March 10, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Laurie Louis SR North Miami 59.02 44.86 10
2 Ariana Julmiste JR Miami Norland 59.18 1:06.88 8
3 Brianna Wilson SR Homestead 59.37 1:05.31 6
4 NICOLE DRAGONI JR Miami Palmetto 1:01.08 47.65 5
5 Jakayla Milton SO Miami Carol City 1:01.26 1:07.39 4
6 Jayla Anderson SO South Dade 1:03.01 47.26 3
7 Tehillah Jean JR North Miami 1:03.26 1:17.81 2
8 Naelle Pierre SO Homestead 1:03.36 1:21.10 1
9 Jolie Dormus-Bayer JR Miami Beach 1:04.38 56.66 -
10 Kennedi Hadley FR North Miami 1:04.53 55.50 -
11 Latoria Edwards SR Miami Killian 1:05.17 1:16.25 -
12 Kelsi Sell SO Varela 1:05.63 1:05.63 -
13 Zahria Wheeler FR Homestead 1:06.39 53.78 -
14 Khayla Moody SO Miami Central 1:06.71 50.70 -
15 Deztinie Lewis SO Miami Washington 1:06.76 1:16.11 -
16 Mariah Brooks JR Homestead 1:06.91 1:13.61 -
17 Troy'Kyra Dumas SR Miami Norland 1:06.98 1:06.98 -
18 Tocorah Moten SR Miami Norland 1:07.39 1:14.13 -
19 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 1:07.83 58.34 -
20 Daniella Valdez SR Braddock 1:08.50 58.23 -
21 Isabella Marty SR Varela 1:08.78 1:19.10 -
22 Alicja Rankovich SO Ferguson 1:08.88 1:27.48 -
23 Toya Cochran FR Miami Norland 1:08.95 48.96 -
24 Mea Mitchell JR Miami Washington 1:08.95 1:20.68 -
25 Desiree Walker 6 Keys Gate 1:09.57 1:06.79 -
26 Lilia Poey-Hernandez SO Braddock 1:09.57 48.70 -
27 Jade Washington FR Miami Central 1:09.71 51.59 -
28 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:09.92 1:09.22 -
29 Karia Cange SO Miami Central 1:10.04 52.53 -
30 Angela Guerra FR Miami Coral Park 1:10.06 52.55 -
31 Paolishah Pierre SO Mourning 1:10.08 55.37 -
32 Manika Toussaint JR Miami Central 1:10.11 1:13.62 -
33 Ariana Malmquist JR Varela 1:10.12 1:22.75 -
34 Arcadia Heidelburg FR Miami Washington 1:10.73 52.34 -
35 Anja'lee Zuniga FR iMater Prep 1:10.75 54.48 -
36 Myguelita Paulin SR North Miami 1:11.02 1:30.91 -
37 Daniela Fernandez FR Downtown Doral Charter 1:11.68 1:26.74 -
38 Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes 1:12.05 1:25.74 -
39 Iris Valladares JR iMater Prep 1:12.31 1:00.74 -
40 Jail's Townsend FR Miami Northwestern 1:12.32 1:07.26 -
41 Laniya Eiland SO Miami Washington 1:12.59 1:19.13 -
42 Rinayah Pelissier FR Miami Northwestern 1:13.10 1:21.15 -
43 Kayla Morgan SO Miami Jackson 1:14.27 1:14.27 -
44 Cheanyah Alford SR Miami Carol City 1:14.59 1:32.50 -
45 Nashuana Williams SO Mourning 1:14.70 1:09.48 -
46 Alejandra Valencia SO Miami Coral Park 1:14.84 1:11.85 -
47 Melina Lightbourn SO Miami Jackson 1:17.48 1:26.01 -
48 Zakiyah Johnson FR Miami Killian 1:17.70 1:13.04 -
49 Leah Rebolledo 7 Downtown Doral Charter 1:19.85 1:10.27 -
50 Gabriela Perez FR Mater Lakes 1:20.18 1:42.63 -
51 Melanie Garcia 6 iMater Prep 1:20.36 1:05.10 -
52 Emberly Fernandez FR Mater Lakes 1:21.10 1:20.29 -
53 Manuela Marin JR Mater Lakes 1:21.83 1:34.93 -
54 Andrea Torrez 6 iMater Prep 1:23.05 1:28.04 -
55 Diana Lingueno JR Mater Lakes 1:27.77 1:11.98 -
56 Sierra Toussaint 7 Keys Gate 1:30.04 1:07.53 -
57 Andrea Vazquez SO Miami Jackson 1:30.67 1:55.15 -
58 Maria Salonos 6 Keys Gate 1:34.12 1:38.83 -
59 Avril Inestroza SO Miami Jackson 1:34.62 1:46.92 -
60 Zharick Alvarez JR Miami Beach 1:50.29 1:46.99 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Laurie Louis SR North Miami 1:16.73 1:14.96 1:14.37 1:06.70 1:09.06 59.02 10
2 Ariana Julmiste JR Miami Norland 1:01.55 52.08 1:13.39 58.00 1:11.61 59.18 8
3 Brianna Wilson SR Homestead 55.81 1:05.90 1:02.94 1:06.50 42.16 59.37 6
5 Jakayla Milton SO Miami Carol City 43.50 1:03.10 1:09.84 1:15.97 53.30 1:01.26 4
8 Naelle Pierre SO Homestead 1:16.04 1:20.47 1:14.14 52.59 1:07.80 1:03.36 1
10 Kennedi Hadley FR North Miami 1:03.89 1:05.82 1:21.31 47.76 50.98 1:04.53 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 NICOLE DRAGONI JR Miami Palmetto 1:01.08 1:10.25 45.81 5
