FHSAA District 1A-1

October 26, 2021
|

Women's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pensacola Christian 1:41:38 20:19 15 1 2 3 4 5 7 8
2 Port St. Joe 1:58:36 23:43 61 6 11 12 15 17 22 24
3 Paxton 2:04:19 24:51 80 9 10 13 18 30 33  
4 Altha 2:10:21 26:04 106 14 16 23 26 27 35 38
5 Blountstown 2:19:49 27:57 139 19 25 29 32 34 37 39
6 Rocky Bayou Christian 2:27:13 29:26 152 20 21 31 36 44    
7 Wewahitchka 2:41:00 32:12 194 28 40 41 42 43    

Women's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 RaeAnne Tutton SO Pensacola Christian 06:20.9 19:43.4 1
2 Jaimee Tutton 8 Pensacola Christian 06:20.9 19:43.5 2
3 Reagan Smith 8 Pensacola Christian 06:21.0 19:43.9 3
4 Sofia Peterlevitz 8 Pensacola Christian 06:47.4 21:05.9 4
5 Caitlyn Penley SR Pensacola Christian 06:52.7 21:22.2 5
6 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 07:02.4 21:52.5 6
7 Jayln Johnson 7 Pensacola Christian 07:04.6 21:59.2 7
8 Saje Reid 8 Pensacola Christian 07:06.9 22:06.5 8
9 Eliana Reynolds 8 Pensacola Christian 07:17.7 22:40.0
10 Gracie York 8 Paxton 07:19.6 22:45.9 9
11 Ivana Stone 7 Pensacola Christian 07:19.8 22:46.6
12 Jersey Bilderback 8 Paxton 07:25.7 23:04.9 10
13 Layah O'Kelly SO Port St. Joe 07:29.1 23:15.4 11
14 RJ Gerlach 7 Port St. Joe 07:38.7 23:45.2 12
15 Addyson Paul 7 Franklin County 07:41.5 23:53.9
16 Maddie Carraway 7 Paxton 07:43.4 23:59.9 13
17 Jessica Chappell JR Pensacola Christian 07:50.5 24:21.9
18 Ariceli Perez-Gutierrez 7 Malone 07:51.1 24:23.7
19 Dixie Gilmore FR Altha 07:55.1 24:36.1 14
20 Emily Lacour SR Port St. Joe 07:55.6 24:37.9 15
21 Alena Brobst FR Altha 07:55.9 24:38.7 16
22 Katie Trochessett 8 Port St. Joe 08:04.5 25:05.3 17
23 Bella Polous 6 Franklin County 08:10.6 25:24.5
24 Emily Butts JR Paxton 08:14.7 25:37.2 18
25 Abby DeVuyst JR Blountstown 08:18.0 25:47.4 19
26 Leah Smith 7 Jay 08:18.5 25:48.9
27 Eva Denney 6 Rocky Bayou Christian 08:26.0 26:12.3 20
28 Madelyn Boyles 6 Rocky Bayou Christian 08:26.9 26:15.2 21
29 Kristen Bouington SR Port St. Joe 08:27.3 26:16.3 22
30 Allee Carter 6 Altha 08:30.4 26:26.0 23
31 Hannah Dacosta SO Port St. Joe 08:31.4 26:29.1 24
32 Kendall Waddell 6 Graceville 08:36.2 26:44.1
33 Aurora Spettel 6 Blountstown 08:39.3 26:53.6 25
34 Katelyn Harrison JR Jay 08:40.0 26:55.6
35 Haylee Reisen SR Altha 08:46.1 27:14.7 26
36 Alyssa Clancy 7 Altha 08:49.8 27:26.2 27
37 Alexandra Hatcher SO Central (Milton) 08:51.4 27:31.1
38 Kingsley Fanugao 8 Central (Milton) 08:52.7 27:35.3
