Pensabene SO Gulf Coast DNF
0 Hannah Mitchell SR Gulf Coast DNF
0 Ashley Kemp SO Gulf Coast DNF
0 Kara Quinlan SO Gulf Coast DNF
0 Nichole Higgins SO Gulf Coast DNF
0 Kaitlyn Downing FR Gulf Coast DNF
0 Lilly Major SO Gulf Coast DNF
0 Kaia Callis JR Gulf Coast DNF
0 Erica Young SR Gulf Coast DNF
0 Sophia Pasquarello JR Gulf Coast DNF
0 Adeline Dumont SO Gulf Coast DNF
0 Mackenzie Staskiewicz FR Gulf Coast DNF
0 Anja Pierre JR Gulf Coast DNF
0 Sydney Rust SO Island Coast DNF
0 Naydelin Gomez JR LaBelle DNF
0 Sandi Marbry SR LaBelle DNF
0 Morelia Arreola SR LaBelle DNF
0 Mariah Esquivel JR LaBelle DNF
0 Minerva Mendez FR Lely DNF
0 Brynley Everage SR Lely DNF
0 Micheel Cruz Jose FR Lely DNF
0 Regan O'Donnell SO Lely DNF
0 Alyssa Jones SO Lely DNF
0 Margarita Colocho SR Lely DNF
0 Shumarah Pierre SR Lely DNF
0 Victoria Cabrera De Los Santo SR Lely DNF
0 Coral Ruiz-Reyna FR Lely DNF
0 Celina Alber JR Lely DNF
0 Sophia Friedhoff JR Lely DNF
0 Maria Duran FR Lely DNF
0 Kayleigh Kemmish FR Marco Island Academy DNF
0 Kirsten Gettel 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Elysse Beadle 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Kathryn Lynch SR Naples DNF
0 Briana Labra SR Naples DNF
0 Gabrielle Garcia FR Naples Classical DNF
0 Sarah Zak FR Naples Classical DNF
0 Ahbriana Bryant FR North Fort Myers DNF
0 Trinity Castillo SR North Fort Myers DNF
0 Ava White SO North Fort Myers DNF
0 Shyanne Sadler FR North Fort Myers DNF
0 Madison Marks SO North Fort Myers DNF
0 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers DNF
0 Charli Hilt JR North Fort Myers DNF
0 Madison Martin JR North Fort Myers DNF
0 Jenna Rosado SR Oasis DNF
0 Hunter Sheldon JR Oasis DNF
0 Isabella Vargas FR Palmetto Ridge DNF
0 Grace Ceto SO Palmetto Ridge DNF
0 Alexa Swales JR Palmetto Ridge DNF
0 Addison Johnson SO Palmetto Ridge DNF
0 Mckenna Wise SR Palmetto Ridge DNF
0 Gabriella Maldonado SO Palmetto Ridge DNF
0 Bailey Giles JR Palmetto Ridge DNF
0 Genesis Larusso JR Palmetto Ridge DNF
0 Thaliana Chavez-Vidal JR Palmetto Ridge DNF
0 Zophia Devan JR Palmetto Ridge DNF
0 Riley Hargis SO Palmetto Ridge DNF
0 Lismary Zuniga JR Riverdale DNF
0 Leshliana Chirino - Mejia SO Riverdale DNF
0 Neshliana Chirrino JR Riverdale DNF
0 Amy Meng   UNA-Fort Myers DNF

Combined JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Oasis 2:38:11 31:38 15 1 2 3 4 5    
1 Lely 2:39:08 31:49 15   1 2   3 4 5
  Island Coast     DNF              
  Everglades City     DNF              
  Bonita Springs     DNF              
  Booker     DNF              
  East Lee County     DNF              
  Fort Myers     DNF              
  Golden Gate     DNF              
  Gulf Coast     DNF              
  LaBelle     DNF              
  Lehigh     DNF              
  Marco Island Academy     DNF              
  Mason Classical Academy     DNF              
  Naples     DNF              
  Naples Classical     DNF              
  North Fort Myers     DNF              
  Palmetto Ridge     DNF              
  Riverdale     DNF              
  Village School     DNF              

Combined JV Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 9:00 AM
CONDITIONS: Sunny Humid

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Marcelo Proenza FR Island Coast 07:29.4 23:16.4
2 Alex Cruz 8 Everglades City 07:56.8 24:41.6
3 Ryan Reidy 2029 Mason Classical Academy 08:07.1 25:13.5
