February 18, 2023
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kira Casane JR St. Joseph 4:08.71 5:45.43 5:10.89 5:17.80
2 Kiley Summerlin JR Belleview 4:07.16 5:53.08 5:00.12 6:31.92
3 Mya Forbes JR Gainesville 5:16.75 5:55.89 7:14.19 4:34.04
4 Nicole Webber SR Gainesville 5:28.78 5:57.37 4:24.46 4:20.88
5 Katie Webber JR Gainesville 6:23.97 5:58.85 4:54.26 7:14.21
6 Reese Todd 7 Columbia 4:28.78 6:08.19 4:50.87 4:25.10
7 Paige Brammer SO St. Joseph 7:22.67 6:08.89 6:42.09 5:43.07
8 Keira Forbes FR Gainesville 5:06.57 6:09.36 5:43.51 6:27.83
9 Kendall Todd 8 Columbia 5:49.97 6:12.30 6:08.58 5:57.41
10 Beatriz Engels SO Eastside 6:11.03 6:14.77 8:07.20 5:07.32
11 Audrey Cantrell JR Eastside 7:09.08 6:23.10 8:02.71 7:43.56
12 Sofi White SR Eastside 6:16.80 6:24.49 6:01.42 5:22.98
13 Samantha Ostovar SO Gainesville 6:16.17 6:31.84 6:35.76 6:24.01
14 Macy Morris SO Eastside 6:33.60 6:37.57 5:02.16 4:46.25
15 Kaeley Bennett SO St. Joseph 6:42.21 7:03.38 8:45.00 4:56.37
16 Raffaellie Carreras JR Fort White 6:00.56 7:30.69 6:54.64 7:48.72
17 Mason Carney FR Fort White 6:01.95 8:09.12 6:41.08 7:39.78
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kira Casane JR St. Joseph 5:00.53 4:15.62 6:16.52 4:12.17 6:30.34 5:45.43 5:17.80
2 Kiley Summerlin JR Belleview 6:17.80 5:53.08 7:39.01 6:28.39 4:38.94 5:53.08 4:42.47
3 Mya Forbes JR Gainesville 7:35.54 5:45.22 5:45.22 4:26.92 7:24.87 5:55.89 4:37.60
4 Nicole Webber SR Gainesville 5:35.93 6:22.39 4:49.47 4:24.46 7:33.86 5:57.37 6:15.24
7 Paige Brammer SO St. Joseph 7:04.23 5:39.38 6:45.78 5:32.01 7:26.36 6:08.89 5:02.49
10 Beatriz Engels SO Eastside 7:14.74 7:37.22 7:03.49 6:41.01 8:07.20 6:14.77 6:07.28
11 Audrey Cantrell JR Eastside 5:33.30 5:06.48 6:00.12 7:16.74 6:30.77 6:23.10 5:29.47
12 Sofi White SR Eastside 5:03.75 5:26.82 7:56.77 6:55.25 6:12.96 6:24.49 6:36.03
14 Macy Morris SO Eastside 4:58.18 7:57.09 8:12.99 7:53.11 6:05.77 6:37.57 7:25.28
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Katie Webber JR Gainesville 6:06.03 6:38.33 5:58.85 5:30.15 5:01.44 7:32.16
6 Reese Todd 7 Columbia 6:30.29 7:18.15 6:08.19 6:52.38 4:36.15 5:05.60
8 Keira Forbes FR Gainesville 4:33.33 6:53.69 6:09.36 6:57.38 7:56.48 5:32.43
9 Kendall Todd 8 Columbia 6:30.92 4:57.84 6:12.30 4:31.78 6:08.58 4:54.12
13 Samantha Ostovar SO Gainesville 5:52.66 6:55.35 6:31.84 4:53.88 5:01.72 5:21.31
15 Kaeley Bennett SO St. Joseph 7:58.42 6:08.34 7:03.38 6:04.11 5:09.07 7:07.62
16 Raffaellie Carreras JR Fort White 8:29.28 5:15.49 7:30.69 7:26.19 6:59.15 7:12.67
17 Mason Carney FR Fort White 5:42.39 8:09.12 8:09.12 7:44.67 7:20.21 9:56.73