February 25, 2023
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Makenna Mach JR Bloomingdale 2:53.52 2:19.10 2:16.23 2:13.37 2:32.01 2:26.27 2:23.40 10
2 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 1:46.20 3:00.83 3:03.70 1:56.25 1:46.20 3:05.13 2:23.51 8
3 Rachel Harrar SO Newsome 2:54.27 2:57.15 2:41.31 2:25.46 2:54.27 3:00.03 2:24.02 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 1:50.12 2:14.59 1:53.18 2:37.53 2:36.00 1:56.24 2:32.94 5
5 Madeline Ogrady SO Newsome 2:15.17 2:36.92 1:48.76 2:27.60 3:21.97 3:11.10 2:35.36 4
6 Evangeline DiTinno SO Wharton 2:05.54 3:26.01 2:57.04 2:40.94 2:31.29 1:55.88 2:40.94 3
7 ANABELLA HERNANDEZ SR Hillsborough 2:33.88 3:30.57 3:27.33 3:17.61 2:04.72 2:54.93 2:41.97 2
8 Julia Maggio JR Wharton 2:43.08 2:41.43 2:41.43 1:58.60 2:44.72 2:26.60 2:44.72 1
9 Kailey Binzha Avila FR Plant City 1:56.09 2:50.82 2:07.70 3:10.72 2:14.33 2:20.97 2:45.84 -
10 Isabella Quinlan SO Alonso 2:17.79 3:24.20 3:05.94 2:12.81 2:22.77 3:22.54 2:46.01 -
11 Maria Ortiz JR Alonso 2:48.11 2:29.43 3:32.25 3:28.86 3:37.35 2:54.90 2:49.80 -
12 Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech 2:58.96 3:35.09 2:14.22 3:33.37 2:24.54 2:22.82 2:52.07 -
13 Alyssa Hubbard SR Plant City 2:01.14 3:20.74 3:10.36 2:32.29 3:22.47 3:12.09 2:53.05 -
14 Anneka deVries SO Alonso 2:47.65 2:10.98 2:45.90 3:33.05 2:42.41 2:58.13 2:54.63 -
15 Shelby Ihrig SO East Bay 2:11.10 3:42.00 3:36.76 2:44.32 2:18.10 2:32.08 2:54.80 -
16 Aileen Garcia FR Bloomingdale 3:33.76 2:10.73 2:23.10 2:44.30 3:44.36 2:47.83 2:56.66 -
17 Kiera Matthews JR Hillsborough 2:35.78 2:12.77 3:35.97 2:41.09 2:32.24 2:48.17 2:57.02 -
18 Hailey Portieles JR Wiregrass Ranch 3:45.73 3:36.78 2:23.32 3:08.11 2:32.28 2:30.49 2:59.15 -
19 Nacybel Matos JR East Bay 3:35.62 3:30.23 3:03.28 3:21.25 3:14.06 3:42.81 2:59.68 -
20 Elena Le SO Freedom (Tampa) 3:32.77 3:01.85 3:25.49 3:47.32 3:18.22 2:38.21 3:01.85 -
21 Angelina Sandora JR Hillsborough 3:32.63 2:50.10 2:29.76 2:24.22 3:52.97 3:51.12 3:04.89 -
22 Gisel Tarango SO Pasco 3:44.24 3:16.44 3:10.88 2:48.65 2:26.41 2:56.06 3:05.32 -
23 Zaria Coleman SR Plant City 2:10.04 2:11.89 3:35.49 2:37.90 3:55.92 3:41.06 3:05.76 -
24 Adrianna Eres 8 Bell Creek 3:49.32 3:07.96 3:34.28 2:47.29 2:17.21 3:58.71 3:07.96 -
25 Kaylin Zimmerman FR East Bay 3:21.84 4:01.45 2:32.79 3:08.63 3:14.29 2:59.20 3:08.63 -
26 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 2:39.46 3:07.94 3:36.41 3:21.22 3:38.31 4:04.88 3:09.83 -
27 Mary Wood FR Bloomingdale 4:06.59 3:43.29 2:21.74 2:45.04 2:21.74 3:33.58 3:14.16 -
28 Kayla Le JR Freedom (Tampa) 3:13.89 3:17.80 3:45.22 3:02.14 2:32.76 4:02.85 3:15.84 -
29 Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) 3:17.69 3:57.23 3:03.86 3:15.72 3:31.53 3:31.53 3:17.69 -
30 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 3:50.99 3:00.34 3:48.96 4:07.20 3:18.57 4:15.31 3:22.62 -
31 Saniya Streater FR Jefferson 4:51.19 5:24.40 5:14.18 3:06.47 3:16.69 5:26.95 4:15.43 -
32 Jasmine Dowling JR Jefferson 4:41.77 3:47.59 4:39.06 5:08.86 3:50.29 3:09.65 4:30.93 -
