February 24, 2023
|
Leto HS - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Natalie Chavanu SR Sickles 1:23.46 1:13.19 1:04.20 53.93 6
2 Alia Thornton JR Armwood 48.65 1:13.64 1:07.56 1:15.00 4
3 Jayda Bass JR Armwood 1:03.15 58.75 1:13.43 1:11.23 3
4 Lucia Sofchak SO Sickles 55.44 53.23 1:13.92 1:23.53 2
5 Anelyse Nathaniel SR Leto 1:16.65 1:15.14 1:15.89 1:25.76 1
6 Mia Jones SO Sickles 1:09.87 1:37.97 1:15.94 1:25.82 -
7 Zoey Philidor FR Armwood 1:15.98 58.33 1:16.74 1:33.63 -
8 Jaryah Greensberry SO Leto 1:02.41 56.24 1:17.04 1:38.62 -
9 Madison Corkery SR Sickles 1:15.51 1:31.41 1:19.48 58.82 -
10 Nyla Martinez SO Armwood 1:39.63 1:36.41 1:20.34 1:28.38 -
11 Amelia-Marie Ward FR Armwood 1:03.12 1:42.68 1:24.16 1:44.36 -
12 Ge'Nyia Williams FR Armwood 1:18.03 1:39.23 1:24.81 1:07.85 -
13 Zina Ho SO Leto 1:17.06 1:40.70 1:27.56 1:49.45 -
14 Xiomara Lloyd SO Leto 1:14.05 1:50.61 1:31.41 1:36.90 -
15 Sariah Williams SO Leto 1:28.73 1:04.03 1:31.47 1:44.28 -
  Ayana Azekiel JR Armwood NT NT NT NT   
  Bailey House SO Sickles NT NT NT NT   
  Kendra Mormon SO Leto NT NT NT NT   
  Amaya Santiago JR Leto NT NT NT NT   
  Stephanie Cely SO Leto NT NT NT NT   
  Madison Windom SO Armwood NT NT NT NT   
  Arie Milligan SO Armwood NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Mia Jones SO Sickles 1:07.59 1:15.94 1:37.97 -
9 Madison Corkery SR Sickles 1:37.76 1:19.48 1:33.79 -
14 Xiomara Lloyd SO Leto 1:38.73 1:31.41 1:17.70 -
  Ayana Azekiel JR Armwood NT NT NT   
  Stephanie Cely SO Leto NT NT NT   
  Amaya Santiago JR Leto NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Zoey Philidor FR Armwood 1:39.00 1:16.74 1:16.74 1:27.49 -
8 Jaryah Greensberry SO Leto 1:37.07 1:17.04 1:07.80 1:24.75 -
10 Nyla Martinez SO Armwood 1:25.97 1:20.34 1:15.52 1:30.79 -
11 Amelia-Marie Ward FR Armwood 1:11.54 1:24.16 1:04.81 1:10.70 -
13 Zina Ho SO Leto 1:29.32 1:27.56 1:13.55 1:41.57 -
15 Sariah Williams SO Leto 1:08.61 1:31.47 1:49.77 1:20.50 -
  Madison Windom SO Armwood NT NT NT NT   
  Kendra Mormon SO Leto NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Natalie Chavanu SR Sickles 1:04.20 1:11.27 6
2 Alia Thornton JR Armwood 1:07.56 1:25.13 4
3 Jayda Bass JR Armwood 1:13.43 58.75 3
4 Lucia Sofchak SO Sickles 1:13.92 1:09.49 2
5 Anelyse Nathaniel SR Leto 1:15.89 59.20 1
12 Ge'Nyia Williams FR Armwood 1:24.81 1:23.97 -
  Arie Milligan SO Armwood NT NT   
  Bailey House SO Sickles NT NT