39 Allie Archibald SO Wewahitchka 08:53.4 27:37.4 28
40 Kira Pedigo 6 Laurel Hill 08:54.7 27:41.3
41 Ella Dimitrijerich SO Port St. Joe 08:56.9 27:48.3
42 Jenna Schrock SR Blountstown 08:57.8 27:51.2 29
43 Madelyn Shoaf 7 Port St. Joe 09:07.1 28:19.9
44 Trinity Slade FR Jay 09:07.5 28:21.3
45 Farrah Spring SO Port St. Joe 09:09.3 28:26.9
46 Ana Perez-Gutierrez 7 Malone 09:12.3 28:36.0
47 Gabriella Coon SO Paxton 09:17.1 28:51.1 30
48 Brianna Nutt 7 Rocky Bayou Christian 09:26.8 29:21.1 31
49 Miriam Martinez SO Blountstown 09:27.7 29:24.0 32
50 Madilyne Saye FR Jay 09:33.8 29:42.9
51 Clara Martin SO Paxton 09:34.2 29:44.1 33
52 Yesica Chavez 8 Blountstown 09:37.0 29:53.0 34
53 Grace Hensen 7 Altha 09:47.3 30:24.9 35
54 Hailey Nutt 6 Rocky Bayou Christian 09:50.2 30:33.9 36
55 Autumn Daniels FR Blountstown 09:51.1 30:36.8 37
56 Taylor Baggett SR Central (Milton) 09:52.9 30:42.4
57 Lakyn Varnum 7 Laurel Hill 09:58.5 30:59.6
58 Baileigh Dasher 6 Franklin County 10:01.8 31:10.1
59 Kaycee Reisen JR Altha 10:14.1 31:48.1 38
60 Alexa Chavez 6 Blountstown 10:16.4 31:55.2 39
61 Elliana Sims FR Wewahitchka 10:17.4 31:58.3 40
62 Katelyn Kemp FR Wewahitchka 10:29.2 32:35.0 41
63 Azalyn Harmon 7 Blountstown 10:35.6 32:55.0
64 Riley Book FR Wewahitchka 10:57.4 34:02.6 42
65 Madison Gant JR Wewahitchka 11:11.6 34:46.8 43
66 Cera Lundsford JR Rocky Bayou Christian 11:13.0 34:51.2 44
67 Nadalyn Stone 6 Altha 11:58.8 37:13.5
68 Ripley Ham JR Altha 12:09.6 37:47.1
69 Emily Hutchins 7 Altha 12:34.6 39:04.7
70 Tristian Roberts SO Sneads 12:50.4 39:53.9
70 Kayla Williford FR Sneads 12:50.4 39:53.9
72 Ava Lucas FR Sneads 13:23.7 41:37.3

Men's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pensacola Christian 1:27:00 17:24 21 1 2 5 6 7 8 9
2 Blountstown 1:36:27 19:17 83 12 13 14 20 24 25 28
3 Rocky Bayou Christian 1:40:19 20:03 127 4 17 21 37 48 49 58
4 Malone 1:40:47 20:09 132 3 23 30 34 42 53 55
4 Central (Milton) 1:41:39 20:19 132 15 18 19 39 41 51 65
6 Port St. Joe 1:42:17 20:27 148 11 27 29 35 46 57 61
7 Wewahitchka 1:45:33 21:06 179 16 22 33 52 56 62 69
8 Jay 1:46:31 21:18 188 10 32 36 47 63 66 67
9 Laurel Hill 1:49:08 21:49 211 26 38 43 45 59 75  
10 Paxton 1:49:08 21:49 219 31 40 44 50 54 60 64
11 Graceville 2:28:50 29:46 354 68 70 71 72 73 74  

Men's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Jonathan Tutton SR Pensacola Christian 05:23.4 16:44.8 1
2 Andrew Birx JR Pensacola Christian 05:33.7 17:16.8 2
3 Jackson Welch FR Malone 05:34.2 17:18.4 3
