April 22, 2023
|
Lake Region High School - Eagle Lake, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Corey Harris SR Lake Wales 22.18 10 0.6
2 Carldayle Brantley SO Lake Wales 22.44 8 0.6
3 Tyrell Brooks SR Lakeland 22.60 6 0.6
4 Derajah Hardy JR Lakeland 22.77 5 0.6
5 Oryan Raiford JR Davenport 22.88 4 -0.1
6 Philipp Davis SR Lake Wales 22.92 3 0.6
7 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 22.92 2 0.6
8 Darius Young SO Gateway (Kissimmee) 23.03 1 0.6
9 Kaleb Hill FR Gateway (Kissimmee) 23.37 - -0.1
10 Jose Calderon SO Gateway (Kissimmee) 23.40 - 0.4
11 Zamarion Albritton SR Sebring 23.65 - -0.4
12 Chris Jean-Jacques JR Davenport 23.72 - -0.1
13 Kevin Parker SR Lake Region 23.73 - -0.1
14 Jamesley Paul SR Sebring 23.93 - -0.4
15 Jimmy Dutais JR Liberty 24.38 - -0.1
16 Landen Peters FR Davenport 24.39 - -0.4
17 Jeffrey Poole SO Kathleen 24.42 - -0.1
18 Travis Kerney SR Sebring 24.59 - 0.4
19 Amir Wilson JR Kathleen 24.61 - -0.4
20 Darius Anthony JR Lake Buena Vista 24.69 - -0.1
21 Zilyon Kirkland SO Auburndale 24.81 - 0.4
22 Leonardo De La Nuez SR Lake Buena Vista 24.82 - -0.4
23 Tyon Harris SO Auburndale 25.41 - 0.4
24 Ramzi Maali JR Lake Buena Vista 25.64 - -0.4
  Tylan Idleburg JR Lake Region DNF    -
  Bryson Jiles JR Auburndale DNF    -
  Morelton Morris Jr. SR Kathleen DNS    -
  Jaden McMath SR Lake Region DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jose Calderon SO Gateway (Kissimmee) 23.40 -
18 Travis Kerney SR Sebring 24.59 -
21 Zilyon Kirkland SO Auburndale 24.81 -
23 Tyon Harris SO Auburndale 25.41 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Zamarion Albritton SR Sebring 23.65 -
14 Jamesley Paul SR Sebring 23.93 -
16 Landen Peters FR Davenport 24.39 -
19 Amir Wilson JR Kathleen 24.61 -
22 Leonardo De La Nuez SR Lake Buena Vista 24.82 -
24 Ramzi Maali JR Lake Buena Vista 25.64 -
  Tylan Idleburg JR Lake Region DNF   
  Jaden McMath SR Lake Region DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Oryan Raiford JR Davenport 22.88 4
9 Kaleb Hill FR Gateway (Kissimmee) 23.37 -
12 Chris Jean-Jacques JR Davenport 23.72 -
13 Kevin Parker SR Lake Region 23.73 -
15 Jimmy Dutais JR Liberty 24.38 -
17 Jeffrey Poole SO Kathleen 24.42 -
20 Darius Anthony JR Lake Buena Vista 24.69 -
  Morelton Morris Jr. SR Kathleen DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Corey Harris SR Lake Wales 22.18 10
2 Carldayle Brantley SO Lake Wales 22.44 8
3 Tyrell Brooks SR Lakeland 22.60 6
4 Derajah Hardy JR Lakeland 22.77 5
6 Philipp Davis SR Lake Wales 22.92 3
7 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 22.92 2
8 Darius Young SO Gateway (Kissimmee) 23.03 1
  Bryson Jiles JR Auburndale DNF