March 8, 2023
|
**Venue TBD**

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ignacio Llorens FR Bishop Kenny 5:06.5h 4:20.5h 4:23.5h 6:26.1h 5
2 David Rafalski SO Fleming Island 5:07.0h 5:56.1h 6:11.4h 6:23.7h 3
3 Nathan Gillan FR Fleming Island 5:10.0h 4:11.1h 4:42.1h 5:06.9h 1
4 Jack Jacquot   Episcopal 5:11.0h 3:40.8h 5:38.9h 5:14.1h -
5 Hayden Dear FR Bartram Trail 5:12.0h 6:36.2h 6:42.4h 5:49.4h -
6 Lucas Clements JR Bartram Trail 5:14.0h 4:55.1h 5:29.7h 6:38.7h -
7 Mauricio Llorens JR Bishop Kenny 5:17.7h 6:14.8h 4:58.6h 5:20.8h -
8 Dominik Granda SO Fleming Island 5:19.0h 6:25.9h 4:15.2h 6:48.3h -
9 Sean Grover FR Fleming Island 5:19.5h 6:04.2h 5:48.2h 5:38.6h -
10 Spencer Middleton JR Fleming Island 5:20.0h 4:09.6h 4:57.6h 5:16.8h -
11 Cooper Thorson FR Bishop Kenny 5:23.9h 5:17.4h 4:15.8h 4:15.8h -
12 William Kirk SO Fleming Island 5:27.0h 4:57.5h 4:21.6h 6:42.2h -
13 Keegan Emanuel SR Fleming Island 5:28.0h 6:50.0h 5:01.7h 5:34.5h -
14 Patrick Lanier SO Bishop Kenny 5:30.4h 5:07.2h 6:46.3h 6:26.5h -
15 Tripp Radford SO Bartram Trail 5:32.0h 4:55.4h 4:42.2h 4:28.9h -
16 Brody Ambrose JR Bartram Trail 5:33.0h 4:33.0h 4:03.0h 7:09.5h -
17 Adam Funderburk SO Bartram Trail 5:34.0h 5:44.0h 4:20.5h 4:37.2h -
18 Landon Rauch SO Bartram Trail 5:34.5h 5:04.3h 5:47.8h 6:24.6h -
19 Daniel Hale FR Bishop Kenny 5:35.0h 5:55.1h 4:04.5h 5:35.0h -
20 Christian Baeza SO Bishop Kenny 5:37.5h 5:07.1h 5:40.8h 5:37.5h -
21 Aiden Kirchert FR Fleming Island 5:38.0h 4:13.5h 6:45.5h 5:14.3h -
22 Steven Perez FR Bishop Kenny 5:40.2h 5:26.5h 5:40.2h 6:55.0h -
23 Logan Fowler SO Bartram Trail 5:40.5h 6:55.4h 5:50.7h 5:06.4h -
24 Chase Braswell FR Bishop Kenny 5:42.9h 4:10.3h 7:18.9h 6:17.1h -
25 Vincent Palacios SO Bartram Trail 5:43.4h 6:00.5h 7:09.2h 5:15.9h -
26 Jack Yalch FR Bishop Kenny 5:44.5h 7:24.4h 4:25.2h 4:08.0h -
27 Marcos Serrano FR Fleming Island 5:48.0h 6:33.2h 6:22.8h 6:15.8h -
28 Joshua Emamdie FR Bartram Trail 5:49.1h 5:24.6h 7:33.8h 4:53.2h -
29 Mason Jarvi FR Fleming Island 5:54.2h 6:36.7h 7:15.6h 4:53.9h -
30 Andrew Farha SO Bishop Kenny 5:54.6h 6:22.9h 4:22.4h 4:54.3h -
31 Aiden Copeland JR Bartram Trail 5:55.9h 7:17.7h 5:52.3h 5:59.4h -
32 Lucas Flyod FR Bartram Trail 5:57.9h 4:24.8h 7:34.5h 5:14.9h -
33 AJ Olivio SO Fleming Island 5:58.4h 5:22.5h 5:54.8h 6:48.5h -
34 Caleb Evans JR Bishop Kenny 6:00.2h 5:38.5h 5:24.1h 5:31.3h -
35 Andrew Slenz FR Bartram Trail 6:17.3h 6:28.6h 7:06.3h 5:28.2h -
36 Jacob Becker FR Bartram Trail 6:19.9h 5:57.1h 7:47.2h 7:16.8h -
37 Maddox Ling FR Bartram Trail 6:23.0h 6:30.6h 6:11.5h 6:03.8h -
38 Alberto Diaz-Reyes SO Bishop Kenny 6:28.5h 7:07.3h 5:53.5h 7:11.2h -
39 Jaxson Smith FR Bishop Kenny 6:32.9h 7:35.7h 5:02.5h 8:07.1h -
40 Thomas Dempsey FR Bishop Kenny 6:33.7h 7:28.8h 7:20.9h 6:06.1h -