  Kaylen Gomez FR Pasco DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carlee Sheets SO Pasco DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lindsay Edwards JR Newsome DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ava Duncan SO Blake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Delalia Morales SR Blake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Allissa Marshall SO Blake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kiah Perez JR Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech 2:52.07 3:26.49 3:23.05 3:41.97 -
13 Alyssa Hubbard SR Plant City 2:53.05 3:08.63 2:34.02 2:04.60 -
16 Aileen Garcia FR Bloomingdale 2:56.66 3:16.10 2:53.13 3:28.46 -
17 Kiera Matthews JR Hillsborough 2:57.02 2:25.16 2:42.86 3:14.73 -
18 Hailey Portieles JR Wiregrass Ranch 2:59.15 3:06.32 2:10.78 2:10.78 -
19 Nacybel Matos JR East Bay 2:59.68 2:41.72 2:18.36 2:14.76 -
20 Elena Le SO Freedom (Tampa) 3:01.85 2:52.76 3:54.59 2:29.12 -
21 Angelina Sandora JR Hillsborough 3:04.89 2:13.12 2:48.25 2:31.61 -
22 Gisel Tarango SO Pasco 3:05.32 3:18.30 3:51.65 2:56.06 -
24 Adrianna Eres 8 Bell Creek 3:07.96 3:04.20 3:11.72 3:34.28 -
25 Kaylin Zimmerman FR East Bay 3:08.63 3:46.36 3:42.59 2:44.11 -
26 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 3:09.83 3:45.90 3:59.19 4:01.09 -
27 Mary Wood FR Bloomingdale 3:14.16 3:58.82 2:17.86 4:04.65 -
28 Kayla Le JR Freedom (Tampa) 3:15.84 3:17.80 3:08.01 4:08.72 -
29 Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) 3:17.69 3:21.65 4:07.12 2:38.16 -
31 Saniya Streater FR Jefferson 4:15.43 3:34.57 5:11.63 3:57.55 -
32 Jasmine Dowling JR Jefferson 4:30.93 3:36.75 5:25.12 3:09.65 -
  Kaylen Gomez FR Pasco DNS DNS DNS DNS   
  Ava Duncan SO Blake DNS DNS DNS DNS   
  Delalia Morales SR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Allissa Marshall SO Blake DNS DNS DNS DNS   
  Carlee Sheets SO Pasco DNS DNS DNS DNS   
  Lindsay Edwards JR Newsome DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Makenna Mach JR Bloomingdale 1:50.42 2:23.40 2:14.80 1:59.03 2:11.93 2:06.20 2:59.25 10
2 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 2:12.03 2:23.51 2:47.91 2:09.16 1:51.94 1:41.90 2:47.91 8
3 Rachel Harrar SO Newsome 2:57.15 2:24.02 2:54.27 3:00.03 2:19.70 2:16.82 2:54.27 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 3:15.77 2:32.94 2:10.00 3:03.53 2:00.83 2:29.89 3:08.12 5
5 Madeline Ogrady SO Newsome 2:57.11 2:35.36 2:07.40 2:05.85 1:51.86 3:06.44 3:14.20 4
6 Evangeline DiTinno SO Wharton 2:10.37 2:40.94 2:39.33 2:52.21 2:11.97 2:24.85 2:32.90 3
7 ANABELLA HERNANDEZ SR Hillsborough 3:06.27 2:41.97 2:38.73 2:01.48 3:19.23 3:24.09 2:03.10 2
8 Julia Maggio JR Wharton 3:02.84 2:44.72 3:20.96 3:32.49 2:59.55 2:52.96 2:00.25 1
9 Kailey Binzha Avila FR Plant City 2:54.14 2:45.84 2:39.21 3:33.94 3:14.04 2:45.84 2:42.53 -
10 Isabella Quinlan SO Alonso 2:59.29 2:46.01 2:29.41 2:42.69 1:56.21 3:04.28 3:10.92 -
11 Maria Ortiz JR Alonso 3:40.74 2:49.80 2:48.11 3:25.46 2:15.84 3:15.27 2:43.01 -
14 Anneka deVries SO Alonso 3:33.05 2:54.63 2:21.45 2:12.72 2:49.40 3:10.35 3:45.28 -
15 Shelby Ihrig SO East Bay 2:05.86 2:54.80 3:08.79 2:54.80 2:23.34 2:23.34 3:03.54 -
23 Zaria Coleman SR Plant City 2:37.90 3:05.76 2:49.05 3:13.19 3:03.91 3:35.49 2:23.04 -
30 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 3:08.44 3:22.62 2:54.26 3:42.89 4:05.17 3:12.49 4:03.15 -
  Kiah Perez JR Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS