Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
MS championship 2024
March 8, 2024
|
Cocoa - Cocoa, FL
>
Filter by Team
Andrew Jackson Middle School (M)
Central Middle School (M)
Cocoa Beach (M)
Cocoa Jr/Sr High (M)
DeLaura MS (M)
Edgewood (M)
Herbert C. Hoover Middle Schoo (M)
Jefferson Middle School Track (M)
Johnson Middle School (M)
Kennedy Middle School (M)
Ronald McNair (M)
Southwest Middle School (M)
Space Coast Vipers (M)
Stone Magnet Middle School (M)
West Shore Junior Senior High (M)
Men's 1,600m Run 8th
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
TIME
SC
1
Liam Raney
8
Kennedy Middle School
5:07.57
5:13.84
10
2
Cal Daut
8
West Shore Junior Senior High
6:02.57
5:18.04
8
3
Mateo Goyco-Shannon
8
Edgewood
4:25.59
5:19.98
6
4
Dax Taylor
8
DeLaura MS
4:50.14
5:22.37
5
5
Lars Manning
8
Cocoa Beach
4:50.53
5:22.81
4
6
Trent Orcutt
8
Stone Magnet Middle School
5:53.46
5:24.27
3
7
Bryce Mueller
8
Cocoa Jr/Sr High
5:22.65
5:54.56
2
8
Adan Contreras
8
Kennedy Middle School
4:12.86
5:56.14
1
9
Isaac Murrell
8
Cocoa Beach
7:20.58
5:58.19
-
10
Jack Bickley
8
Ronald McNair
4:38.85
6:02.14
-
11
Michael Lockhart
8
Stone Magnet Middle School
7:46.03
6:04.08
-
12
Tyler Rothe
8
Edgewood
6:37.83
6:04.98
-
13
Van Gaskins
8
DeLaura MS
7:50.98
6:05.10
-
14
Gabrial Cabral
8
Central Middle School
7:45.29
6:06.37
-
15
Nathan Banta
8
Southwest Middle School
4:35.97
6:07.96
-
16
Justin Gregoire
8
Jefferson Middle School Track
7:25.77
6:11.47
-
17
Avery Boyd
8
Andrew Jackson Middle School
5:26.32
6:23.90
-
18
Jacob White
8
West Shore Junior Senior High
5:34.34
6:24.29
-
19
John Fithian
8
Ronald McNair
5:39.76
6:30.52
-
20
Cameron Miller
8
Space Coast Vipers
6:38.48
6:30.66
-
21
Pierce Anderson
8
Herbert C. Hoover Middle Schoo
5:37.66
6:32.62
-
22
Evan Sobiech
8
Southwest Middle School
4:46.31
6:49.01
-
23
David Townsend
8
Herbert C. Hoover Middle Schoo
8:20.68
6:50.39
-
24
Nathan Marold
8
Johnson Middle School
8:44.78
7:06.65
-
25
Benjamin Gray
8
Space Coast Vipers
7:26.68
7:50.18
-