41 Chase Watts JR Bartram Trail 6:38.4h 7:02.3h 4:54.8h 4:46.8h -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ignacio Llorens FR Bishop Kenny 5:37.1h 5:58.6h 5:06.5h 5:52.4h 5
2 David Rafalski SO Fleming Island 3:53.3h 4:54.7h 5:07.0h 4:54.7h 3
3 Nathan Gillan FR Fleming Island 3:58.7h 3:58.7h 5:10.0h 6:30.6h 1
4 Jack Jacquot   Episcopal 5:51.4h 5:29.6h 5:11.0h 6:13.2h -
5 Hayden Dear FR Bartram Trail 4:22.0h 6:14.4h 5:12.0h 6:01.9h -
6 Lucas Clements JR Bartram Trail 5:10.8h 5:26.5h 5:14.0h 4:26.9h -
7 Mauricio Llorens JR Bishop Kenny 6:37.1h 5:36.7h 5:17.7h 4:39.5h -
8 Dominik Granda SO Fleming Island 6:03.6h 4:56.6h 5:19.0h 4:43.9h -
9 Sean Grover FR Fleming Island 5:16.3h 4:02.8h 5:19.5h 6:26.5h -
10 Spencer Middleton JR Fleming Island 6:56.0h 5:23.2h 5:20.0h 4:22.4h -
11 Cooper Thorson FR Bishop Kenny 5:23.9h 6:22.2h 5:23.9h 6:28.6h -
12 William Kirk SO Fleming Island 4:18.3h 3:52.1h 5:27.0h 6:45.4h -
13 Keegan Emanuel SR Fleming Island 6:10.6h 4:09.2h 5:28.0h 5:14.8h -
14 Patrick Lanier SO Bishop Kenny 5:20.4h 6:00.1h 5:30.4h 3:54.5h -
15 Tripp Radford SO Bartram Trail 6:48.3h 4:38.8h 5:32.0h 5:58.5h -
16 Brody Ambrose JR Bartram Trail 6:16.2h 4:43.0h 5:33.0h 6:06.3h -
17 Adam Funderburk SO Bartram Trail 5:03.9h 4:00.4h 5:34.0h 5:44.0h -
20 Christian Baeza SO Bishop Kenny 5:40.8h 5:47.6h 5:37.5h 5:27.3h -
21 Aiden Kirchert FR Fleming Island 6:11.8h 4:30.4h 5:38.0h 6:45.5h -
22 Steven Perez FR Bishop Kenny 5:36.7h 4:08.3h 5:40.2h 7:15.4h -
23 Logan Fowler SO Bartram Trail 5:47.3h 6:24.7h 5:40.5h 6:52.0h -
24 Chase Braswell FR Bishop Kenny 5:25.7h 6:13.7h 5:42.9h 4:37.7h -
26 Jack Yalch FR Bishop Kenny 5:51.3h 4:14.9h 5:44.5h 4:11.4h -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Landon Rauch SO Bartram Trail 6:31.3h 5:34.5h 6:34.7h -
19 Daniel Hale FR Bishop Kenny 5:04.8h 5:35.0h 6:01.8h -
25 Vincent Palacios SO Bartram Trail 6:21.1h 5:43.4h 7:19.5h -
27 Marcos Serrano FR Fleming Island 4:31.4h 5:48.0h 5:51.4h -
28 Joshua Emamdie FR Bartram Trail 5:49.1h 5:49.1h 6:37.9h -
29 Mason Jarvi FR Fleming Island 7:22.7h 5:54.2h 6:04.8h -
30 Andrew Farha SO Bishop Kenny 6:33.6h 5:54.6h 4:47.2h -
31 Aiden Copeland JR Bartram Trail 6:52.8h 5:55.9h 7:24.8h -
32 Lucas Flyod FR Bartram Trail 7:41.6h 5:57.9h 4:28.4h -
33 AJ Olivio SO Fleming Island 6:16.3h 5:58.4h 6:23.4h -
34 Caleb Evans JR Bishop Kenny 4:15.7h 6:00.2h 7:19.4h -
35 Andrew Slenz FR Bartram Trail 5:58.4h 6:17.3h 4:50.5h -
36 Jacob Becker FR Bartram Trail 6:16.1h 6:19.9h 5:45.7h -
37 Maddox Ling FR Bartram Trail 6:00.0h 6:23.0h 4:47.2h -
38 Alberto Diaz-Reyes SO Bishop Kenny 8:13.3h 6:28.5h 7:34.5h -
39 Jaxson Smith FR Bishop Kenny 5:22.1h 6:32.9h 6:36.8h -
40 Thomas Dempsey FR Bishop Kenny 7:13.0h 6:33.7h 6:10.0h -
41 Chase Watts JR Bartram Trail 5:38.6h 6:38.4h 7:30.1h -