4 Jonah Berry SO Rocky Bayou Christian 05:35.9 17:23.6 4
5 Micah Sleeth JR Pensacola Christian 05:38.9 17:33.0 5
6 Erick Lund SR Pensacola Christian 05:40.5 17:38.1 6
7 Micah Hodge JR Pensacola Christian 05:43.6 17:47.6 7
8 Brian Yohe SR Pensacola Christian 05:46.1 17:55.3 8
9 Tucker Hershberger JR Pensacola Christian 05:54.2 18:20.5 9
10 Andrew Sheppard SO Pensacola Christian 05:54.6 18:21.8
11 Chance Thornton JR Jay 05:55.5 18:24.6 10
12 Parker Hicks SR Port St. Joe 05:58.0 18:32.2 11
13 Alex Nandho SO Blountstown 05:58.3 18:33.4 12
14 Dominic Litchfield FR Pensacola Christian 06:01.8 18:44.1
15 Hunter Shuler SO Blountstown 06:03.4 18:49.0 13
16 Austin Pennington JR Blountstown 06:04.8 18:53.5 14
17 Daniel Penley JR Pensacola Christian 06:07.0 19:00.3
18 Corbin James SO Central (Milton) 06:10.2 19:10.1 15
19 Aiden Evans SO Wewahitchka 06:11.5 19:14.3 16
20 Andrew Hofman 8 Rocky Bayou Christian 06:11.6 19:14.7 17
21 Jonathon Cappera SO Central (Milton) 06:17.2 19:32.0 18
22 Caleb Locklin JR Central (Milton) 06:19.0 19:37.5 19
23 Josiah Friddle FR Franklin County 06:21.7 19:46.1
24 James Duncan FR Blountstown 06:23.4 19:51.3 20
25 Maddox Gonzalez 8 Rocky Bayou Christian 06:30.0 20:11.8 21
26 Hunter Land FR Wewahitchka 06:31.1 20:15.1 22
27 Zachaeus Daniels SR Malone 06:32.1 20:18.4 23
28 Burton Abbott FR Blountstown 06:32.8 20:20.6 24
29 Asher Black 8 Blountstown 06:33.5 20:22.7 25
30 Clay Fowler SO Laurel Hill 06:33.6 20:23.1 26
31 Walker Chumney JR Port St. Joe 06:34.8 20:26.6 27
32 Fidel Nandho SR Blountstown 06:35.0 20:27.4 28
33 Diego Nandho 7 Blountstown 06:35.3 20:28.2
34 Dylan Davis SO Port St. Joe 06:35.5 20:28.8 29
35 Everett Welch 7 Malone 06:36.7 20:32.5 30
36 Cristian Gonzalez SO Blountstown 06:39.0 20:39.9
37 Dawson Nelson SO Paxton 06:39.1 20:40.1 31
38 Ramsey Reaves FR Jay 06:39.7 20:41.8 32
39 David Rich SO Wewahitchka 06:39.7 20:42.0 33
40 Hoke Harkrider 8 Malone 06:42.0 20:49.1 34
41 Russell Dunn SO Port St. Joe 06:42.8 20:51.4 35
42 Kenneth Garcia JR Jay 06:53.4 21:24.4 36
43 Jonas Mosley FR Rocky Bayou Christian 06:54.5 21:27.9 37
44 Steven Demara 7 Laurel Hill 06:56.7 21:34.7 38
45 Tyler Lewis FR Central (Milton) 06:57.3 21:36.6 39
46 Will Hall JR Paxton 06:59.1 21:42.3 40
47 Tucker Sheppard 7 Central (Milton) 06:59.5 21:43.3 41
48 Cooper Ford FR Malone 07:01.4 21:49.5 42
49 Ryan Merrill 8 Laurel Hill 07:03.2 21:55.1 43
50 Reid Danner SR Paxton 07:03.9 21:57.0 44
51 Levi Reed SR Laurel Hill 07:04.2 21:57.9 45
52 John Cullen SO Port St. Joe 07:04.2 21:58.2 46