4 Colton Hyde SO Lely 08:17.9 25:47.1
5 Mason Lichter 2028 Mason Classical Academy 08:28.8 26:21.1
6 Benjamin Cunningham 2028 Mason Classical Academy 08:34.2 26:37.8
7 Antonio Snyder SO Island Coast 08:34.4 26:38.5
8 Madison Martin JR North Fort Myers 08:35.0 26:40.3
9 Nora Potter 8 Everglades City 08:47.1 27:17.8
10 Marshal Zuchlewski FR Oasis 08:50.4 27:28.2 1
11 Nicholas Gomes FR Island Coast 08:57.9 27:51.5
12 Aidan Wagner JR Oasis 09:01.8 28:03.5 2
13 Connor Bailey 2028 Mason Classical Academy 09:17.2 28:51.5
14 Jack Trombley JR Golden Gate 09:36.2 29:50.5
15 Gabriel Reyes SO Golden Gate 09:39.8 30:01.8
16 Leonardo Cipriano SO Oasis 09:52.2 30:40.3 3
17 Charli Hilt JR North Fort Myers 09:55.5 30:50.5
18 Charles de la Torre SO Oasis 10:15.9 31:53.8 4
19 Dionisio Ramos Valle FR Everglades City 10:15.9 31:53.8
20 Margarita Colocho SR Lely 10:21.9 32:12.3 1
21 Coral Ruiz-Reyna FR Lely 10:22.1 32:13.1 2
22 Diego Cotto Rios JR Lely 10:30.5 32:39.1
23 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers 10:40.9 33:11.4
24 Minerva Mendez FR Lely 11:40.7 36:17.4 3
25 James Collins SR Everglades City 11:47.5 36:38.3
26 Victoria Cabrera De Los Santo SR Lely 11:57.2 37:08.5 4
27 Maria Duran FR Lely 12:00.9 37:20.2 5
28 Colton Cunningham JR Oasis 12:54.2 40:05.8 5
29 Sydney Rust SO Island Coast 13:27.0 41:47.5
0 Nirialy Perez-Garcia SO Bonita Springs DNF
0 Kaelynn Miller FR Bonita Springs DNF
0 Lexy Taylor JR Bonita Springs DNF
0 Omar Buenrostro JR Bonita Springs DNF
0 Michelle Montufar SO Bonita Springs DNF
0 Mariana Mejicanos SO Bonita Springs DNF
0 Cassandra Sofianos FR Bonita Springs DNF
0 Brian Altuve-Viloria JR Bonita Springs DNF
0 Lily Deady JR Bonita Springs DNF
0 Ivan Sanchez JR Bonita Springs DNF
0 Dylan Davenport SR Bonita Springs DNF
0 Kaydee Stout SO Bonita Springs DNF
0 Maxwell Burks JR Bonita Springs DNF
0 Israel Manitim JR Booker DNF
0 Luis Rivera FR Booker DNF
0 Jose Casatelo SR Booker DNF
0 MacKenzie Morris FR Booker DNF
0 Alec Bue SR Booker DNF
0 Amaiya Dewolf FR Booker DNF
0 Edwin Sanchez SO Booker DNF
0 Pietro Marques FR Booker DNF
0 David Mendoza JR Booker DNF
0 Caleb Lee JR Booker DNF
0 Angelina Alberecht JR Booker DNF
0 Winston Fairchild 2022 Donahue Academy DNF
0 Rosaleen Scully   Donahue Academy DNF
0 Fernando Mendoza SO East Lee County DNF
0 Miguel Chavez SR East Lee County DNF
0 Kadin Deriso SO East Lee County DNF
0 Jadiel Thompson SO East Lee County DNF
0 Daniela Jimenez-Martinez SO East Lee County DNF
0 Florentino Izaguirre SO East Lee County DNF
0 Zayden Evans FR East Lee County DNF
0 Yisselle Rojas SR East Lee County DNF
0 Jamil Thompson JR East Lee County DNF
0 Kimberly Chou JR East Lee County DNF
0 Miles Brown FR Estero DNF
0 Delayna Kerry FR Estero DNF
0 Ari Rojas JR Estero DNF
0 Ruth Cifuentes 6 Everglades City DNF
0 Aria Mitchell 6 Everglades City DNF
0 Jalen Mayberry 8 Everglades City DNF
0 Joseph Ames 7 Everglades City DNF
0 Amaia Mayberry-Rementeria 6 Everglades City DNF
0 Addaison Sylvest 6 Everglades City DNF
0 Chris Whittington 8 Everglades City DNF
0 Dalton Lucas FR Everglades City DNF
0 Darian Mendoza 6 Everglades City DNF
0 Wren Palmer FR Fort Myers DNF
0 Lighting Storm 6 Fort Myers DNF
0 Saige Fields JR Fort Myers DNF
0 Christopher Kozlowski FR Fort Myers DNF
0 Craig Allard SO Fort Myers DNF
0 Svetlana Martin JR Fort Myers DNF
0 Gabriel Colon JR Fort Myers DNF
