April 12, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 7.86 8.95 10.91 9.28 10.48 8.51 10 0.8
2 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 9.71 9.05 11.03 8.17 7.95 8.39 8 0.8
3 Joah Simmons SR Spruce Creek 10.79 13.46 11.12 12.01 13.46 13.01 6 0.8
4 Treneir Washington SR Mainland 12.58 12.36 11.23 10.67 8.65 14.60 5 0.1
5 Kwasie Kwaku SO Atlantic (PO) 13.62 12.60 11.25 9.00 14.29 13.28 4 0.1
6 Jamil Cunningham JR DeLand 10.97 11.08 11.30 10.51 13.00 9.95 3 0.8
7 Tony Kinsler SO Spruce Creek 12.67 10.30 11.31 11.88 10.64 10.30 2 0.8
8 Elijah Thompson JR Pine Ridge 9.19 9.53 11.34 14.52 12.93 13.73 1 0.8
9 Xavier Williams SO Spruce Creek 9.77 10.57 11.36 8.52 14.09 14.09 - 0.1
10 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 14.28 12.68 11.42 9.71 11.88 12.34 - 0.1
11 Jaylin Meaders SR New Smyrna Beach 14.67 14.79 11.55 10.28 9.59 13.52 - 0.1
12 Caleb Ray JR Pine Ridge 11.48 11.36 11.59 10.90 11.83 11.94 - 0.1
13 Corey Hill JR Mainland 9.98 13.46 11.60 10.79 13.46 10.44 - 0.1
14 Caron Moore SR New Smyrna Beach 8.39 11.77 11.65 11.30 10.84 8.97 - 0.8
15 Oshane Parke FR Seabreeze 13.10 10.29 11.69 10.17 9.94 8.30 - 0.8
16 Javon Ross JR DeLand 10.43 8.32 11.71 9.96 8.90 8.32 - 0.8
17 Marquise Carter JR DeLand 9.37 14.88 11.71 14.06 10.66 10.19 - 0.8
18 Mikhail Zysek SO Flagler Palm Coast 14.34 14.57 11.75 13.99 12.11 10.46 - 0.8
19 Jalyn Britton JR Flagler Palm Coast 8.60 9.19 11.78 9.43 14.38 9.07 - 1.0
20 Jermane Hayes SO University (OC) 14.73 13.08 11.78 10.72 10.96 10.37 - 0.8
21 Cole Miller SR Seabreeze 12.79 9.36 11.84 11.73 14.45 12.44 - -0.7
22 Shamar Durham JR Seabreeze 12.69 10.92 11.86 13.41 13.17 9.73 - 0.8
23 Landon Morgan JR Spruce Creek 8.43 8.79 11.87 11.28 9.74 13.89 - 0.8
24 Erick Gilbert SR DeLand 11.67 14.17 11.90 10.71 10.71 9.88 - 0.5
25 Shemuel Ortiz SO Atlantic (PO) 8.82 11.69 11.92 9.42 14.78 11.57 - -0.7
26 Chase Irven SR Mainland 15.51 8.47 11.93 11.10 14.20 9.67 - 1.0
27 Quinton Grant SO Pine Ridge 12.59 14.15 11.99 12.83 13.07 10.20 - -0.7
28 Javonte Irwin JR University (OC) 12.96 12.60 12.00 10.08 13.80 10.44 - -0.7
29 Tyler Jones-Bock SO Flagler Palm Coast 11.04 13.44 12.00 14.76 13.08 11.28 - 1.0
30 Jaylin Henry JR University (OC) 11.51 8.60 12.11 14.17 13.08 14.41 - -0.7
31 Aaron Ascherl FR New Smyrna Beach 9.86 12.05 12.17 8.52 11.08 10.23 - 1.0
32 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 11.94 14.74 12.18 9.02 13.16 12.79 - 1.0
33 Ruben Smith FR Pine Ridge 13.66 12.93 12.19 11.95 13.90 14.88 - 1.0
34 Josue Rosario JR Deltona 13.75 14.24 12.27 11.05 15.71 14.11 - 0.5
35 Jaden Sanchez SO University (OC) 15.50 15.87 12.30 15.13 13.66 14.64 - 0.5
36 Dominic Maultsby SO University (OC) 16.08 8.98 12.46 15.45 11.97 10.47 - -0.7
