RUNMATANZAS xc Invitational 2022

October 15, 2022
|
Matanzas XC Course Palm Coast, FL 32137
HOST: Matanzas HS   DIRECTOR: Tim Kane   TIMING: Elite TIming   REFEREE: Tim Kane  

HS Boy's 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Father Lopez 1:27:37 17:31 53 3 4 6 10 30 36 43
2 Fleming Island 1:28:44 17:44 63 5 11 12 17 18 20 21
3 Matanzas 1:29:50 17:58 78 8 9 14 19 28 31 45
4 Menendez 1:30:30 18:06 102 1 22 24 26 29 52 57
5 Fletcher 1:32:22 18:28 118 7 13 27 33 38 42 44
6 Oakleaf 1:33:15 18:39 142 2 15 16 53 56 62 72
7 Master's Academy (Oviedo) 1:38:21 19:40 212 25 32 34 48 73 74 75
8 Orange Park 1:38:27 19:41 221 23 41 47 51 59 78 81
9 Ridgeview (OP) 1:37:54 19:34 224 39 40 46 49 50 54 55
10 Middleburg 1:45:08 21:01 287 37 58 60 61 71 89  
11 Ponte Vedra 1:49:01 21:48 330 64 65 66 67 68 69 70
12 Merritt Island Christian 1:53:30 22:42 360 35 79 80 82 84 88 90
13 Fernandina Beach 1:55:56 23:11 384 63 76 77 83 85 86 87

HS Boy's 5K Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ryan Jones SR Menendez 05:15.2 16:19.4 1
2 DeClan O'Dwyer JR Eastside 05:18.3 16:29.0
3 Duane Lee SR Oakleaf 05:22.0 16:40.4 2
4 Andrew Gazzoli SR Father Lopez 05:22.0 16:40.6 3
5 Matthew Gazzoli SO Father Lopez 05:29.6 17:04.0 4
6 Luke Melson JR Fleming Island 05:33.1 17:15.0 5
7 Talan Spires JR Father Lopez 05:36.7 17:26.1 6
8 Aiden Lacantora SR Fletcher 05:39.2 17:34.0 7
9 christian norfolk JR Matanzas 05:39.7 17:35.6 8
10 Blaine Vogel FR Matanzas 05:40.2 17:37.1 9
11 Felipe Paredes SO Father Lopez 05:41.5 17:41.2 10
12 Aiden Taggart JR Fleming Island 05:42.2 17:43.3 11
13 Cole Darfler JR Fleming Island 05:44.1 17:49.1 12
14 Ellis Halton SO Fletcher 05:44.7 17:51.0 13
15 Nicholas Hyatt SR Matanzas 05:46.0 17:55.1 14
16 Grant Keppel FR Oakleaf 05:46.4 17:56.4 15
17 Lincoln Morales SO Oakleaf 05:46.5 17:56.6 16
18 Jack Pugh SO Fleming Island 05:46.8 17:57.5 17
19 Sean Grover FR Fleming Island 05:47.4 17:59.4 18
20 Kaden Golder SR Matanzas 05:47.6 17:59.9 19
21 Nathan Gillan FR Fleming Island 05:47.9 18:01.0 20
22 Tristyn Grover SO Fleming Island 05:48.5 18:02.8 21
23 David Rafalski SO Fleming Island 05:50.0 18:07.6
24 Spencer Lawrence JR Menendez 05:55.1 18:23.4 22
25 Ethan Cobb FR Orange Park 05:55.6 18:24.9 23
26 Quinn Larson JR Menendez 05:56.4 18:27.3 24
27 Gabriel Silver FR Master's Academy (Oviedo) 05:57.9 18:31.9 25
28 Mitchell Harlamor SO Fleming Island 05:58.9 18:35.2
29 Chris Murdock JR First Baptist (Bunnell) 05:59.3 18:36.4
30 Antonio Fuentes SR Menendez 05:59.5 18:36.9 26
31 Michael Minic SO Fleming Island 05:59.5 18:37.0
32 Joshua White JR Fleming Island 05:59.8 18:37.9
33 Robert Trinnear SO Fletcher 06:00.9 18:41.3 27
34 Josh Sepe SR Matanzas 06:01.4 18:43.1 28
35 Ethan Molloy SO Menendez 06:01.7 18:43.8 29
36 Logan Santamarina JR Father Lopez 06:02.4 18:46.0 30
37 Matt Ciardi FR Matanzas 06:05.0 18:54.1 31
38 Andrew O'Connor JR Master's Academy (Oviedo) 06:06.7 18:59.3 32
39 Noah Fournier FR Fletcher 06:06.7 18:59.4 33
