May 4, 2023
|
Davenport - Davenport, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Mainland Seth Sawyer, Logan Camara, Cameron Boatright, Drayden Wood 2:46.37 3:22.88 2:56.51 10
2 Gateway (Kissimmee) Darius Young, Kaleb Hill, John Pagan, Lawson Chaponda 3:32.14 3:25.96 4:21.57 8
3 Vanguard (Ocala) Johntavious Davenport, David Reed, Elijah Townes, Javarien Salter 2:37.00 3:26.57 3:12.11 6
4 Lake Wales Corey Harris, Philipp Davis, Carldayle Brantley, Ronnie Daniels 3:20.82 3:27.03 4:06.37 5
5 Tavares Aaron Harris, Isaac Mars, Brady Hinckley, Matthew Raucci 3:36.33 3:28.01 2:50.57 4
6 Lecanto Travis LaBelle, Kwauntace Joseph, Donovan Foster, Gerald Cunningham 3:21.91 3:28.15 2:52.77 3
7 Edgewater Shawn Wilkerson, Jordin Smith, Chase Carter, Tyson Carter 4:12.81 3:28.93 3:33.11 2
8 Lake Minneola Quinn Niemann, Tyshone Bolden, Jalen Dickerson, David Ramos 4:15.12 3:29.11 3:10.29 1
9 Lyman Noah Beason, Samuel Sargent, Troy Englade, Keino Parchment 3:21.50 3:29.89 3:02.61 -
10 Jones Caleb McCaskill, Branardo Forine, Dayveone Nichols, Anyas Moore 4:07.07 3:31.17 3:37.51 -
11 Lakeland Darich Metellus, Quinn Dejarnette, Don'Ares Johnson, Tyrell Brooks 3:26.42 3:32.80 4:13.24 -
12 Wesley Chapel Andres Flores Cadiz, Leighton Lewis, Tyler McAnuff, Joshuua Henry 4:22.99 3:33.81 2:46.78 -
13 Zephyrhills Christian Clemens, Tristian Lennon, Azuri Jackson, Jeremiah Bland 2:32.81 3:35.22 2:58.64 -
14 Freedom (Tampa) Elijah Dye, Elijah Law, Denario Philogene, Dominic Gonzalez 4:31.44 3:37.15 3:50.18 -
15 Springstead Tyler Morgan, Tyree Davis, Raul Maldonado, Adrian D'Acunto 2:57.07 3:41.33 4:01.25 -
  Auburndale Bryson Jiles, Christian Cuyler, Jijuan Russell, Ronny Jasmin DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
2 Gateway (Kissimmee) Young, Hill, Pagan, Chaponda 2:32.41 3:25.96 3:32.14 8
3 Vanguard (Ocala) Davenport, Reed, Townes, Salter 4:20.28 3:26.57 2:53.52 6
6 Lecanto LaBelle, Joseph, Foster, Cunningham 4:07.70 3:28.15 4:28.52 3
11 Lakeland Metellus, Dejarnette, Johnson, Brooks 4:19.62 3:32.80 3:09.40 -
12 Wesley Chapel Flores Cadiz, Lewis, McAnuff, Henry 2:36.09 3:33.81 3:46.64 -
13 Zephyrhills Clemens, Lennon, Jackson, Bland 3:22.31 3:35.22 3:05.09 -
14 Freedom (Tampa) Dye, Law, Philogene, Gonzalez 2:55.90 3:37.15 4:37.96 -
15 Springstead Morgan, Davis, Maldonado, D'Acunto 4:21.17 3:41.33 4:18.96 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Mainland Sawyer, Camara, Boatright, Wood 4:09.55 3:22.88 3:06.65 3:20.86 10
4 Lake Wales Harris, Davis, Brantley, Daniels 2:35.28 3:27.03 3:22.89 3:02.19 5
5 Tavares Harris, Mars, Hinckley, Raucci 3:40.49 3:28.01 3:05.13 3:46.73 4
7 Edgewater Wilkerson, Smith, Carter, Carter 3:45.65 3:28.93 3:18.49 4:14.90 2
8 Lake Minneola Niemann, Bolden, Dickerson, Ramos 2:41.02 3:29.11 3:58.39 2:51.47 1
9 Lyman Beason, Sargent, Englade, Parchment 4:24.47 3:29.89 3:59.28 3:57.18 -
10 Jones McCaskill, Forine, Nichols, Moore 4:19.74 3:31.17 2:38.38 2:40.49 -
  Auburndale Jiles, Cuyler, Russell, Jasmin DNS DNS DNS DNS