37 Marceles Carey FR DeLand 13.72 13.09 12.58 14.72 14.60 12.84 - 1.0
38 Max Learned FR Seabreeze 15.47 14.71 12.68 12.43 14.71 11.80 - 0.5
39 Jaiden Ware JR Deltona 14.16 9.14 12.87 13.65 16.48 9.27 - 0.5
40 Dwight Vazquez SO Deltona 12.95 12.01 13.49 14.30 14.57 17.54 - 0.5
  Jontrell Edwards FR Mainland FS FS FS FS FS FS - -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Erick Gilbert SR DeLand 10.12 11.19 11.90 14.28 12.98 -
34 Josue Rosario JR Deltona 11.66 12.76 12.27 14.97 12.15 -
35 Jaden Sanchez SO University (OC) 9.11 10.71 12.30 14.52 15.99 -
38 Max Learned FR Seabreeze 16.36 14.33 12.68 12.68 15.47 -
39 Jaiden Ware JR Deltona 13.26 9.79 12.87 14.93 10.30 -
40 Dwight Vazquez SO Deltona 14.57 14.30 13.49 13.09 9.45 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Cole Miller SR Seabreeze 11.84 -
25 Shemuel Ortiz SO Atlantic (PO) 11.92 -
27 Quinton Grant SO Pine Ridge 11.99 -
28 Javonte Irwin JR University (OC) 12.00 -
30 Jaylin Henry JR University (OC) 12.11 -
36 Dominic Maultsby SO University (OC) 12.46 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Jalyn Britton JR Flagler Palm Coast 10.72 11.78 13.08 13.32 12.84 -
26 Chase Irven SR Mainland 12.05 11.93 13.01 12.89 11.93 -
29 Tyler Jones-Bock SO Flagler Palm Coast 13.80 12.00 14.16 12.48 15.12 -
31 Aaron Ascherl FR New Smyrna Beach 14.00 12.17 13.03 12.42 11.20 -
32 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 12.55 12.18 9.99 15.47 11.82 -
33 Ruben Smith FR Pine Ridge 15.00 12.19 10.24 8.54 15.12 -
37 Marceles Carey FR DeLand 13.09 12.58 9.82 10.82 11.33 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Caron Moore SR New Smyrna Beach 11.65 11.54 13.98 14.45 9.09 -
16 Javon Ross JR DeLand 11.71 11.25 8.55 8.44 10.43 -
17 Marquise Carter JR DeLand 11.71 14.64 9.14 10.66 11.48 -
18 Mikhail Zysek SO Flagler Palm Coast 11.75 8.35 8.58 8.82 9.05 -
20 Jermane Hayes SO University (OC) 11.78 14.96 14.61 10.72 14.14 -
22 Shamar Durham JR Seabreeze 11.86 12.58 9.73 15.18 10.80 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Treneir Washington SR Mainland 11.23 8.99 5
5 Kwasie Kwaku SO Atlantic (PO) 11.25 11.59 4
9 Xavier Williams SO Spruce Creek 11.36 11.70 -
10 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 11.42 11.20 -
11 Jaylin Meaders SR New Smyrna Beach 11.55 14.56 -
12 Caleb Ray JR Pine Ridge 11.59 13.10 -
13 Corey Hill JR Mainland 11.60 9.28 -
  Jontrell Edwards FR Mainland FS FS -
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 10.91 10
2 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 11.03 8
3 Joah Simmons SR Spruce Creek 11.12 6
6 Jamil Cunningham JR DeLand 11.30 3
7 Tony Kinsler SO Spruce Creek 11.31 2
8 Elijah Thompson JR Pine Ridge 11.34 1
15 Oshane Parke FR Seabreeze 11.69 -
23 Landon Morgan JR Spruce Creek 11.87 -