40 Matthew Moorman SO Master's Academy (Oviedo) 06:07.5 19:01.9 34
41 John Lewis JR Merritt Island Christian 06:07.6 19:02.1 35
42 Jacob Sanders FR Clay 06:07.6 19:02.3
43 Davian Hernandez JR Father Lopez 06:07.9 19:03.2 36
44 Donavin Montoya JR Fleming Island 06:10.5 19:11.2
45 Spencer Middleton JR Fleming Island 06:11.4 19:14.0
46 Kole Mussante SR Middleburg 06:11.9 19:15.7 37
47 Emory Epps JR Fletcher 06:12.3 19:16.7 38
48 Jonathon Mess SR Ridgeview (OP) 06:13.1 19:19.2 39
49 Tyler Mess SO Ridgeview (OP) 06:13.2 19:19.7 40
50 Austin Touchton SO Orange Park 06:13.2 19:19.8 41
51 Hayden Ward SO Fletcher 06:13.4 19:20.4 42
52 Stephen Peck SO Father Lopez 06:14.1 19:22.4 43
53 Judah Vieira FR Fletcher 06:15.3 19:26.0 44
54 Gavin Winfree SO Matanzas 06:15.6 19:27.2 45
55 David Carrillo SR Ridgeview (OP) 06:16.8 19:30.9 46
56 Jason Lester SR Orange Park 06:17.1 19:31.6 47
57 Hunter Leifried FR Master's Academy (Oviedo) 06:17.7 19:33.5 48
58 Marcos Serrano FR Fleming Island 06:18.9 19:37.4
59 Andrew Richter JR Calvary Christian (OB) 06:21.0 19:43.8
60 Donald Stepp JR Ridgeview (OP) 06:23.6 19:51.9 49
61 Joseph Salazar SR Ridgeview (OP) 06:24.1 19:53.5 50
62 Wesley Tucker SO Father Lopez 06:24.3 19:54.1
63 Jacob Gaskin JR Orange Park 06:25.5 19:57.8 51
64 Stephen Sivyer FR Menendez 06:25.7 19:58.4 52
65 Logan Winfree SR Matanzas 06:27.3 20:03.6
66 Dylan Wyrd JR Oakleaf 06:28.8 20:08.1 53
67 Braidyn Matz SO Ridgeview (OP) 06:29.4 20:10.0 54
68 Adam Ruoss FR Ridgeview (OP) 06:29.4 20:10.1 55
69 Joshua Montoya JR Ridgeview (OP) 06:30.4 20:13.1
70 Jacob Salazar SO Ridgeview (OP) 06:33.5 20:22.6
71 Dominik Granda SO Fleming Island 06:35.6 20:29.2
72 Kaiden Garcia FR Fleming Island 06:36.6 20:32.2
73 William Kirk SO Fleming Island 06:37.1 20:33.8
74 Ty Mansen FR Oakleaf 06:37.1 20:33.8 56
75 Brandon Anderson JR Ridgeview (OP) 06:38.5 20:38.3
76 James Keeney SO Matanzas 06:39.0 20:39.9
77 Dominic Sherrer-Mendoza SO Ridgeview (OP) 06:39.3 20:40.6
78 Jared Smith FR Menendez 06:42.5 20:50.5 57
79 Steven Szala JR Middleburg 06:48.2 21:08.4 58
80 Kasen LeBlanc FR Orange Park 06:50.0 21:13.9 59
81 Kesley Yarish SR Father Lopez 06:52.2 21:20.7
82 Ethan Donahoo JR Middleburg 06:53.3 21:24.1 60
83 Anthony Mckenzie JR Middleburg 06:54.3 21:27.3 61
84 Christian Humbert FR Oakleaf 06:57.1 21:36.1 62
85 Evan Crook SR Clay 06:57.4 21:36.9
86 Landon Luke JR Clay 06:58.6 21:40.8
87 Ethan Quinn FR Fernandina Beach 06:59.5 21:43.4 63
88 Richard Circelli JR Ponte Vedra 07:01.1 21:48.4 64
89 Grant Doherty SR Ponte Vedra 07:01.1 21:48.4 65
90 Davis Brown JR Ponte Vedra 07:01.1 21:48.5 66
91 Tanner Andrade Brinsko SO Ponte Vedra 07:01.1 21:48.5 67
92 Connor Doherty SO Ponte Vedra 07:01.1 21:48.5 68
93 Ray Gottschalk SO Ponte Vedra 07:01.1 21:48.5 69
94 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 07:01.1 21:48.6 70
95 Colby Green JR Ponte Vedra 07:01.1 21:48.6
96 Jackson Petty SR Eastside 07:01.2 21:48.6
97 Miles Wicks FR Ponte Vedra 07:01.2 21:48.8