0 Josh Kilpatrick SO Fort Myers DNF
0 Lily Harris SR Fort Myers DNF
0 Joseph Koraya JR Fort Myers DNF
0 Rori Pandolfini JR Fort Myers DNF
0 Kevin Kolsun SR Fort Myers DNF
0 Hailey Miser SR Fort Myers DNF
0 Trey Wagner JR Fort Myers DNF
0 Sydney Shute JR Fort Myers DNF
0 Cedar Reilly SO Fort Myers DNF
0 Campbell Sams SO Fort Myers DNF
0 Matt Reid JR Fort Myers DNF
0 Chase Hill SR Fort Myers DNF
0 Alexander Matei SO Fort Myers DNF
0 Lindsay Hill SO Fort Myers DNF
0 Nate Payne FR Fort Myers DNF
0 Devin Archibald SO Fort Myers DNF
0 Anastasia Martin SO Fort Myers DNF
0 Trent Britton SO Fort Myers DNF
0 Rafael Alcade FR Fort Myers DNF
0 Masha Dorofeev SO Fort Myers DNF
0 Troy Britton SO Fort Myers DNF
0 Elizabeth McHugh JR Fort Myers DNF
0 Henry Sergeant JR Fort Myers DNF
0 Brandon Bill JR Fort Myers DNF
0 Juan Martinez FR Fort Myers DNF
0 Timmy Schultz SR Fort Myers DNF
0 Quin Roberts SR Fort Myers DNF
0 Ana Smoot SO Fort Myers DNF
0 Alexa Jasso FR Fort Myers DNF
0 Blake Ware SR Fort Myers DNF
0 Thunder Storm 6 Fort Myers DNF
0 Sarah Bridgman FR Fort Myers DNF
0 Maggie Pocklington FR Fort Myers DNF
0 Wyatt Shea SO Fort Myers DNF
0 Jack Shea SR Fort Myers DNF
0 Elsa Marcet JR Fort Myers DNF
0 Eden Acosta SO Fort Myers DNF
0 Taegan Fitzgerald FR Fort Myers DNF
0 Keaton Roberts JR Fort Myers DNF
0 Karlee Schmid SR Fort Myers DNF
0 Annabelle Marsh SO Fort Myers DNF
0 Olivia Olney SR Fort Myers DNF
0 Katie Johnson JR Fort Myers DNF
0 Jack Sergeant JR Fort Myers DNF
0 Taylor Leung SR Fort Myers DNF
0 Jackson Meilke JR Fort Myers DNF
0 Luis Chavez SR Golden Gate DNF
0 Dejah Charles SR Golden Gate DNF
0 Caleb Nerlien FR Golden Gate DNF
0 Nicole Mata FR Golden Gate DNF
0 Servando Leon JR Golden Gate DNF
0 Maurilio Solano FR Golden Gate DNF
0 Suamy Mejia FR Golden Gate DNF
0 Joscelyn Santos SR Golden Gate DNF
0 Alejandro Lopez JR Golden Gate DNF
0 Michelle Salinas SO Golden Gate DNF
0 Cristobal Centeno Mendoza FR Golden Gate DNF
0 Katerina Barton FR Golden Gate DNF
0 Anthony Lawhon JR Golden Gate DNF
0 Kaden Lawhon SO Golden Gate DNF
0 Samuel Vanko SR Golden Gate DNF
0 Josafat Gonzalez SO Golden Gate DNF
0 Erica Young SR Gulf Coast DNF
0 Mackenzie Staskiewicz FR Gulf Coast DNF
0 Kaitlyn Downing FR Gulf Coast DNF
0 Kaia Callis JR Gulf Coast DNF
0 Hannah Mitchell SR Gulf Coast DNF
0 Nina Pensabene SO Gulf Coast DNF
0 Kaitlyn Schupp JR Gulf Coast DNF
0 Emily Thornburg FR Gulf Coast DNF
0 Sophia Pasquarello JR Gulf Coast DNF
0 Nichole Higgins SO Gulf Coast DNF
0 Kara Quinlan SO Gulf Coast DNF
0 Anja Pierre JR Gulf Coast DNF
0 Aanielle Williams FR Gulf Coast DNF
0 Keerthi Chandran FR Gulf Coast DNF
0 Sadie Scardino JR Gulf Coast DNF
0 Ashley Kemp SO Gulf Coast DNF
0 Maya Doonan JR Gulf Coast DNF
0 Breanna Fielding SR Gulf Coast DNF
0 Adeline Dumont SO Gulf Coast DNF
0 Lilly Major SO Gulf Coast DNF
0 Daniella Gutierrez JR Gulf Coast DNF
0 Joseph Flecha SR Island Coast DNF
0 Julien Villa SO LaBelle DNF
0 Christian Romero FR LaBelle DNF
0 Zael Mareno FR LaBelle DNF
0 Joshua Arriaga JR LaBelle DNF
0 Arath Pedraza SR LaBelle DNF
0 Omar Sanchez SO LaBelle DNF
0 William Melton FR LaBelle DNF
0 Saul Salinas JR LaBelle DNF
0 Angel Orduna FR LaBelle DNF
0 Morelia Arreola SR LaBelle DNF
0 Nathalia Salgado SO LaBelle DNF
0 Naydelin Gomez JR LaBelle DNF
0 Yulian Perez FR LaBelle DNF
0 Mariah Esquivel JR LaBelle DNF
0 Sandi Marbry SR LaBelle DNF
