April 1, 2023
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Michael McGee SR Bloomingdale 27.78 18.37 21.87 10
2 Trae'Veon Smith JR Plant City 15.46 23.63 22.08 8
3 Ethan Sharpe JR Sickles 22.81 25.24 22.14 6
4 Cameron Mitchell JR Tampa Catholic 20.59 23.28 22.38 5
5 Jason Davis JR Plant City 22.70 22.25 22.70 4
6 Elijah Christmas JR Wharton 27.95 20.91 22.72 3
7 Derek Owens SR Bloomingdale 18.42 24.55 22.73 2
8 J.T. Thompson SR Sickles 17.51 19.33 22.74 1
9 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 21.20 27.58 22.79 -
10 Tayshaun Burney JR Carrollwood 17.42 27.73 22.91 -
11 Ammiel Bowen SR King 29.48 17.97 23.03 -
12 Eligh Evans JR East Bay 21.25 22.86 23.09 -
13 Calvin Francis SO Strawberry Crest 25.19 29.35 23.11 -
14 Zacharyah Chapper SR Wharton 17.35 19.66 23.13 -
15 Tony Marshall SO Tampa Bay Tech 23.14 16.90 23.14 -
16 Denario Philogene JR Freedom (Tampa) 30.00 23.02 23.25 -
17 Amir Stiff JR Tampa Bay Tech 22.34 24.20 23.27 -
18 Wyatt Chapman SR Wiregrass Ranch 29.36 27.03 23.30 -
19 Amauri Jackson JR Plant City 17.95 25.40 23.30 -
20 Anthony Carrie JR Carrollwood 18.66 25.66 23.32 -
21 Quintin Turner JR Jefferson 21.97 21.50 23.37 -
22 Raleigh McCray JR Wharton 30.48 29.30 23.44 -
23 Thomas Johnson SO King 25.58 17.13 23.46 -
24 Jaiden Quintana FR River Ridge 17.86 29.37 23.49 -
25 Logan Polen SR Mitchell 17.21 29.23 23.57 -
26 Bryan Hamilton SO Hillsborough 18.98 28.23 23.72 -
27 Bradley Williams SO Sickles 19.23 17.33 23.74 -
28 Bryce Backus FR Mitchell 18.32 20.94 23.79 -
29 Shelton Gilyard SR Wiregrass Ranch 24.20 24.20 23.96 -
30 Kason Colvin Powell SO George Steinbrenner 28.30 19.91 23.98 -
31 Victor Prieto JR Alonso 20.40 30.23 23.99 -
32 Elijah Estrada JR Freedom (Tampa) 18.49 30.98 24.01 -
33 Malachi Johnson FR Strawberry Crest 27.98 26.05 24.12 -
34 Alex Mejia SR Tampa Catholic 21.61 17.24 24.28 -
35 Brentley Miller SO Riverview 28.98 29.95 24.35 -
36 Dayson Burnette SR Mitchell 28.56 22.95 24.41 -
37 Dmarqus Norman SR Riverview 28.89 22.28 24.48 -
38 Aaron Collins SO Robinson 25.11 30.77 24.61 -
39 Julian Garcia SR Wiregrass Ranch 23.18 31.32 24.66 -
40 Dylan Meiczinger SO Land O'Lakes 24.99 19.05 24.74 -
41 Jacob Hill JR Newsome 28.03 26.04 24.80 -
42 Beau Steeper SR George Steinbrenner 19.26 17.51 25.01 -
43 Jayon Kirkland JR Alonso 21.29 32.56 25.04 -
44 Nathan Rivera JR Tampa Bay HEAT 27.91 31.18 25.14 -
45 Isaac Edenfield SO Land O'Lakes 27.45 28.96 25.18 -
46 Kameron Brown SO Newsome 31.63 28.59 25.30 -
47 Branden Jenkins SR River Ridge 21.51 26.57 25.30 -
48 Austin Barron SO Land O'Lakes 25.62 22.32 25.36 -
49 Khai Ponder JR Hillsborough 20.56 24.88 25.38 -
50 Kelvin McCray SR Robinson 25.48 26.50 25.48 -
51 Qusai Hamzawi JR Palm Harbor University 20.94 18.64 25.53 -
52 Jayden Milton-Caban SO Newsome 30.80 29.00 25.66 -