98 Mason Laezza JR Middleburg 07:02.7 21:53.4 71
99 Ryan Williams SR Ridgeview (OP) 07:07.5 22:08.4
100 Aidan Smith FR Menendez 07:08.2 22:10.6
101 Zachary Schaefer FR Ridgeview (OP) 07:08.5 22:11.5
102 Preston Lewis SO Oakleaf 07:09.1 22:13.4 72
103 Diego Rodriguez JR Master's Academy (Oviedo) 07:09.5 22:14.6 73
104 Brandon Toole SO Oakleaf 07:09.8 22:15.4
105 Chase Parker SO Oakleaf 07:10.0 22:16.2
106 Christian Ayers SO Master's Academy (Oviedo) 07:12.6 22:24.1 74
107 Logan Velez SO Master's Academy (Oviedo) 07:14.2 22:29.2 75
108 Dominic Cortes FR Fernandina Beach 07:17.0 22:37.9 76
109 Liam Dusanic JR Oakleaf 07:18.3 22:42.0
110 Michael Lowe 7 First Baptist (Bunnell) 07:19.2 22:44.6
111 Kaidon Le FR Fernandina Beach 07:19.6 22:45.9 77
112 Noah Drake 7 Master's Academy (Oviedo) 07:21.0 22:50.3
113 Manuel Araujo FR Orange Park 07:21.0 22:50.4 78
114 Carlos Balbuena SO Fleming Island 07:25.7 23:05.0
115 Jake Hoxie 8 Calvary Christian (OB) 07:25.9 23:05.5
116 Joseph Newgent FR Merritt Island Christian 07:29.2 23:15.9 79
117 David Newgent FR Merritt Island Christian 07:29.7 23:17.2 80
118 Anthony Smith-Donley 2026 Duval Charter School Baymeadow 07:29.9 23:18.0
119 Ronain Holliday SO Fleming Island 07:30.8 23:20.7
120 Oscar Diaz SO Ridgeview (OP) 07:31.4 23:22.7
121 Zion Garcia JR First Baptist (Bunnell) 07:32.4 23:25.6
122 Konstantinos Andriotis SO Menendez 07:33.2 23:28.3
123 Gabriel Figueroa FR Orange Park 07:34.2 23:31.5 81
124 Zebedee Clay JR Merritt Island Christian 07:34.3 23:31.8 82
125 Gavin Reese FR Oakleaf 07:38.5 23:44.7
126 Chancellor Massey-Bemis SR Ridgeview (OP) 07:40.0 23:49.4
127 Connor Massey-Bemis SR Ridgeview (OP) 07:41.5 23:54.1
128 Alex Andrews FR Orange Park 07:47.4 24:12.4
129 Sawyer Gammon SO Fernandina Beach 07:49.6 24:19.1 83
130 Bryson LeClaire SO Merritt Island Christian 07:51.0 24:23.6 84
131 James Simpson SO Menendez 07:52.2 24:27.1
132 Matthew Scruggs JR Fernandina Beach 07:53.1 24:30.1 85
133 Christoffer Benardini JR Ridgeview (OP) 07:58.8 24:47.9
134 Sebastian Buckley FR Menendez 08:00.0 24:51.5
135 Preston Davis JR Menendez 08:10.5 25:24.0
136 Liam-Patrick Hayden FR Fernandina Beach 08:14.3 25:36.1 86
137 Samuel Blake JR Fernandina Beach 08:14.4 25:36.4 87
138 Ronald Balmores SR Oakleaf 08:15.9 25:40.8
139 Rylan Cottone SR Ridgeview (OP) 08:17.5 25:45.7
140 Jonah Pohlman SO Merritt Island Christian 08:22.3 26:00.9 88
141 Lucas Brodbeck JR Middleburg 08:27.8 26:17.8 89
142 Kayden Lee FR Bradford 08:42.2 27:02.8
143 Elijah Walker SO Menendez 08:46.6 27:16.4
144 Zachary Brixon SO Merritt Island Christian 09:54.3 30:46.8 90
145 Cody Wydra FR Oakleaf 12:40.7 39:23.8

MS 3K Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
2 Imagine School Town Center 1:05:41 13:08 66 1 12 16 18 19 13 21
2 Indian Trails 59:20 11:52 56 2 3 4 6 8 9 10
3 Red Sea Running Club 58:29 11:41 78 1 2 4 5 5 7 6
3 St. Elizabeth Ann Seton Knight 1:11:20 14:16 81   9 14 17 20 21 22
5 Bradford MS 1:07:37 13:31 134 3 14 11 22 24 27 28