0 Madison Zander JR LaBelle DNF
0 Juan Morado SO LaBelle DNF
0 Noah Zander SR LaBelle DNF
0 Alexis Camacho SR LaBelle DNF
0 Ali Gomez SR LaBelle DNF
0 John Cruz SO LaBelle DNF
0 Lucas Gonzalez FR LaBelle DNF
0 Dennis Thomas SR Lehigh DNF
0 Marc Dulcine FR Lehigh DNF
0 Ryan Tang JR Lehigh DNF
0 Roberto Morales SO Lehigh DNF
0 Anzino Francois SO Lehigh DNF
0 Maison Jarvis SR Lehigh DNF
0 Lovensky Chariot SR Lehigh DNF
0 Michael Distel JR Lely DNF
0 Sophia Friedhoff JR Lely DNF
0 Davian Whitman SO Lely DNF
0 Celina Alber JR Lely DNF
0 Elijah Schemel FR Lely DNF
0 Tomas Duran SR Lely DNF
0 Regan O'Donnell SO Lely DNF
0 Ashley Andrade-Lerma SR Lely DNF
0 Darwin Mancera SR Lely DNF
0 Micheel Cruz Jose FR Lely DNF
0 Brandon Diaz-Diaz SR Lely DNF
0 Brynley Everage SR Lely DNF
0 Margaret Poling SO Lely DNF
0 Zachary Saunders SR Lely DNF
0 Alyssa Jones SO Lely DNF
0 Alex Aparicio-Reyes SR Lely DNF
0 Shumarah Pierre SR Lely DNF
0 Daniel Bates JR Lely DNF
0 Allan Aparicio SR Lely DNF
0 Austin Quinn SR Lely DNF
0 Gabe Tschida SO Marco Island Academy DNF
0 Arik McGuire JR Marco Island Academy DNF
0 Aiden Karl FR Marco Island Academy DNF
0 Janie Cartwright SO Marco Island Academy DNF
0 Kayleigh Kemmish FR Marco Island Academy DNF
0 Leah Tschida FR Marco Island Academy DNF
0 Meghan Donaldson FR Marco Island Academy DNF
0 Mekyle Nazarko FR Marco Island Academy DNF
0 Ava Ball FR Marco Island Academy DNF
0 Max Dejthai 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Stamatia Papadopoulos 2025 Mason Classical Academy DNF
0 Kirsten Gettel 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Aiden Newport 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Landen Grey 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Delaney McCroskery 2025 Mason Classical Academy DNF
0 Brendan Tanner 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Antonia Renda 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Hutchinson Sykes 2027 Mason Classical Academy DNF
0 Christophe Savoie 2024 Mason Classical Academy DNF
0 Neil Baiza-Urtaza 2024 Mason Classical Academy DNF
0 Ethan Hull 2024 Mason Classical Academy DNF
0 Katherine Anderson 2027 Mason Classical Academy DNF
0 Isabella De Leon 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Tyler Adams 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Elysse Beadle 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Nikolai Pratasenia 2026 Mason Classical Academy DNF
0 Gabriella Constante 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Michael Brewer SO Naples DNF
0 Kathryn Lynch SR Naples DNF
0 Bella Neinas FR Naples DNF
0 Samuel Shields JR Naples DNF
0 Cooper Kummer FR Naples DNF
0 Briana Labra SR Naples DNF
0 Jordan Altman FR Naples DNF
0 Mollie O'Dwyer SR Naples DNF
0 Jason Lopez FR Naples DNF
0 Katherine Cari JR Naples DNF
0 Sebastian Carrasco SR Naples DNF
0 Ashley McGrath JR Naples DNF
0 Camila Perez JR Naples DNF
0 Daniel Carneiro SO Naples DNF
0 Cameron Marzak FR Naples DNF
0 Marc Charles Chocol SO Naples Classical DNF
0 Sarah Zak FR Naples Classical DNF
0 Luishumberto Aviles SO Naples Classical DNF
0 Gabrielle Garcia FR Naples Classical DNF
0 James Magee JR Naples Classical DNF
0 Michael Bowden FR Naples Classical DNF
0 Jonah LoBianco FR Naples Classical DNF
0 Greg Urban SR North Fort Myers DNF
0 Madison Marks SO North Fort Myers DNF
0 Carlos Troche SR North Fort Myers DNF