53 Cade Blanco SO Alonso 21.47 28.45 25.86 -
54 Darnell Nelson SO Hillsborough 25.39 24.87 25.90 -
55 James Carazola SO Palm Harbor University 31.50 33.06 26.03 -
56 Jeremiah Pressley SO Freedom (Tampa) 18.26 25.04 26.08 -
57 Koletin Washington FR Chamberlain 29.79 33.19 26.13 -
58 James Shaughnessy SO King 31.91 23.80 26.15 -
59 Aaron Busigo JR East Bay 33.29 25.95 26.21 -
60 Saraswat Kahali JR Strawberry Crest 25.30 43.27 33.28 -
  TJ Moore JR Tampa Catholic NT NT NT   
  Izaiah Williams JR Carrollwood NT NT NT   
  Mekhi Thomas SR Bloomingdale NT NT NT   
  Ryan Fields SO Riverview NT NT NT   
  Mykehl Boebert JR Palm Harbor University NT NT NT   
  Jeremiah Martinez SR Robinson NT NT NT   
  Ivan Ogando SR George Steinbrenner NT NT NT   
  Jaiden Young SR Jefferson NT NT NT   
  Chauncey Gunn FR Jefferson NT NT NT   
  De'Anthony Patterson SO River Ridge NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Elijah Christmas JR Wharton 21.82 26.13 18.41 27.04 22.72 3
18 Wyatt Chapman SR Wiregrass Ranch 23.30 19.34 26.80 28.90 23.30 -
53 Cade Blanco SO Alonso 31.55 21.47 22.76 33.62 25.86 -
57 Koletin Washington FR Chamberlain 21.17 19.86 26.92 30.58 26.13 -
59 Aaron Busigo JR East Bay 34.08 23.33 21.76 29.88 26.21 -
60 Saraswat Kahali JR Strawberry Crest 41.60 28.62 26.96 40.61 33.28 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
43 Jayon Kirkland JR Alonso 29.80 24.29 28.30 29.05 18.78 25.04 22.54 -
44 Nathan Rivera JR Tampa Bay HEAT 19.11 24.64 18.36 29.17 20.87 25.14 27.16 -
48 Austin Barron SO Land O'Lakes 28.66 17.76 26.38 30.69 31.45 25.36 19.28 -
50 Kelvin McCray SR Robinson 19.62 27.52 22.68 28.03 24.97 25.48 20.39 -
54 Darnell Nelson SO Hillsborough 26.42 22.28 33.42 23.06 33.67 25.90 19.43 -
55 James Carazola SO Palm Harbor University 27.86 33.58 26.29 28.64 29.16 26.03 28.64 -
56 Jeremiah Pressley SO Freedom (Tampa) 25.56 29.21 33.13 23.48 27.13 26.08 24.26 -
58 James Shaughnessy SO King 20.14 25.11 19.62 28.51 21.97 26.15 28.77 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Elijah Estrada JR Freedom (Tampa) 22.81 21.61 24.01 24.73 21.37 -
35 Brentley Miller SO Riverview 19.24 22.41 24.35 27.76 24.11 -
39 Julian Garcia SR Wiregrass Ranch 19.49 25.65 24.66 29.60 21.46 -
40 Dylan Meiczinger SO Land O'Lakes 22.76 23.26 24.74 26.23 19.05 -
42 Beau Steeper SR George Steinbrenner 27.52 28.52 25.01 26.01 20.26 -
46 Kameron Brown SO Newsome 25.05 19.99 25.30 27.83 18.73 -
51 Qusai Hamzawi JR Palm Harbor University 29.36 17.88 25.53 27.07 28.85 -
52 Jayden Milton-Caban SO Newsome 31.82 19.76 25.66 33.36 19.51 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Eligh Evans JR East Bay 23.09 -
33 Malachi Johnson FR Strawberry Crest 24.12 -
36 Dayson Burnette SR Mitchell 24.41 -
38 Aaron Collins SO Robinson 24.61 -
41 Jacob Hill JR Newsome 24.80 -
45 Isaac Edenfield SO Land O'Lakes 25.18 -