6 BTMS Eagles 1:11:01 14:12 156 15 17 20 23 26 25 31
  Merritt Island Christian     DNF              

MS 3K Individual Results (3k)
Top↑
START TIME: 8:45 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Luke Ross 8 unattached 05:27.8 10:11.1
2 Juan watson 8 Warner Christian 05:42.9 10:39.3
3 Cheyenne Thomas   Red Sea Running Club 05:47.4 10:47.7 1
4 Douglas Seth 2029 Imagine School Town Center 05:50.0 10:52.6 1
5 Tyler Peeples 2027 Indian Trails 06:01.7 11:14.4 2
6 Hayes Mayhew 2027 Duval Charter School Baymeadow 06:06.4 11:23.1
7 Caitlyn Noll   Red Sea Running Club 06:09.5 11:28.9 2
8 Peyton Cerasi 2028 Indian Trails 06:12.9 11:35.2 3
9 Axel Markwich 2027 Bradford MS 06:17.9 11:44.5 3
10 George Biedenbach 2028 Indian Trails 06:20.6 11:49.6 4
11 Cassidy Noll   Red Sea Running Club 06:22.5 11:53.1 4
12 Piper Ross 5 unattached 06:25.2 11:58.2
13 Kylie Mahair   Red Sea Running Club 06:30.4 12:07.8 5
14 Brody Johnson 8 Merritt Island Christian 06:32.6 12:11.9
15 Nicholas Alvarez   Red Sea Running Club 06:32.6 12:12.0 5
16 Josiah Powell 2028 Indian Trails 06:36.9 12:19.9 6
17 Luke Schermbeck 8 Merritt Island Christian 06:37.1 12:20.3
18 Jonah Marenco   Red Sea Running Club 06:37.1 12:20.4 7
19 Zander Dole 2028 Indian Trails 06:37.7 12:21.4 8
20 Esme Dellinger   Red Sea Running Club 06:39.1 12:24.1 6
21 Jude Smith 2028 Indian Trails 06:40.2 12:26.2 9
22 Liam Campbell 7 Merritt Island Christian 06:41.2 12:28.0
23 Cline Hansen 2027 Indian Trails 06:41.4 12:28.4 10
24 Laken Hartley   Red Sea Running Club 06:43.7 12:32.7 7
25 Jillian Hernandez   Red Sea Running Club 06:44.6 12:34.3 8
26 Eli Burton 2027 Indian Trails 06:49.0 12:42.6 11
27 Brayden Murray 2029 Imagine School Town Center 06:50.2 12:44.9 12
28 Leo Peters 2027 Indian Trails 06:56.7 12:56.9
29 Evan Mewborne   Red Sea Running Club 06:57.9 12:59.1 13
30 Evan Johnson 2027 Indian Trails 06:59.3 13:01.8
31 Jimena Nava-Garcia   Red Sea Running Club 07:00.4 13:03.8
32 Brady Adams 2028 Indian Trails 07:02.3 13:07.4
33 Zachary Harman 2029 Indian Trails 07:06.9 13:15.9
34 Dezaray Huffman   Red Sea Running Club 07:07.3 13:16.7
35 Lindsey Mishler   Red Sea Running Club 07:08.4 13:18.7
36 Tucker Griffis 2027 Bradford MS 07:09.0 13:19.9 14
37 Elijah Rivera-Jackson 2029 St. Elizabeth Ann Seton Knight 07:09.6 13:20.9
38 Penny Phillips 2028 St. Elizabeth Ann Seton Knight 07:10.7 13:23.1 9
39 Maddox Webber 2028 Indian Trails 07:11.6 13:24.7
40 Noemi Malinowski 2027 Indian Trails 07:15.5 13:31.9 10
41 Anna Adkins 2028 Bradford MS 07:16.0 13:32.9 11
42 Nadav Yeshua 2027 BTMS Eagles 07:18.6 13:37.7 15
43 Sophia Maldonado   Red Sea Running Club 07:21.1 13:42.4
44 Owen Stackpole 2028 Imagine School Town Center 07:27.4 13:54.2 16
45 Daniel Burroughs 2029 Indian Trails 07:28.5 13:56.1
46 Brady Gerling 2028 BTMS Eagles 07:28.5 13:56.2 17
47 Narelle Malinowski 2029 Indian Trails 07:32.1 14:02.9 12
48 John O'Grady 2029 Imagine School Town Center 07:32.1 14:02.9 18