53 Tanner Wolfe 8 Jay 07:04.4 21:58.8 47
54 Micah Berry 7 Rocky Bayou Christian 07:05.1 22:01.0 48
55 Calix McCune 7 Rocky Bayou Christian 07:08.0 22:09.8 49
56 Gaines Marshall SR Paxton 07:09.6 22:14.8 50
57 Matthew Lipson 7 Central (Milton) 07:12.5 22:23.7 51
58 Davy Gray 8 Wewahitchka 07:14.6 22:30.3 52
59 Jakory Johnson SR Malone 07:15.4 22:32.8 53
60 Elijah Peters FR Paxton 07:15.8 22:34.0 54
61 Dylan McClellan SR Blountstown 07:16.3 22:35.8
62 Javier McClennon SR Malone 07:18.3 22:41.8 55
63 Conner Roberts JR Wewahitchka 07:21.5 22:51.8 56
64 Britt White JR Port St. Joe 07:28.0 23:12.0 57
65 Aaron Parrish 8 Rocky Bayou Christian 07:29.6 23:17.1 58
66 Aiden Demara 6 Laurel Hill 07:30.0 23:18.1 59
67 Jeffery Wilson JR Paxton 07:34.4 23:31.9 60
68 Trenton Teat 7 Franklin County 07:37.2 23:40.5
69 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 07:40.0 23:49.2 61
70 Daniel Boswell 7 Rocky Bayou Christian 07:40.6 23:51.3
71 Larry Sims 8 Wewahitchka 07:43.4 24:00.0 62
72 Mason Tutt FR Jay 07:44.1 24:02.2 63
73 Andrew Murphy FR Paxton 07:44.7 24:03.9 64
73 Garrett Gandy 7 Central (Milton) 07:44.7 24:03.9 65
75 Cayden Ricciardi 7 Rocky Bayou Christian 07:45.0 24:04.7
76 Cooper Harrison 8 Jay 07:48.0 24:14.1 66
77 Eric Zhuo FR Jay 07:48.5 24:15.8 67
78 Timothy Evans FR Malone 07:51.1 24:23.9
79 Elijah Chapman 7 Rocky Bayou Christian 07:52.7 24:28.9
80 Tanner Peels FR Paxton 07:53.4 24:30.8
81 Carson Baxley 7 Central (Milton) 08:05.9 25:09.7
82 Owen Golden SO Franklin County 08:06.4 25:11.2
83 Dexton Teat FR Franklin County 08:07.3 25:14.1
84 Jackson Touchton 8 Port St. Joe 08:14.3 25:35.9
85 Dane Fosshage 7 Port St. Joe 08:24.9 26:08.7
86 LeShawn Daniels SO Graceville 08:26.8 26:14.7 68
87 Jeffrey Lolley 6 Altha 08:28.4 26:19.7
88 Rhyms Bennefield 7 Port St. Joe 08:30.5 26:26.2
89 Eli Evans 8 Wewahitchka 08:33.3 26:35.0 69
90 Ryan Kelley 8 Jay 08:34.4 26:38.5
91 Tommy Dunaway JR Sneads 09:06.4 28:17.7
92 Chandler King SR Graceville 09:09.3 28:26.7 70
93 Wyatt Duncan 6 Altha 09:11.0 28:32.2
94 Damian Pippen 8 Wewahitchka 09:11.7 28:34.2
95 Chason Cox SR Sneads 09:36.7 29:51.8
96 MyKellen Walker SO Graceville 09:58.7 31:00.2 71
97 George Holland SO Graceville 09:59.4 31:02.6 72
98 Evan Young 8 Wewahitchka 10:19.5 32:04.9
99 Joe Grant SO Graceville 10:20.0 32:06.5 73
100 Andy Medina FR Jay 10:25.4 32:23.2
101 Om Bhatka JR Sneads 10:34.8 32:52.4
102 Erie Brown SO Graceville 11:04.3 34:24.2 74
103 Sawyer Adams SO Laurel Hill 11:49.5 36:44.7 75