April 12, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Olivia Niewald SR Spruce Creek 5:42.46 5:57.74 5:05.76 10
2 Mackenzie Roy SO Seabreeze 5:00.45 5:40.31 5:06.58 8
3 Olivia Gardner SR New Smyrna Beach 6:01.64 5:09.09 5:09.09 6
4 Arianna Roy SO Seabreeze 5:32.26 5:47.93 5:13.45 5
5 Delaney Stephens SR Spruce Creek 3:50.63 4:35.48 5:20.32 4
6 Hannah Judge SO University (OC) 5:50.51 7:05.86 5:27.58 3
7 Morgan Harvill JR University (OC) 4:18.44 6:58.27 5:40.05 2
8 Nickole Dane SR Seabreeze 5:24.18 4:36.41 5:41.24 1
9 Arianna Slaughter FR Flagler Palm Coast 6:58.23 6:30.35 5:48.52 -
10 Rebekah Shores SR New Smyrna Beach 7:22.33 4:33.82 5:51.05 -
11 Isabella Tarsitano SO Flagler Palm Coast 6:44.86 7:13.27 5:55.14 -
12 Stella Marsch JR New Smyrna Beach 5:12.17 4:25.52 5:58.81 -
13 Hope Bronson FR Mainland 4:32.68 6:15.85 6:08.48 -
14 Magdalena Schricker SR DeLand 6:43.13 4:37.38 6:09.84 -
15 Kylee Lokensgard SO Spruce Creek 4:37.51 4:19.01 6:10.01 -
16 Ella Gannon SO DeLand 7:21.84 6:37.28 6:11.29 -
17 Peyton Elkind SO New Smyrna Beach 5:34.36 7:59.25 6:11.51 -
18 Amelia Hansen FR New Smyrna Beach 6:24.68 4:51.31 6:13.47 -
19 Taylor Novak SO Flagler Palm Coast 7:07.26 6:37.01 6:18.10 -
20 Brianna Mitchell SO Mainland 5:13.98 5:25.60 6:27.62 -
21 Kara Valentine SR Seabreeze 7:21.56 6:34.67 6:30.76 -
22 Veronica O'Brien SO Mainland 5:23.00 4:51.49 6:33.90 -
23 Madi Mandell SR DeLand 5:04.72 5:16.91 6:46.29 -
24 Natalie Maugeri FR Spruce Creek 5:17.24 5:21.30 6:46.71 -
25 Dayanara Suarez FR University (OC) 8:49.72 8:19.57 7:10.66 -
26 Macy Sigman SR DeLand 6:50.21 6:50.21 7:11.80 -
27 Sophia Horrell FR University (OC) 5:15.46 6:34.32 7:18.13 -
28 Elizabeth MacDonald FR University (OC) 6:25.91 9:25.71 7:18.53 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Hope Bronson FR Mainland 7:44.29 6:08.48 4:25.31 6:49.02 4:36.36 5:16.90 -
15 Kylee Lokensgard SO Spruce Creek 5:21.91 6:10.01 4:59.71 4:52.31 5:36.71 4:22.71 -
16 Ella Gannon SO DeLand 7:06.99 6:11.29 5:11.89 5:04.46 6:18.72 6:33.57 -
17 Peyton Elkind SO New Smyrna Beach 7:36.96 6:11.51 6:59.81 4:57.21 7:18.39 4:34.92 -
18 Amelia Hansen FR New Smyrna Beach 7:13.23 6:13.47 6:20.94 8:05.52 6:47.09 7:46.84 -
20 Brianna Mitchell SO Mainland 5:44.99 6:27.62 6:00.49 7:56.78 8:20.03 7:21.89 -
21 Kara Valentine SR Seabreeze 8:27.99 6:30.76 5:16.52 6:42.49 6:07.32 5:47.78 -
22 Veronica O'Brien SO Mainland 6:29.96 6:33.90 7:32.99 6:41.78 6:10.27 8:32.07 -
23 Madi Mandell SR DeLand 6:46.29 6:46.29 7:26.92 7:35.05 6:09.73 5:33.16 -
24 Natalie Maugeri FR Spruce Creek 4:52.84 6:46.71 5:13.17 8:44.66 6:58.92 5:05.04 -
25 Dayanara Suarez FR University (OC) 8:28.18 7:10.66 7:06.36 8:36.80 7:27.89 7:36.50 -
26 Macy Sigman SR DeLand 8:03.62 7:11.80 5:49.76 5:19.54 5:15.22 9:12.71 -
27 Sophia Horrell FR University (OC) 5:37.36 7:18.13 6:29.94 8:28.23 8:06.33 8:41.38 -
28 Elizabeth MacDonald FR University (OC) 9:16.94 7:18.53 5:28.90 5:37.67 7:44.85 8:11.16 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Olivia Niewald SR Spruce Creek 5:05.76 3:58.50 6:25.26 10
2 Mackenzie Roy SO Seabreeze 5:06.58 5:37.24 6:26.29 8
3 Olivia Gardner SR New Smyrna Beach 5:09.09 4:16.55 4:07.28 6
4 Arianna Roy SO Seabreeze 5:13.45 4:45.24 6:25.55 5
5 Delaney Stephens SR Spruce Creek 5:20.32 6:37.20 5:07.51 4
6 Hannah Judge SO University (OC) 5:27.58 7:05.86 6:33.10 3
7 Morgan Harvill JR University (OC) 5:40.05 5:50.26 6:54.87 2
8 Nickole Dane SR Seabreeze 5:41.24 5:34.42 4:50.06 1
9 Arianna Slaughter FR Flagler Palm Coast 5:48.52 4:21.39 5:17.16 -
10 Rebekah Shores SR New Smyrna Beach 5:51.05 5:29.99 5:37.01 -
11 Isabella Tarsitano SO Flagler Palm Coast 5:55.14 7:13.27 6:27.11 -
12 Stella Marsch JR New Smyrna Beach 5:58.81 4:39.88 4:21.94 -
14 Magdalena Schricker SR DeLand 6:09.84 7:34.91 5:25.46 -
19 Taylor Novak SO Flagler Palm Coast 6:18.10 4:24.67 7:33.72 -