0 Owen Lewis FR North Fort Myers DNF
0 John Crowley FR North Fort Myers DNF
0 Andrew Stratton JR North Fort Myers DNF
0 Shyanne Sadler FR North Fort Myers DNF
0 Alexis Neumann SO North Fort Myers DNF
0 Ava White SO North Fort Myers DNF
0 Christoper Rode SO North Fort Myers DNF
0 Matthew Rua SO North Fort Myers DNF
0 Ahbriana Bryant FR North Fort Myers DNF
0 Kamryn Conn SO North Fort Myers DNF
0 Makenzee Baker JR North Fort Myers DNF
0 Brody Hilt FR North Fort Myers DNF
0 Trinity Castillo SR North Fort Myers DNF
0 Adam Hoffman SO North Fort Myers DNF
0 Skyla Stevens SO North Fort Myers DNF
0 Isabella Hull FR North Fort Myers DNF
0 Erin Vezzola FR Oasis DNF
0 Joshua Sykes SR Oasis DNF
0 Fabio Ghilardi SO Oasis DNF
0 Truman Wiedner SO Oasis DNF
0 Lars Fahnemann SO Oasis DNF
0 Jaclynn Mars SR Oasis DNF
0 Kealan Clifton JR Oasis DNF
0 Jenna Rosado SR Oasis DNF
0 Preston Mars SO Oasis DNF
0 Abigail Sykes FR Oasis DNF
0 Jordan Irizarry SO Oasis DNF
0 Bailey Benetatos FR Oasis DNF
0 Ian Durichen JR Oasis DNF
0 Hunter Sheldon JR Oasis DNF
0 Jazlyn Forbes FR Oasis DNF
0 Jack Duffy JR Oasis DNF
0 Emily Miller JR Oasis DNF
0 Madison Boyko FR Oasis DNF
0 Hayden Clark SO Palmetto Ridge DNF
0 Jayden Saint-Paul JR Palmetto Ridge DNF
0 Thaliana Chavez-Vidal JR Palmetto Ridge DNF
0 Riley Hargis SO Palmetto Ridge DNF
0 Franco Palombo SR Palmetto Ridge DNF
0 Mckenna Wise SR Palmetto Ridge DNF
0 Felix Tamayo-Salinas SO Palmetto Ridge DNF
0 Jason Shaw SO Palmetto Ridge DNF
0 Duncan McKellar JR Palmetto Ridge DNF
0 Christopher Ramirez SO Palmetto Ridge DNF
0 Joeseph Alvarez SO Palmetto Ridge DNF
0 Mikkel Sepulveda FR Palmetto Ridge DNF
0 Caleb Cabrese FR Palmetto Ridge DNF
0 Addison Johnson SO Palmetto Ridge DNF
0 Grace Ceto SO Palmetto Ridge DNF
0 Anthony Gibbs SR Palmetto Ridge DNF
0 Jack Willer SO Palmetto Ridge DNF
0 Xavier Barnhart SO Palmetto Ridge DNF
0 Alexa Swales JR Palmetto Ridge DNF
0 Juan Cevallos SO Palmetto Ridge DNF
0 Stephanie Duran SO Palmetto Ridge DNF
0 Christopher Fornes JR Palmetto Ridge DNF
0 John Bassano JR Palmetto Ridge DNF
0 Marcus Castrillo-Perales SO Palmetto Ridge DNF
0 Timothy Bee SR Palmetto Ridge DNF
0 Bailey Giles JR Palmetto Ridge DNF
0 John Allen FR Palmetto Ridge DNF
0 Ava Reynolds SO Palmetto Ridge DNF
0 Alexander Garcia SO Palmetto Ridge DNF
0 Noah Woodruff FR Palmetto Ridge DNF
0 Guillermo Tamayo-Salinas SO Palmetto Ridge DNF
0 Zophia Devan JR Palmetto Ridge DNF
0 Kalixto Hernandez SO Palmetto Ridge DNF
0 Isabella Vargas FR Palmetto Ridge DNF
0 Ariah Reynolds FR Palmetto Ridge DNF
0 Genesis Larusso JR Palmetto Ridge DNF
0 Guy Lafrance SO Palmetto Ridge DNF
0 Bernardo Barnhart SR Palmetto Ridge DNF
0 Gabriella Maldonado SO Palmetto Ridge DNF
0 Chris Amador SR Palmetto Ridge DNF
0 Saydee Azua FR Palmetto Ridge DNF
0 Octavio Sandoval FR Riverdale DNF
0 Ervin Gomez - Toledo SO Riverdale DNF
0 Neshliana Chirrino JR Riverdale DNF
0 Andrew Duroseau JR Riverdale DNF
0 Lismary Zuniga JR Riverdale DNF
0 Brandon Pierce SR Riverdale DNF
0 Elizabeth Cordero SR Riverdale DNF
0 Vincent Albanese SO Riverdale DNF
0 Omar Hernandez JR Riverdale DNF
0 Deyssy Rivas SR Riverdale DNF
0 Leshliana Chirino - Mejia SO Riverdale DNF
0 Jase Beard FR Riverdale DNF
0 Owen Kulp SO Riverdale DNF
0 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale DNF
0 Fabian Betancourt   UNA-Fort Myers DNF
0 Colsen Palmer Senior UNA-Fort Myers DNF
