March 3, 2023
|
Bolles - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patrick Koon JR Leon 8:53.88 10
2 Zack Poekert SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:09.45 8
3 Graham Myers JR Fleming Island 9:12.59 6
4 Joshua Ruiz JR Belen Jesuit Prep 9:14.24 5
5 William Montanye JR Gulf Coast 9:24.41 4
6 Joseph Ruiz JR Belen Jesuit Prep 9:25.57 3
7 Wyatt Townsend SR Chiles 9:26.39 2
8 Evan Torres JR Belen Jesuit Prep 9:29.15 1
9 Caden Montini SR Oak Hall 9:29.59 -
10 Jackson Dravo SR Creekside 9:30.34 -
11 Alec Miller SR Sarasota 9:37.15 -
12 John Keester IV JR Fleming Island 9:38.41 -
13 Andrew McGraw SR Bolles 9:38.75 -
14 Nate Corkran SO Nease 9:39.29 -
15 Christopher Joost JR Bolles 9:39.74 -
16 Clayton Knight JR Vanguard (Ocala) 9:39.88 -
17 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 9:40.33 -
18 Tanner Simonds JR Creekside 9:42.21 -
19 Hudson Finocchio SR Creekside 9:44.14 -
20 Daniel De Monte SR Bolles 9:44.71 -
21 Braden Motycka SO Bartram Trail 9:44.75 -
22 Jackson Rowe JR Chiles 9:46.61 -
23 Davis Brown JR Ponte Vedra 9:51.47 -
24 Gino Palazollo SO Buchholz 9:51.83 -
25 Quinn Carrasquilla JR Leon 9:52.29 -
26 Memphis Rich Junior Richmond Hill 9:53.33 -
27 Grant Doherty SR Ponte Vedra 9:56.00 -
28 Samuel Freas FR Buchholz 9:56.67 -
29 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 9:57.94 -
30 Andrew Marello JR Wolfson 9:58.90 -
31 Sam Stone SO St. Francis 10:02.17 -
32 Sam Myers SR Nease 10:04.60 -
33 Matthew Thomas SR Bolles 10:09.83 -
34 Jake Officer SO Episcopal 10:13.01 -
35 Will Winsor JR Leon 10:14.12 -
36 Cole Swesey FR St. Augustine 10:17.75 -
37 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 10:18.44 -
38 Owen Franklin SR Chiles 10:19.29 -
39 Mason Kawaja SR Buchholz 10:19.92 -
40 Landon Turley SO St. Francis 10:25.94 -
41 Emory Dilts SO Bishop Kenny 10:27.27 -
42 Hunter Shuler FR Seabreeze 10:27.52 -
43 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 10:27.55 -
44 Matt Lammens SR Vanguard (Ocala) 10:28.30 -
45 Jacob Parks JR Bartram Trail 10:34.64 -
46 Carter Dieterich Freshman Richmond Hill 10:39.11 -
47 Matthew Presley SO Bartram Trail 10:39.60 -
48 William Johnson SO Bishop Kenny 10:42.06 -
49 Saylor Bosko JR St. Francis 10:43.24 -
50 Caleb Elkind SR University (OC) 10:43.31 -
51 Jack Fuller SO Chiles 10:45.16 -
52 Gabriel Phelps JR St. Augustine 10:45.62 -
53 Noah Parris SR Seabreeze 10:45.97 -
54 John Carney SR Bishop Kenny 10:46.36 -
55 Tyler Lewis SO Seabreeze 10:46.78 -
56 Canyon Lowes JR St. Augustine 10:52.98 -
57 Cole Fleming JR Wolfson 10:54.99 -
58 Benjamin Hale JR Bishop Kenny 11:07.81 -
59 Joshua Thompson SO Columbia 11:10.61 -
60 Trammell Kotchen JR Episcopal 11:17.33 -