49 Khai Ponder JR Hillsborough 25.38 -
  Jeremiah Martinez SR Robinson NT   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Amauri Jackson JR Plant City 16.31 23.30 22.84 19.81 24.94 -
22 Raleigh McCray JR Wharton 28.13 23.44 21.80 30.01 24.38 -
24 Jaiden Quintana FR River Ridge 29.60 23.49 24.67 20.68 20.68 -
28 Bryce Backus FR Mitchell 23.56 23.79 18.80 23.08 25.94 -
37 Dmarqus Norman SR Riverview 17.63 24.48 26.20 18.85 17.63 -
  Chauncey Gunn FR Jefferson NT NT NT NT NT   
  Mykehl Boebert JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Mekhi Thomas SR Bloomingdale NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Calvin Francis SO Strawberry Crest 16.18 30.05 18.72 28.43 23.11 24.04 -
21 Quintin Turner JR Jefferson 22.67 28.75 23.14 18.47 23.37 18.23 -
25 Logan Polen SR Mitchell 21.69 26.40 29.47 28.05 23.57 16.74 -
26 Bryan Hamilton SO Hillsborough 21.59 30.84 23.01 29.65 23.72 24.44 -
27 Bradley Williams SO Sickles 28.25 16.62 19.00 17.57 23.74 26.12 -
29 Shelton Gilyard SR Wiregrass Ranch 20.13 21.57 23.25 19.17 23.96 28.28 -
30 Kason Colvin Powell SO George Steinbrenner 22.07 30.46 25.42 30.22 23.98 22.31 -
31 Victor Prieto JR Alonso 19.44 20.64 21.12 29.75 23.99 24.47 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jason Davis JR Plant City 22.70 22.25 16.80 18.16 25.20 28.83 4
7 Derek Owens SR Bloomingdale 22.73 26.83 20.46 16.60 18.19 24.78 2
14 Zacharyah Chapper SR Wharton 23.13 16.89 16.43 20.13 22.90 21.28 -
20 Anthony Carrie JR Carrollwood 23.32 18.43 25.19 22.62 17.03 22.16 -
23 Thomas Johnson SO King 23.46 29.33 29.56 25.58 28.63 28.86 -
34 Alex Mejia SR Tampa Catholic 24.28 24.04 28.65 23.80 22.58 17.24 -
  Ivan Ogando SR George Steinbrenner NT NT NT NT NT NT   
  De'Anthony Patterson SO River Ridge NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 28.49 22.79 25.76 27.12 18.46 -
11 Ammiel Bowen SR King 23.26 23.03 23.03 22.34 27.18 -
15 Tony Marshall SO Tampa Bay Tech 17.13 23.14 22.68 20.83 27.31 -
16 Denario Philogene JR Freedom (Tampa) 17.21 23.25 27.44 19.30 27.21 -
47 Branden Jenkins SR River Ridge 24.04 25.30 26.82 19.49 19.49 -
  Ryan Fields SO Riverview NT NT NT NT NT   
  Jaiden Young SR Jefferson NT NT NT NT NT   
  TJ Moore JR Tampa Catholic NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael McGee SR Bloomingdale 21.87 22.53 16.19 16.63 15.75 24.94 10
2 Trae'Veon Smith JR Plant City 22.08 24.95 22.75 23.85 24.73 24.73 8
3 Ethan Sharpe JR Sickles 22.14 21.26 28.56 20.82 28.79 26.79 6
4 Cameron Mitchell JR Tampa Catholic 22.38 27.98 27.31 18.13 19.03 22.38 5
8 J.T. Thompson SR Sickles 22.74 22.97 19.11 26.38 20.02 18.42 1
10 Tayshaun Burney JR Carrollwood 22.91 28.64 27.50 27.27 19.48 21.77 -
17 Amir Stiff JR Tampa Bay Tech 23.27 18.39 19.55 28.39 22.34 30.26 -
  Izaiah Williams JR Carrollwood NT NT NT NT NT NT