0 Amy Meng   UNA-Fort Myers DNF
0 Matthew Weiler   UNA-Fort Myers DNF
0 Lauren Lappin JR Village School DNF
0 Samantha Dooney FR Village School DNF
0 Emma Garner FR Village School DNF
0 Dylan Stuben SO Village School DNF
0 Bella Adams JR Village School DNF
0 Mylee Van de Wouw FR Village School DNF
0 Markos Oakes JR Village School DNF
0 Camden Rowe SR Village School DNF

Men's 5000 Meters Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Myers 1:28:51 17:46 15 1 2 3 4 5 6 7
2 Mason Classical Academy 1:42:39 20:31 91 8 12 22 24 25 34 35
3 LaBelle 1:42:55 20:35 95 10 15 16 26 28 30 37
4 Golden Gate 1:46:42 21:20 131 14 21 31 32 33 43 50
5 Oasis 1:47:03 21:24 137 11 13 18 47 48 51 59
6 Palmetto Ridge 1:48:39 21:43 149 19 27 29 36 38 41 42
7 North Fort Myers 1:52:11 22:26 177 20 23 39 40 55 60 61
8 Riverdale 1:56:29 23:17 208 17 44 45 49 53 56  
9 Booker 1:58:11 23:38 218 9 46 52 54 57 58 62
  Naples     DNF              
  Naples Classical     DNF              
  Bonita Springs     DNF              
  East Lee County     DNF              
  Everglades City     DNF              
  Lehigh     DNF              
  Lely     DNF              

Men's 5000 Meters Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 8:47 AM
CONDITIONS: Cool

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Joseph Koraya JR Fort Myers 05:29.3 17:03.3 1
2 Craig Allard SO Fort Myers 05:42.2 17:43.2 2
3 Timmy Schultz SR Fort Myers 05:46.2 17:55.6 3
4 Jack Shea SR Fort Myers 05:46.9 17:57.8 4
5 Keaton Roberts JR Fort Myers 05:51.5 18:12.3 5
6 Chase Hill SR Fort Myers 05:55.4 18:24.2 6
7 Blake Ware SR Fort Myers 05:59.1 18:35.7 7
8 Brandon Diaz-Diaz SR Lely 06:00.7 18:40.7
9 Brendan Tanner 2026 Mason Classical Academy 06:02.5 18:46.4 8
10 Troy Britton SO Fort Myers 06:05.3 18:55.0
11 Wyatt Shea SO Fort Myers 06:05.4 18:55.3
12 Brandon Bill JR Fort Myers 06:09.5 19:08.1
13 Darwin Mancera SR Lely 06:10.3 19:10.5
14 Alec Bue SR Booker 06:10.7 19:11.9 9
15 Ivan Sanchez JR Bonita Springs 06:16.8 19:30.9
16 Juan Morado SO LaBelle 06:18.2 19:35.1 10
17 Truman Wiedner SO Oasis 06:19.2 19:38.3 11
18 Campbell Sams SO Fort Myers 06:20.0 19:40.7
19 Landen Grey 2026 Mason Classical Academy 06:23.4 19:51.3 12
20 Allan Aparicio SR Lely 06:25.8 19:58.9
21 Joshua Sykes SR Oasis 06:26.8 20:01.9 13
22 Anthony Lawhon JR Golden Gate 06:27.4 20:03.8 14
23 Noah Zander SR LaBelle 06:27.9 20:05.2 15
24 Julien Villa SO LaBelle 06:28.0 20:05.7 16
25 Taylor Leung SR Fort Myers 06:28.6 20:07.5
26 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 06:34.1 20:24.4 17
27 Kealan Clifton JR Oasis 06:34.1 20:24.6 18
28 Duncan McKellar JR Palmetto Ridge 06:40.5 20:44.6 19
29 Christoper Rode SO North Fort Myers 06:41.6 20:47.9 20
30 Alexander Matei SO Fort Myers 06:42.5 20:50.7
31 Davian Whitman SO Lely 06:42.6 20:50.9
32 Trent Britton SO Fort Myers 06:44.8 20:57.7
33 Maurilio Solano FR Golden Gate 06:45.7 21:00.7 21
34 Christophe Savoie 2024 Mason Classical Academy 06:48.5 21:09.3 22
35 Brody Hilt FR North Fort Myers 06:48.5 21:09.5 23
36 Ethan Hull 2024 Mason Classical Academy 06:53.0 21:23.2 24
37 Neil Baiza-Urtaza 2024 Mason Classical Academy 06:55.0 21:29.6 25
38 Daniel Carneiro SO Naples 06:55.7 21:31.8
39 Yulian Perez FR LaBelle 06:56.4 21:33.9 26
40 Mikkel Sepulveda FR Palmetto Ridge 06:56.4 21:34.0 27
41 John Cruz SO LaBelle 06:56.9 21:35.5 28