61 Caleb Hill FR Vanguard (Ocala) 11:52.77 -
62 John Ringenberg SO Columbia 11:55.24 -
63 Brandyn Pope SO Columbia 12:26.01 -
64 Dylan Aspenwall JR Columbia 12:33.29 -
65 Ellis Sweeting 6 P. K. Yonge 12:40.32 -
66 Deaclan Finch FR Middleburg 13:14.31 -
67 Jeremiah Gamble FR Ed White 13:37.49 -
68 Jaylon Flanigan SO Ed White 13:56.61 -
69 Marlon Lane SO Ed White 15:01.10 -
70 Stephen Andrews SO P. K. Yonge 15:08.19 -
  Matt Ryan JR Nease DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patrick Koon JR Leon 8:53.88 10
2 Zack Poekert SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:09.45 8
3 Graham Myers JR Fleming Island 9:12.59 6
4 Joshua Ruiz JR Belen Jesuit Prep 9:14.24 5
5 William Montanye JR Gulf Coast 9:24.41 4
6 Joseph Ruiz JR Belen Jesuit Prep 9:25.57 3
7 Wyatt Townsend SR Chiles 9:26.39 2
8 Evan Torres JR Belen Jesuit Prep 9:29.15 1
9 Caden Montini SR Oak Hall 9:29.59 -
10 Jackson Dravo SR Creekside 9:30.34 -
11 Alec Miller SR Sarasota 9:37.15 -
12 John Keester IV JR Fleming Island 9:38.41 -
13 Andrew McGraw SR Bolles 9:38.75 -
14 Nate Corkran SO Nease 9:39.29 -
15 Christopher Joost JR Bolles 9:39.74 -
16 Clayton Knight JR Vanguard (Ocala) 9:39.88 -
17 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 9:40.33 -
18 Tanner Simonds JR Creekside 9:42.21 -
19 Hudson Finocchio SR Creekside 9:44.14 -
20 Daniel De Monte SR Bolles 9:44.71 -
21 Braden Motycka SO Bartram Trail 9:44.75 -
23 Davis Brown JR Ponte Vedra 9:51.47 -
24 Gino Palazollo SO Buchholz 9:51.83 -
25 Quinn Carrasquilla JR Leon 9:52.29 -
26 Memphis Rich Junior Richmond Hill 9:53.33 -
27 Grant Doherty SR Ponte Vedra 9:56.00 -
31 Sam Stone SO St. Francis 10:02.17 -
32 Sam Myers SR Nease 10:04.60 -
33 Matthew Thomas SR Bolles 10:09.83 -
39 Mason Kawaja SR Buchholz 10:19.92 -
  Matt Ryan JR Nease DNF -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Jackson Rowe JR Chiles 10:04.21 10:45.28 11:32.20 9:05.55 11:43.94 9:46.61 -
28 Samuel Freas FR Buchholz 11:26.17 7:39.44 9:20.87 12:37.77 11:20.21 9:56.67 -
29 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 8:10.31 12:09.49 8:40.21 12:57.33 12:51.35 9:57.94 -
30 Andrew Marello JR Wolfson 10:52.81 8:11.10 11:04.78 8:23.08 9:40.94 9:58.90 -
34 Jake Officer SO Episcopal 12:46.27 11:08.18 8:10.41 12:03.36 9:36.23 10:13.01 -
35 Will Winsor JR Leon 9:43.42 11:58.52 10:38.69 12:10.81 7:46.74 10:14.12 -
36 Cole Swesey FR St. Augustine 10:11.58 9:09.80 12:46.01 8:51.27 12:15.13 10:17.75 -
37 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 11:20.29 12:40.69 10:30.81 10:12.26 8:14.76 10:18.44 -
38 Owen Franklin SR Chiles 7:56.86 10:37.87 13:06.50 8:03.05 11:08.84 10:19.29 -