49 Lucas Barros 2028 Imagine School Town Center 07:34.2 14:06.9 19
50 Audrey Bowman 2027 Imagine School Town Center 07:35.4 14:09.0 13
51 Cesar Bocanegra 2028 BTMS Eagles 07:37.4 14:12.8 20
52 Kallen Bellerive 2029 Imagine School Town Center 07:37.4 14:12.8 21
53 Eric Gotcher 8 Merritt Island Christian 07:40.6 14:18.8
54 Andrew Warren 2028 Bradford MS 07:44.9 14:26.7 22
55 David Walker 2028 BTMS Eagles 07:48.1 14:32.8 23
56 Ethan Ansley 2029 Bradford MS 07:48.5 14:33.6 24
57 Janie Allio 2027 St. Elizabeth Ann Seton Knight 07:49.2 14:34.8 14
58 Gabrielle Duncan 2027 Indian Trails 07:51.7 14:39.4 15
59 Emmitt Maldonado   Red Sea Running Club 07:52.0 14:40.1 25
60 Anna Grigoruk 2027 Indian Trails 07:52.5 14:41.0 16
61 Faith Hughes 2028 St. Elizabeth Ann Seton Knight 07:52.8 14:41.4 17
62 Memphis Hambly 2028 BTMS Eagles 07:53.4 14:42.7 26
63 Rena Carlton 2029 Indian Trails 07:54.4 14:44.5 18
64 Austin Brennan 2028 Imagine School Town Center 07:55.4 14:46.3 27
65 Lupita Galeano 2027 Indian Trails 07:55.9 14:47.2 19
66 Landon Wiltfong 2030 Imagine School Town Center 07:59.3 14:53.5
67 Liam Yanasheski 2029 Indian Trails 07:59.9 14:54.7
68 Joycelyn Day 8 Warner Christian 08:07.8 15:09.4
69 Ariana Varela   Red Sea Running Club 08:08.4 15:10.5
70 Kaden Watson 2029 Indian Trails 08:08.5 15:10.8
71 London Alejandro 2029 Indian Trails 08:12.2 15:17.7
72 Channing Gleason 2029 St. Elizabeth Ann Seton Knight 08:13.5 15:20.1 20
73 Saya Galisin 2028 St. Elizabeth Ann Seton Knight 08:15.0 15:22.8 21
74 Izabel Agostinho 2030 St. Elizabeth Ann Seton Knight 08:15.3 15:23.4 22
75 Annalyn Puntillo 2030 St. Elizabeth Ann Seton Knight 08:16.1 15:24.9 23
76 Jonah Myers   Red Sea Running Club 08:17.4 15:27.3 28
77 Ryland Tasker   Red Sea Running Club 08:21.5 15:35.1 29
78 BARBARA ROSS 7 unattached 08:26.0 15:43.4
79 Madyson Mortimer 2027 Imagine School Town Center 08:26.5 15:44.3 24
80 Lauren Rutledge 2029 BTMS Eagles 08:27.8 15:46.8 25
81 Hailey Brennan 2030 Imagine School Town Center 08:28.2 15:47.6 26
82 Jackson Davis 2028 Indian Trails 08:31.8 15:54.1
83 Raelynn Alexander 2029 Bradford MS 08:33.7 15:57.7 27
84 Tinsley Fortune 2029 Bradford MS 08:33.7 15:57.8 28
85 Abby Phillips 2028 St. Elizabeth Ann Seton Knight 08:34.7 15:59.6
86 Star Goan 2027 Imagine School Town Center 08:37.7 16:05.2 29
87 Phoenix Gilbert 2028 Indian Trails 08:39.6 16:08.8
88 Michelle Gegelman   Red Sea Running Club 08:40.6 16:10.7
89 Emily Santos   Red Sea Running Club 08:46.3 16:21.2
90 Jackson Magee 2027 Indian Trails 08:47.2 16:22.9
91 Daulton Glisson 2027 Indian Trails 08:47.5 16:23.6
92 Catalina Domingo 8 Merritt Island Christian 08:48.7 16:25.8
93 Liana Brouse 2029 Indian Trails 08:48.7 16:25.8
94 Destani Murphy 2029 Indian Trails 08:55.8 16:38.9
95 Maile Brouse 2027 Indian Trails 08:57.5 16:42.1
96 Paola Laureano 7 Indian Trails 08:57.7 16:42.6
97 Marianne Doctora 2029 St. Elizabeth Ann Seton Knight 09:03.8 16:54.0
98 Katelyn Halford   Red Sea Running Club 09:09.0 17:03.7