42 Timothy Bee SR Palmetto Ridge 06:58.5 21:40.4 29
43 Omar Sanchez SO LaBelle 06:58.6 21:40.6 30
44 Rafael Alcade FR Fort Myers 06:59.5 21:43.3
45 Kaden Lawhon SO Golden Gate 07:00.2 21:45.6 31
46 Luis Chavez SR Golden Gate 07:01.6 21:49.9 32
47 Cristobal Centeno Mendoza FR Golden Gate 07:05.7 22:02.8 33
48 Hutchinson Sykes 2027 Mason Classical Academy 07:06.1 22:04.0 34
49 Nikolai Pratasenia 2026 Mason Classical Academy 07:06.5 22:05.2 35
50 Alexander Garcia SO Palmetto Ridge 07:10.9 22:19.0 36
51 Zael Mareno FR LaBelle 07:10.9 22:19.0 37
52 Noah Woodruff FR Palmetto Ridge 07:11.8 22:21.6 38
53 Carlos Troche SR North Fort Myers 07:14.1 22:29.0 39
54 Christopher Kozlowski FR Fort Myers 07:14.8 22:31.2
55 Adam Hoffman SO North Fort Myers 07:14.9 22:31.2 40
56 Juan Cevallos SO Palmetto Ridge 07:15.1 22:32.0 41
57 Angel Orduna FR LaBelle 07:16.3 22:35.8
58 Jason Lopez FR Naples 07:18.2 22:41.6
59 Xavier Barnhart SO Palmetto Ridge 07:18.8 22:43.4 42
60 James Magee JR Naples Classical 07:20.2 22:47.9
61 Josafat Gonzalez SO Golden Gate 07:22.2 22:53.9 43
62 Tyler Adams 2026 Mason Classical Academy 07:24.1 23:00.0
63 Andrew Duroseau JR Riverdale 07:32.4 23:25.8 44
64 Brandon Pierce SR Riverdale 07:32.5 23:26.2 45
65 David Mendoza JR Booker 07:32.6 23:26.3 46
66 Max Dejthai 2028 Mason Classical Academy 07:32.9 23:27.4
67 Jack Duffy JR Oasis 07:33.3 23:28.7 47
68 Jordan Irizarry SO Oasis 07:33.7 23:29.8 48
69 Gabe Tschida SO Marco Island Academy 07:41.5 23:53.9
70 Caleb Cabrese FR Palmetto Ridge 07:43.1 23:58.8
71 Owen Kulp SO Riverdale 07:46.5 24:09.7 49
72 Caleb Nerlien FR Golden Gate 07:48.2 24:14.8 50
73 Alejandro Lopez JR Golden Gate 07:48.3 24:15.2
74 Preston Mars SO Oasis 07:52.7 24:28.8 51
75 Jonah LoBianco FR Naples Classical 07:53.0 24:29.8
76 Pietro Marques FR Booker 07:56.7 24:41.4 52
77 Aiden Karl FR Marco Island Academy 07:58.2 24:46.0
78 Vincent Albanese SO Riverdale 08:04.0 25:03.9 53
79 Caleb Lee JR Booker 08:04.1 25:04.2 54
80 Greg Urban SR North Fort Myers 08:07.3 25:14.0 55
81 Jase Beard FR Riverdale 08:10.2 25:23.1 56
82 Camden Rowe SR Village School 08:17.7 25:46.5
83 Edwin Sanchez SO Booker 08:18.0 25:47.4 57
84 Luis Rivera FR Booker 08:19.9 25:53.4 58
85 Servando Leon JR Golden Gate 08:23.0 26:03.1
86 Gabriel Colon JR Fort Myers 08:36.4 26:44.7
87 Samuel Vanko SR Golden Gate 08:39.9 26:55.5
88 Lars Fahnemann SO Oasis 08:46.7 27:16.6 59
89 Mekyle Nazarko FR Marco Island Academy 08:51.5 27:31.4
90 Jadiel Thompson SO East Lee County 08:51.8 27:32.4
91 Fernando Mendoza SO East Lee County 08:51.9 27:32.8
92 Jamil Thompson JR East Lee County 08:52.8 27:35.5
93 William Melton FR LaBelle 09:00.1 27:58.4
94 Michael Bowden FR Naples Classical 09:00.7 28:00.1
95 John Crowley FR North Fort Myers 09:01.5 28:02.7 60
96 Andrew Stratton JR North Fort Myers 09:02.0 28:04.0 61
97 Jason Shaw SO Palmetto Ridge 09:02.5 28:05.6
98 Jose Casatelo SR Booker 09:18.4 28:55.0 62
99 Lucas Gonzalez FR LaBelle 09:30.4 29:32.5
100 Luishumberto Aviles SO Naples Classical 09:30.5 29:32.8
101 Aiden Newport 2026 Mason Classical Academy 10:36.4 32:57.5
102 Zayden Evans FR East Lee County 10:57.7 34:03.8
0 Omar Buenrostro JR Bonita Springs DNF
0 Colsen Palmer Senior UNA-Fort Myers DNF
0 Saul Salinas JR LaBelle DNF
0 John Allen FR Palmetto Ridge DNF
0 Hayden Clark SO Palmetto Ridge DNF
0 Jack Willer SO Palmetto Ridge DNF
0 Lovensky Chariot SR Lehigh DNF