40 Landon Turley SO St. Francis 12:49.91 8:08.24 11:03.50 8:52.05 7:24.42 10:25.94 -
41 Emory Dilts SO Bishop Kenny 10:52.36 12:13.91 10:33.55 11:48.82 10:21.00 10:27.27 -
42 Hunter Shuler FR Seabreeze 12:26.75 13:16.95 10:27.52 9:12.22 7:25.54 10:27.52 -
43 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 7:44.39 10:02.45 11:36.58 11:05.21 12:20.51 10:27.55 -
44 Matt Lammens SR Vanguard (Ocala) 7:38.66 8:41.49 12:40.25 7:38.66 12:15.11 10:28.30 -
45 Jacob Parks JR Bartram Trail 7:43.29 8:59.45 11:31.76 10:53.68 11:57.15 10:34.64 -
46 Carter Dieterich Freshman Richmond Hill 13:31.67 12:21.37 9:09.64 10:32.72 13:38.06 10:39.11 -
47 Matthew Presley SO Bartram Trail 8:25.29 13:13.11 10:14.02 7:34.12 12:28.34 10:39.60 -
48 William Johnson SO Bishop Kenny 12:56.90 11:27.01 12:56.90 9:57.12 8:52.91 10:42.06 -
49 Saylor Bosko JR St. Francis 11:21.84 12:32.59 12:26.16 12:00.43 12:45.46 10:43.24 -
50 Caleb Elkind SR University (OC) 9:32.55 9:06.82 10:56.18 11:28.35 12:19.81 10:43.31 -
51 Jack Fuller SO Chiles 13:07.10 12:09.03 12:41.29 8:42.58 10:19.36 10:45.16 -
52 Gabriel Phelps JR St. Augustine 10:45.62 8:30.04 8:10.68 11:24.36 8:17.13 10:45.62 -
53 Noah Parris SR Seabreeze 8:56.16 13:01.63 13:46.85 7:51.56 13:27.47 10:45.97 -
54 John Carney SR Bishop Kenny 8:30.63 8:30.63 7:51.85 11:05.75 13:47.34 10:46.36 -
55 Tyler Lewis SO Seabreeze 12:49.67 9:35.64 8:37.43 8:37.43 8:18.02 10:46.78 -
56 Canyon Lowes JR St. Augustine 8:22.80 13:03.58 11:58.28 9:15.04 10:07.28 10:52.98 -
57 Cole Fleming JR Wolfson 13:32.19 7:38.50 9:49.50 14:04.94 12:13.59 10:54.99 -
58 Benjamin Hale JR Bishop Kenny 9:07.61 13:21.38 13:41.41 8:07.51 8:27.54 11:07.81 -
59 Joshua Thompson SO Columbia 14:25.09 9:43.43 12:17.68 10:57.20 11:24.03 11:10.61 -
60 Trammell Kotchen JR Episcopal 14:40.53 10:50.24 12:04.75 14:20.21 14:40.53 11:17.33 -
61 Caleb Hill FR Vanguard (Ocala) 10:27.24 14:50.97 15:19.48 14:01.07 9:37.35 11:52.77 -
62 John Ringenberg SO Columbia 14:32.60 9:39.35 11:55.24 13:13.92 11:48.09 11:55.24 -
63 Brandyn Pope SO Columbia 9:41.89 9:41.89 8:49.67 12:40.93 14:47.76 12:26.01 -
64 Dylan Aspenwall JR Columbia 14:41.35 9:09.91 9:40.04 13:41.09 13:10.96 12:33.29 -
65 Ellis Sweeting 6 P. K. Yonge 15:42.80 11:39.50 12:25.12 13:56.36 13:18.34 12:40.32 -
66 Deaclan Finch FR Middleburg 13:54.03 9:47.79 15:53.18 11:54.88 13:54.03 13:14.31 -
67 Jeremiah Gamble FR Ed White 11:43.05 10:29.47 15:23.77 14:02.02 13:12.97 13:37.49 -
68 Jaylon Flanigan SO Ed White 15:03.54 14:46.81 12:32.95 14:55.18 9:54.00 13:56.61 -
69 Marlon Lane SO Ed White 13:49.02 10:57.81 14:16.05 15:37.15 11:06.82 15:01.10 -
70 Stephen Andrews SO P. K. Yonge 15:44.52 18:09.83 12:51.97 16:11.77 12:15.64 15:08.19 -