99 Lacy Robinson 2029 St. Elizabeth Ann Seton Knight 09:09.5 17:04.4
100 Lydia Tasker   Red Sea Running Club 09:10.1 17:05.6
101 Chloe Walker   Red Sea Running Club 09:11.3 17:07.9
102 Dakota Thornton 2029 Bradford MS 09:20.1 17:24.3 30
103 Juliana Selic 2027 Indian Trails 09:20.7 17:25.3
104 Ali Safi 2027 Duval Charter School Baymeadow 09:24.3 17:32.1
105 Elseie Marks 2028 BTMS Eagles 09:24.3 17:32.1 31
106 Autumn McGivney 2029 BTMS Eagles 09:39.2 17:59.9 32
107 Nora Binkley 2027 BTMS Eagles 09:39.3 18:00.1 33
108 Seraphina Morris 2029 Imagine School Town Center 09:50.7 18:21.2 34
109 Jack Furry 2028 Indian Trails 09:56.2 18:31.5
110 Dylan Martin 8 Calvary Christian (OB) 10:02.2 18:42.7
111 Timothy Bishop 2028 BTMS Eagles 10:12.4 19:01.9 30
112 Camila Castro 2030 St. Elizabeth Ann Seton Knight 10:12.9 19:02.7
113 Faith Laferrera 2027 Indian Trails 10:15.4 19:07.3
114 Brianna Boy 2027 Duval Charter School Baymeadow 10:19.1 19:14.3
115 Bella Pearce 2028 Indian Trails 10:22.4 19:20.4
116 Paisley Billek 2028 BTMS Eagles 10:26.6 19:28.2 35
117 Jocelyn Phillips 2028 BTMS Eagles 10:31.2 19:36.8 36
118 Jimmy Jenkins 8 Calvary Christian (OB) 10:31.4 19:37.2
119 Seneca Amaral 2029 Indian Trails 10:38.6 19:50.6
120 Sadie Torres 2029 Indian Trails 10:38.9 19:51.3
121 Amia Brinda 2029 Indian Trails 10:39.9 19:53.1
122 Josie Newman 2029 BTMS Eagles 10:40.9 19:54.9 37
123 Lauren Davis 2029 Indian Trails 10:45.3 20:03.1
124 Sophia Temple 2028 Indian Trails 11:06.0 20:41.7
125 Kyra Skillas 2029 Indian Trails 11:22.0 21:11.5
126 Trevor Bedell 2028 Bradford MS 11:23.5 21:14.3 31
127 Alexander Bocanegra 2029 BTMS Eagles 11:30.4 21:27.2 32
128 Autumn Dilung 2028 Bradford MS 11:35.1 21:36.0 38
129 Alexandria Saxon 2029 BTMS Eagles 11:46.5 21:57.1
130 Annabelle Bradley 2029 BTMS Eagles 12:04.0 22:29.9
131 Richard Bennett 2029 BTMS Eagles 12:36.8 23:31.1

HS Girl's 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Master's Academy (Oviedo) 1:44:46 20:57 34 1 3 6 10 14 32 33
2 Matanzas 1:49:23 21:52 45 4 5 11 12 13 15 44
3 Oakleaf 1:49:06 21:49 58 2 7 8 20 21 22 40
4 Father Lopez 1:58:43 23:44 119 9 16 18 35 41 60 67
5 Ponte Vedra 1:58:42 23:44 125 23 24 25 26 27 28 29
6 Middleburg 2:05:08 25:01 184 17 34 42 45 46 52 53
7 Ridgeview (OP) 2:06:08 25:13 205 31 36 43 47 48 49 50
8 Fleming Island 2:08:08 25:37 216 30 38 39 54 55    
9 Eastside 2:10:47 26:09 241 19 51 56 57 58 65 66
10 Fernandina Beach 2:16:04 27:12 282 37 59 61 62 63 64 68

HS Girl's 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 7:20 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ava Wyant JR Master's Academy (Oviedo) 05:58.6 18:34.2 1
2 Sierra Barrera SR Oakleaf 06:05.4 18:55.4 2
3 Avery Gervais 7 Master's Academy (Oviedo) 06:25.0 19:56.3 3
4 nina rodriquez JR Matanzas 06:34.9 20:26.9 4
5 sierra howard JR Matanzas 06:43.1 20:52.5 5
6 Haleigh Silver 8 Master's Academy (Oviedo) 06:44.7 20:57.6 6
7 Tiffany Cox JR Oakleaf 06:47.6 21:06.6 7
8 April watson SO Warner Christian 06:49.9 21:13.7
