April 5, 2023
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ahmad Durham FR Armwood 2:08.66 1:31.55 2:03.71 2:23.51 10
2 Cyron Gray SO Wharton 2:39.76 1:45.27 2:03.84 1:45.27 8
3 Jaden Carr SO Hillsborough 2:01.57 2:07.96 2:07.96 1:41.09 6
4 Elijah Velasquez SO King 2:03.35 2:31.62 2:08.49 2:32.91 5
5 Landon Ress JR Strawberry Crest 2:22.82 1:41.65 2:08.66 2:42.12 4
6 Danai Bernard FR Strawberry Crest 1:38.45 2:39.34 2:09.54 1:54.00 3
7 Solomon Temple SO Armwood 2:08.67 1:50.48 2:09.97 1:41.38 2
8 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 2:45.28 1:55.83 2:10.14 2:41.38 1
9 Freddie Adams SR Chamberlain 1:33.40 2:47.07 2:11.55 2:37.86 -
10 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 1:41.32 2:27.37 2:11.58 1:49.22 -
11 Kevin Kenny JR Strawberry Crest 2:16.32 2:33.69 2:13.64 2:00.28 -
12 Emmanuel Pierre JR Tampa Bay Tech 2:18.08 2:16.74 2:14.05 2:52.93 -
13 Gavin Raitt SO Wharton 2:02.11 2:41.02 2:14.18 1:35.27 -
14 Nathan Brewer JR Hillsborough 2:48.11 2:07.44 2:15.57 2:33.20 -
15 Bryan Harden SO Hillsborough 1:44.44 1:36.30 2:15.63 1:52.58 -
16 Dylan Peterkin JR Armwood 1:58.12 1:47.26 2:15.77 2:55.15 -
17 Maximus von Ancken FR Strawberry Crest 2:22.03 2:27.49 2:16.56 2:26.12 -
18 David Ojo JR Middleton 2:14.48 1:45.66 2:17.22 2:22.71 -
19 Damien McEntee JR King 1:55.96 2:29.09 2:18.04 2:24.95 -
20 John Bertram JR Freedom (Tampa) 1:37.24 2:50.86 2:18.91 2:24.47 -
21 Joshua Harrigan JR Wharton 2:39.40 2:26.59 2:22.32 2:47.94 -
22 Jordan Harris JR Hillsborough 2:07.56 2:23.32 2:23.32 2:14.72 -
23 Ethan Udagawa SR Freedom (Tampa) 2:07.63 2:13.37 2:23.40 2:10.50 -
24 Cade Toohey JR Wharton 2:17.25 2:08.58 2:24.47 2:04.25 -
25 Nicolas Fernandez SR King 1:45.89 2:51.51 2:29.14 2:35.11 -
26 Elijah Sosa SO Chamberlain 2:44.10 2:21.73 2:29.18 3:03.50 -
27 Talon Mckinnie JR Armwood 2:43.13 2:23.68 2:29.66 2:10.21 -
28 Anthony James FR King 2:54.63 2:27.30 2:31.85 2:59.19 -
29 Darlande Brisneau JR Middleton 2:34.70 2:16.97 2:41.14 2:00.86 -
30 Jordan Dareus SO Chamberlain 3:30.73 2:18.19 2:52.73 3:23.83 -
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS -
  Vincent Thomas FR Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS -
  Jaden Rosebury JR Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS -
  Kevin Brown JR Middleton DNS DNS DNS DNS -
  Andrew Holmes JR Middleton DNS DNS DNS DNS -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 2:28.36 1:59.73 2:10.14 2:04.94 2:24.46 2:42.68 1:57.13 1
13 Gavin Raitt SO Wharton 1:59.42 2:36.99 2:14.18 2:43.70 1:48.69 2:41.02 2:02.11 -
17 Maximus von Ancken FR Strawberry Crest 2:00.18 2:32.95 2:16.56 2:35.68 2:52.07 2:23.39 1:39.69 -
19 Damien McEntee JR King 1:51.82 1:57.34 2:18.04 2:24.95 2:08.38 2:16.66 2:05.62 -
20 John Bertram JR Freedom (Tampa) 2:48.09 1:41.41 2:18.91 2:32.81 2:07.80 1:46.96 1:51.13 -
22 Jordan Harris JR Hillsborough 2:50.55 2:07.56 2:23.32 3:02.02 2:50.55 1:46.06 1:54.66 -
23 Ethan Udagawa SR Freedom (Tampa) 2:26.27 2:17.67 2:23.40 2:49.22 1:51.86 2:09.06 2:06.20 -
25 Nicolas Fernandez SR King 2:03.79 3:07.92 2:29.14 3:10.90 2:05.28 2:21.69 2:17.21 -
26 Elijah Sosa SO Chamberlain 3:00.51 2:53.05 2:29.18 2:39.63 1:53.38 2:12.77 2:42.61 -
28 Anthony James FR King 2:28.82 2:53.11 2:31.85 2:15.15 1:55.41 2:34.89 2:16.67 -
29 Darlande Brisneau JR Middleton 1:59.25 2:26.64 2:41.14 2:07.30 2:12.14 3:00.48 3:02.09 -
30 Jordan Dareus SO Chamberlain 2:26.82 2:09.55 2:52.73 2:47.55 3:29.01 3:06.55 3:37.64 -
  Vincent Thomas FR Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jaden Rosebury JR Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Kevin Brown JR Middleton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Andrew Holmes JR Middleton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ahmad Durham FR Armwood 2:03.71 2:11.14 2:03.71 10
2 Cyron Gray SO Wharton 2:03.84 2:14.99 2:10.04 8
3 Jaden Carr SO Hillsborough 2:07.96 2:43.79 2:28.44 6
4 Elijah Velasquez SO King 2:08.49 1:47.94 2:04.64 5
5 Landon Ress JR Strawberry Crest 2:08.66 2:24.10 2:39.54 4
6 Danai Bernard FR Strawberry Crest 2:09.54 1:34.57 2:31.57 3
7 Solomon Temple SO Armwood 2:09.97 1:42.68 2:47.67 2
9 Freddie Adams SR Chamberlain 2:11.55 1:37.35 1:47.88 -
10 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 2:11.58 2:16.85 1:40.00 -
11 Kevin Kenny JR Strawberry Crest 2:13.64 2:02.95 2:21.66 -
12 Emmanuel Pierre JR Tampa Bay Tech 2:14.05 2:32.82 1:57.97 -
14 Nathan Brewer JR Hillsborough 2:15.57 2:00.66 1:45.75 -
15 Bryan Harden SO Hillsborough 2:15.63 2:34.62 2:26.48 -
16 Dylan Peterkin JR Armwood 2:15.77 2:29.35 2:42.93 -
18 David Ojo JR Middleton 2:17.22 2:43.30 1:47.04 -
21 Joshua Harrigan JR Wharton 2:22.32 2:10.94 2:42.25 -
24 Cade Toohey JR Wharton 2:24.47 1:59.91 1:42.58 -
27 Talon Mckinnie JR Armwood 2:29.66 2:14.70 2:29.66 -