6 Jayla Anderson SO South Dade 1:03.01 53.56 1:09.32 3
7 Tehillah Jean JR North Miami 1:03.26 1:02.63 58.20 2
9 Jolie Dormus-Bayer JR Miami Beach 1:04.38 1:14.68 54.73 -
13 Zahria Wheeler FR Homestead 1:06.39 1:06.39 55.77 -
18 Tocorah Moten SR Miami Norland 1:07.39 58.63 1:09.42 -
31 Paolishah Pierre SO Mourning 1:10.08 1:17.09 57.47 -
33 Ariana Malmquist JR Varela 1:10.12 53.30 1:05.92 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Khayla Moody SO Miami Central 1:06.71 -
15 Deztinie Lewis SO Miami Washington 1:06.76 -
19 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 1:07.83 -
21 Isabella Marty SR Varela 1:08.78 -
23 Toya Cochran FR Miami Norland 1:08.95 -
28 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:09.92 -
36 Myguelita Paulin SR North Miami 1:11.02 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Latoria Edwards SR Miami Killian 1:22.12 1:12.99 1:05.17 -
29 Karia Cange SO Miami Central 1:15.65 56.04 1:10.04 -
34 Arcadia Heidelburg FR Miami Washington 1:02.95 50.93 1:10.73 -
35 Anja'lee Zuniga FR iMater Prep 1:12.17 1:07.22 1:10.75 -
41 Laniya Eiland SO Miami Washington 1:00.25 54.45 1:12.59 -
44 Cheanyah Alford SR Miami Carol City 1:29.51 1:33.99 1:14.59 -
45 Nashuana Williams SO Mourning 1:28.90 1:14.70 1:14.70 -
55 Diana Lingueno JR Mater Lakes 1:47.96 1:03.20 1:27.77 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
24 Mea Mitchell JR Miami Washington 48.27 1:04.13 1:06.20 1:08.95 -
25 Desiree Walker 6 Keys Gate 1:08.88 50.79 1:28.36 1:09.57 -
32 Manika Toussaint JR Miami Central 53.99 1:25.54 1:17.83 1:10.11 -
39 Iris Valladares JR iMater Prep 54.96 1:10.14 1:05.81 1:12.31 -
46 Alejandra Valencia SO Miami Coral Park 1:26.07 1:02.12 1:26.82 1:14.84 -
48 Zakiyah Johnson FR Miami Killian 1:27.03 1:03.72 1:13.82 1:17.70 -
51 Melanie Garcia 6 iMater Prep 1:44.47 1:44.47 1:34.83 1:20.36 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Kelsi Sell SO Varela 1:05.63 1:20.07 48.57 -
43 Kayla Morgan SO Miami Jackson 1:14.27 1:03.13 1:21.70 -
50 Gabriela Perez FR Mater Lakes 1:20.18 1:27.40 1:04.15 -
52 Emberly Fernandez FR Mater Lakes 1:21.10 1:22.73 57.58 -
53 Manuela Marin JR Mater Lakes 1:21.83 1:29.20 1:06.29 -
54 Andrea Torrez 6 iMater Prep 1:23.05 1:03.95 1:45.48 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Mariah Brooks JR Homestead 1:06.91 -
22 Alicja Rankovich SO Ferguson 1:08.88 -
59 Avril Inestroza SO Miami Jackson 1:34.62 -
60 Zharick Alvarez JR Miami Beach 1:50.29 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Troy'Kyra Dumas SR Miami Norland 1:06.98 1:23.73 1:17.70 1:08.32 -
20 Daniella Valdez SR Braddock 1:08.50 1:22.89 47.95 1:02.34 -
26 Lilia Poey-Hernandez SO Braddock 1:09.57 1:14.44 53.57 58.44 -
40 Jail's Townsend FR Miami Northwestern 1:12.32 55.69 1:18.83 53.52 -
58 Maria Salonos 6 Keys Gate 1:34.12 1:47.30 1:56.71 1:25.65 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Jade Washington FR Miami Central 1:09.02 1:06.23 1:04.83 1:09.71 1:14.59 49.50 -
37 Daniela Fernandez FR Downtown Doral Charter 1:15.98 1:30.32 1:23.15 1:11.68 1:10.25 1:11.68 -
42 Rinayah Pelissier FR Miami Northwestern 54.83 1:07.26 1:32.84 1:13.10 1:21.88 1:15.30 -
47 Melina Lightbourn SO Miami Jackson 1:29.11 1:02.76 1:06.64 1:17.48 1:03.54 1:14.38 -
49 Leah Rebolledo 7 Downtown Doral Charter 1:42.21 1:27.04 1:30.23 1:19.85 1:21.45 1:36.62 -
56 Sierra Toussaint 7 Keys Gate 1:25.54 1:37.25 1:10.24 1:30.04 1:34.55 1:21.04 -
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Angela Guerra FR Miami Coral Park 1:04.46 51.85 1:10.06 1:22.67 1:31.08 1:03.06 -
38 Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes 57.64 1:04.85 1:12.05 53.32 1:09.89 1:19.26 -
57 Andrea Vazquez SO Miami Jackson 1:33.39 1:24.33 1:30.67 1:28.86 1:31.58 1:08.91 -