9 Kaygen Williamson JR Clay 06:54.7 21:28.7
10 Kara Simard SO International Community 06:58.4 21:40.2
11 Morgan Wade SO Oakleaf 07:02.1 21:51.5 8
12 Anna Nugent FR Father Lopez 07:02.7 21:53.5 9
13 Maria Newman JR Master's Academy (Oviedo) 07:11.0 22:19.1 10
14 Chloe Irving JR Matanzas 07:14.8 22:31.0 11
15 Cheyenne Hulsey SR Matanzas 07:18.8 22:43.4 12
16 Bailey Allbritton FR Clay 07:19.3 22:45.0
17 Sara Van Buren FR Matanzas 07:21.0 22:50.2 13
18 Ryleigh Wilson JR Master's Academy (Oviedo) 07:23.9 22:59.4 14
19 Megan Rhee FR Matanzas 07:24.5 23:01.2 15
20 Jessica Gazzoli FR Father Lopez 07:28.6 23:14.0 16
21 Stephanie Wager JR Middleburg 07:29.8 23:17.7 17
22 Julia Slayne SR Father Lopez 07:30.4 23:19.6 18
23 Annelie Tryolt SO Eastside 07:31.4 23:22.7 19
24 Gabriela Lewis FR Oakleaf 07:35.8 23:36.1 20
25 Emma Karjalainen JR Oakleaf 07:36.0 23:37.0 21
26 Olivia Middleton FR Clay 07:36.5 23:38.6
27 Bailee Blauser SO Oakleaf 07:37.0 23:40.0 22
28 Lindy White JR Ponte Vedra 07:38.4 23:44.2 23
29 Hilaree Vega JR Ponte Vedra 07:38.4 23:44.5 24
30 Aide Trejo SR Ponte Vedra 07:38.4 23:44.5 25
31 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 07:38.5 23:44.7 26
32 Amelia Tackling JR Ponte Vedra 07:38.5 23:44.8 27
33 Zoe Epstein FR Ponte Vedra 07:38.5 23:44.8 28
34 Daisy Ross SO Ponte Vedra 07:38.5 23:44.8 29
35 Lily Darnell SR Ponte Vedra 07:38.7 23:45.2
36 Banks Vadeboncoeur SO Ponte Vedra 07:38.8 23:45.5
37 Emma Schlotthauer SO Fleming Island 07:39.4 23:47.4 30
38 Ashley Yu JR Ridgeview (OP) 07:41.2 23:53.1 31
39 Samantha Register JR Master's Academy (Oviedo) 07:42.9 23:58.4 32
40 Amelia Gogley 7 Master's Academy (Oviedo) 07:45.0 24:04.9 33
41 Riley Leifried 8 Master's Academy (Oviedo) 07:45.2 24:05.4
42 Alissa Reddish SO Bradford 07:49.4 24:18.5
43 Olivia Gooden Junior Menendez 07:53.6 24:31.7
44 Molly Burt SR Middleburg 07:55.8 24:38.4 34
45 Caroline Theriault SO Father Lopez 08:00.0 24:51.5 35
46 Emily Turner FR Ridgeview (OP) 08:01.9 24:57.4 36
47 Gisele Le SO Fernandina Beach 08:04.1 25:04.1 37
48 Sierra Alva JR Menendez 08:05.6 25:08.9
49 Lilla Sobieszek SO Fleming Island 08:08.7 25:18.4 38
50 Kiersten Loebeck SO Fleming Island 08:08.7 25:18.5 39
51 Jessica Kelly JR Oakleaf 08:10.6 25:24.6 40
52 Kylie Moylan JR Father Lopez 08:10.9 25:25.3 41
53 Audri Mello FR Clay 08:11.5 25:27.3
54 Paloma Romero SO Middleburg 08:12.5 25:30.5 42
55 Anamaria Newgent SR Merritt Island Christian 08:13.2 25:32.7
56 Nacoya Blocton SO Ridgeview (OP) 08:14.0 25:35.0 43
57 Aiyana Reyes SR Matanzas 08:14.3 25:35.9 44
58 Grace Hellman JR Oakleaf 08:15.8 25:40.6
59 Alexandra Leonard FR Oakleaf 08:16.1 25:41.6
60 Malorie Harcourt SO Middleburg 08:19.2 25:51.0 45
61 Abigail Doran JR Middleburg 08:19.2 25:51.1 46
62 Angelina Jean-Baptiste JR Ridgeview (OP) 08:19.3 25:51.4 47
63 Narissa Blocton FR Ridgeview (OP) 08:19.4 25:51.8 48
64 Maria Giovanni Junior Menendez 08:23.1 26:03.2
65 Emory Thomas JR Ridgeview (OP) 08:28.1 26:18.9 49