0 Christopher Ramirez SO Palmetto Ridge DNF
0 Elijah Schemel FR Lely DNF
0 Omar Hernandez JR Riverdale DNF
0 Kadin Deriso SO East Lee County DNF
0 Jordan Altman FR Naples DNF
0 Christian Romero FR LaBelle DNF
0 Kalixto Hernandez SO Palmetto Ridge DNF
0 Christopher Fornes JR Palmetto Ridge DNF
0 Connor Bailey 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Anthony Gibbs SR Palmetto Ridge DNF
0 Anzino Francois SO Lehigh DNF
0 Ian Durichen JR Oasis DNF
0 Trey Wagner JR Fort Myers DNF
0 Kevin Kolsun SR Fort Myers DNF
0 Marshal Zuchlewski FR Oasis DNF
0 Nate Payne FR Fort Myers DNF
0 Jackson Meilke JR Fort Myers DNF
0 Benjamin Cunningham 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Miguel Chavez SR East Lee County DNF
0 Matthew Weiler   UNA-Fort Myers DNF
0 Michael Distel JR Lely DNF
0 Colton Cunningham JR Oasis DNF
0 Ryan Reidy 2029 Mason Classical Academy DNF
0 Joeseph Alvarez SO Palmetto Ridge DNF
0 Diego Cotto Rios JR Lely DNF
0 Bernardo Barnhart SR Palmetto Ridge DNF
0 Miles Brown FR Estero DNF
0 Arath Pedraza SR LaBelle DNF
0 Franco Palombo SR Palmetto Ridge DNF
0 Aidan Wagner JR Oasis DNF
0 Jack Trombley JR Golden Gate DNF
0 Dylan Davenport SR Bonita Springs DNF
0 Fabian Betancourt   UNA-Fort Myers DNF
0 Maxwell Burks JR Bonita Springs DNF
0 Mason Lichter 2028 Mason Classical Academy DNF
0 Tomas Duran SR Lely DNF
0 Dionisio Ramos Valle FR Everglades City DNF
0 Markos Oakes JR Village School DNF
0 Roberto Morales SO Lehigh DNF
0 Taegan Fitzgerald FR Fort Myers DNF
0 Alex Aparicio-Reyes SR Lely DNF
0 Joseph Flecha SR Island Coast DNF
0 Ari Rojas JR Estero DNF
0 Colton Hyde SO Lely DNF
0 Florentino Izaguirre SO East Lee County DNF
0 Dennis Thomas SR Lehigh DNF
0 Jayden Saint-Paul JR Palmetto Ridge DNF
0 Cooper Kummer FR Naples DNF
0 Michael Brewer SO Naples DNF
0 Joshua Arriaga JR LaBelle DNF
0 James Collins SR Everglades City DNF
0 Gabriel Reyes SO Golden Gate DNF
0 Daniel Bates JR Lely DNF
0 Brian Altuve-Viloria JR Bonita Springs DNF
0 Juan Martinez FR Fort Myers DNF
0 Maison Jarvis SR Lehigh DNF
0 Marcelo Proenza FR Island Coast DNF
0 Ali Gomez SR LaBelle DNF
0 Arik McGuire JR Marco Island Academy DNF
0 Marc Charles Chocol SO Naples Classical DNF
0 Lighting Storm 6 Fort Myers DNF
0 Henry Sergeant JR Fort Myers DNF
0 Marc Dulcine FR Lehigh DNF
0 Felix Tamayo-Salinas SO Palmetto Ridge DNF
0 Jack Sergeant JR Fort Myers DNF
0 Winston Fairchild 2022 Donahue Academy DNF
0 Charles de la Torre SO Oasis DNF
0 Ervin Gomez - Toledo SO Riverdale DNF
0 Israel Manitim JR Booker DNF
0 Chris Whittington 8 Everglades City DNF
0 Quin Roberts SR Fort Myers DNF
0 Ryan Tang JR Lehigh DNF
0 Guillermo Tamayo-Salinas SO Palmetto Ridge DNF
0 Joseph Ames 7 Everglades City DNF
0 Matthew Rua SO North Fort Myers DNF
0 Samuel Shields JR Naples DNF
0 Marcus Castrillo-Perales SO Palmetto Ridge DNF
0 Guy Lafrance SO Palmetto Ridge DNF
0 Dalton Lucas FR Everglades City DNF
0 Fabio Ghilardi SO Oasis DNF
0 Chris Amador SR Palmetto Ridge DNF
0 Nicholas Gomes FR Island Coast DNF
0 John Bassano JR Palmetto Ridge DNF
0 Owen Lewis FR North Fort Myers DNF
0 Zachary Saunders SR Lely DNF
0 Sebastian Carrasco SR Naples DNF
0 Matt Reid JR Fort Myers DNF
0 Octavio Sandoval FR Riverdale DNF
0 Josh Kilpatrick SO Fort Myers DNF
0 Leonardo Cipriano SO Oasis DNF
0 Austin Quinn SR Lely DNF
0 Alex Cruz 8 Everglades City DNF
0 Antonio Snyder SO Island Coast DNF