April 27, 2023
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joanne Grove SR River Ridge 12.28 10
2 Ava Kanaar JR Springstead 12.37 8
3 Jaya Harrigan SO Freedom (Tampa) 12.41 6
4 Tessa Bray JR Wesley Chapel 12.51 5
5 Sophie Bowles FR Freedom (Tampa) 12.63 4
6 Saige Magill FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.69 3
7 Zaakirah Bryant SO Gaither 12.77 2
8 Julea Kamga SR Gaither 13.12 1
9 Teleah Carter SO Pasco 13.19 -
10 Jordyn Rolle FR Wesley Chapel 13.23 -
11 Makenzie Lachance FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 13.27 -
12 Kacia Wager FR Zephyrhills 13.39 -
13 Jaden O'neal SR Springstead 13.41 -
14 Miley Edwards SO Fivay 13.45 -
15 Grace Gonzalez-Liz JR Zephyrhills 13.45 -
16 Leilani Denning FR Wesley Chapel 13.56 -
17 Jennifer Lee JR Gaither 13.73 -
18 Halle White FR Pasco 13.81 -
19 Jenna Ludwig JR Springstead 13.92 -
20 Abigayle Hines JR River Ridge 14.05 -
21 Chloe Irvin JR River Ridge 14.09 -
22 Isabelle Kelley JR Freedom (Tampa) 14.14 -
23 Cassidy West SR Gulf 14.15 -
24 Hailey Abbott SR Gulf 14.18 -
  Elizabeth Berrios SO Pasco DNS   
  Nakhia Torres FR Fivay DNS   
  Mikayla Shove JR Fivay DNS   
  Leighyah Mc Daniel SR Zephyrhills DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Abigayle Hines JR River Ridge 15.18 11.52 15.18 14.05 13.91 15.74 -
21 Chloe Irvin JR River Ridge 15.93 12.12 16.91 14.09 14.66 17.62 -
22 Isabelle Kelley JR Freedom (Tampa) 13.58 15.56 18.39 14.14 11.74 15.42 -
23 Cassidy West SR Gulf 13.87 17.27 14.30 14.15 11.18 12.31 -
  Mikayla Shove JR Fivay DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nakhia Torres FR Fivay DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elizabeth Berrios SO Pasco DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Teleah Carter SO Pasco 14.38 13.33 13.19 13.99 -
12 Kacia Wager FR Zephyrhills 11.25 14.20 13.39 14.06 -
14 Miley Edwards SO Fivay 10.63 17.35 13.45 11.30 -
16 Leilani Denning FR Wesley Chapel 10.31 14.24 13.56 11.12 -
17 Jennifer Lee JR Gaither 16.07 10.30 13.73 12.91 -
19 Jenna Ludwig JR Springstead 12.11 17.13 13.92 14.48 -
24 Hailey Abbott SR Gulf 11.77 16.59 14.18 13.19 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Sophie Bowles FR Freedom (Tampa) 12.63 9.35 4
10 Jordyn Rolle FR Wesley Chapel 13.23 10.59 -
11 Makenzie Lachance FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 13.27 10.75 -
13 Jaden O'neal SR Springstead 13.41 10.87 -
15 Grace Gonzalez-Liz JR Zephyrhills 13.45 9.42 -
18 Halle White FR Pasco 13.81 16.58 -
  Leighyah Mc Daniel SR Zephyrhills DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joanne Grove SR River Ridge 14.00 12.28 15.23 10
2 Ava Kanaar JR Springstead 12.13 12.37 10.39 8
3 Jaya Harrigan SO Freedom (Tampa) 14.52 12.41 15.76 6
4 Tessa Bray JR Wesley Chapel 12.64 12.51 11.26 5
6 Saige Magill FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10.16 12.69 11.17 3
7 Zaakirah Bryant SO Gaither 14.43 12.77 14.56 2
8 Julea Kamga SR Gaither 15.22 13.12 11.02 1