66 Deshani Hettiarachchi SR Ridgeview (OP) 08:28.2 26:19.2 50
67 Kendall Petersen FR Eastside 08:31.6 26:29.5 51
68 Rebecca Hodges 2026 Duval Charter School Baymeadow 08:32.1 26:31.4
69 Aniyah Rawlins SR Ridgeview (OP) 08:33.3 26:35.1
70 Alyssa Batten JR Middleburg 08:36.4 26:44.7 52
71 Tera Mckenzie JR Middleburg 08:36.8 26:45.7 53
72 Brittney Generazio SO Middleburg 08:36.8 26:45.8
73 Quai'yana Jackson JR Oakleaf 08:37.4 26:47.6
74 Shayla Husnic JR Oakleaf 08:37.4 26:47.8
75 Anna Rafalski SR Fleming Island 08:38.8 26:52.2 54
76 Hannah Videk SO Fleming Island 08:38.9 26:52.4 55
77 Amya Faulkner SR Ridgeview (OP) 08:39.4 26:53.9
78 Ava Banks JR Ridgeview (OP) 08:39.4 26:54.0
79 Emily Liu SR Eastside 08:40.8 26:58.3 56
80 Macy Morris SO Eastside 08:40.8 26:58.4 57
81 Ingrid Astrom FR Eastside 08:40.9 26:58.5 58
82 Madilyn Palmer JR Middleburg 08:41.7 27:01.2
83 Hayleigh Musselman JR Middleburg 08:43.1 27:05.3
84 Jessie Wetherhill JR Fernandina Beach 08:47.3 27:18.6 59
85 Eden Foremen JR Oakleaf 08:48.7 27:22.7
86 Julianne Maltby SO Merritt Island Christian 08:53.0 27:36.1
87 Sofia El-Khorchi FR Father Lopez 08:53.0 27:36.2 60
88 Grace Polentes JR Fernandina Beach 08:56.3 27:46.5 61
89 Danika Ackley JR Middleburg 08:56.8 27:48.1
90 Josie Steele JR Fernandina Beach 08:58.2 27:52.3 62
91 Marissa Drakus FR Fernandina Beach 09:01.6 28:03.0 63
92 Rikki Blaylock JR Ridgeview (OP) 09:05.8 28:15.9
93 Sevina Contreras SO Fernandina Beach 09:05.9 28:16.4 64
94 Jada Taylor JR Matanzas 09:09.5 28:27.6
95 Claire Kuntz SR Eastside 09:11.2 28:32.9 65
96 Linda Mentz SR Eastside 09:12.4 28:36.6 66
97 Nia Blocton JR Ridgeview (OP) 09:12.7 28:37.4
98 Naomi Glover SR Eastside 09:14.3 28:42.3
99 Abigail Hodges 2024 Duval Charter School Baymeadow 09:17.3 28:51.6
100 Caroline Morris SR Master's Academy (Oviedo) 09:17.3 28:51.7
101 kyra sproul JR Matanzas 09:22.0 29:06.2
102 Mila Beerson SO Father Lopez 09:30.9 29:34.0 67
103 Amber Bennett JR Middleburg 09:37.3 29:53.8
104 Dawn Schaefer JR Ridgeview (OP) 09:39.9 30:02.1
105 Jordyn Lewis FR Middleburg 09:47.8 30:26.5
106 Ashley Villareal SR Middleburg 09:51.5 30:37.9
107 Abigail Bowerman FR Middleburg 09:51.5 30:37.9
108 Mackenzie Austin SR Bradford 09:56.6 30:53.7
109 Maulissa Renelus JR Orange Park 09:59.1 31:01.7
110 Ziyah Campbell JR Ridgeview (OP) 10:11.8 31:41.1
111 Roselyn Romero-Jimenez SR Middleburg 10:12.5 31:43.1
112 Sadie Boss Freshman Menendez 10:18.3 32:01.3
113 Jessica Dawson JR Ridgeview (OP) 10:25.6 32:23.8
114 Cora Opsahl SO Ridgeview (OP) 10:25.7 32:24.2
115 Allison Wilder FR Middleburg 10:25.8 32:24.7
116 Caitlyn Terry FR Fernandina Beach 10:27.8 32:30.7 68
117 Elise Starrett FR First Baptist (Bunnell) 10:38.8 33:04.8
118 Erin Grant JR Middleburg 10:40.5 33:10.2
119 Aniyah Campbell JR Ridgeview (OP) 11:00.1 34:11.0
120 Stephanie Santos JR Fernandina Beach 11:20.2 35:13.6
121 Alanna Smith FR Oakleaf 11:28.3 35:38.9
122 Sophia Chaon SO Middleburg 11:46.3 36:34.8
123 Noelle Godbout SR Father Lopez 12:06.5 37:37.4