February 25, 2023
|
Mandarin - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 John Syla JR Stanton 5:12.64 4:44.21 4:47.06 10
2 Charley West FR Mandarin 3:55.93 4:44.25 4:58.47 8
3 Dominic Geraci JR Mandarin 5:48.95 4:46.02 4:51.74 6
4 Kenneth Folkenroth FR Tocoi Creek 3:35.85 4:47.79 5:51.11 5
5 Ethan Sharpe SR Mandarin 3:33.15 4:48.03 5:54.28 4
6 Moses Jaffa SR Mandarin 3:39.63 4:48.98 4:46.09 3
7 Andrew Hatten SR Matanzas 4:11.72 4:49.33 4:34.87 2
8 Christian Norfolk JR Matanzas 4:34.51 4:52.03 4:43.27 1
9 Elias Jesse SO Beachside 3:30.57 4:56.57 4:59.54 -
10 Silas Cochran JR Stanton 6:02.36 4:57.01 5:41.57 -
11 Daniel Anasco JR Tocoi Creek 4:03.63 4:57.10 4:39.28 -
12 Cole Fleming JR Wolfson 6:23.84 4:57.55 4:06.97 -
13 Garrett Hudson FR Beachside 5:23.30 4:59.35 5:47.25 -
14 Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven 6:19.50 5:03.60 5:09.68 -
15 Alex Lee JR Stanton 6:32.96 5:04.62 5:59.46 -
16 Cole Tate SR Yulee 3:50.60 5:11.61 4:49.80 -
17 Timothy Bryan FR Tocoi Creek 5:47.57 5:13.12 4:51.21 -
18 Adrian Oprea SO Beachside 4:26.87 5:17.70 4:30.05 -
19 Julian Francis JR Ribault 6:40.37 5:17.75 6:43.55 -
20 Bryce Blalock JR West Port 3:59.79 5:19.71 6:10.87 -
21 Colby Jones SR West Port 6:00.34 5:21.73 3:45.21 -
22 Joshua Francis JR Ribault 4:32.74 5:28.60 5:15.46 -
23 Gavin Winfree SO Matanzas 5:39.83 5:33.16 6:36.46 -
24 Nicholas Richburg JR Riverside 5:47.20 5:37.08 4:43.15 -
25 Daniel Jones JR Ribault 4:29.03 5:49.38 5:00.47 -
26 Joshua Myrick SR Riverside 6:46.67 6:09.70 7:31.04 -
27 Andrew Gibbs SR Yulee 6:58.02 6:09.93 5:07.05 -
Boys 1600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 John Syla JR Stanton 3:58.74 4:44.21 10
2 Charley West FR Mandarin 4:01.62 4:44.25 8
3 Dominic Geraci JR Mandarin 3:51.68 4:46.02 6
4 Kenneth Folkenroth FR Tocoi Creek 3:58.87 4:47.79 5
5 Ethan Sharpe SR Mandarin 6:08.68 4:48.03 4
6 Moses Jaffa SR Mandarin 3:33.85 4:48.98 3
7 Andrew Hatten SR Matanzas 4:23.29 4:49.33 2
8 Christian Norfolk JR Matanzas 5:35.84 4:52.03 1
9 Elias Jesse SO Beachside 4:18.02 4:56.57 -
11 Daniel Anasco JR Tocoi Creek 3:54.71 4:57.10 -
13 Garrett Hudson FR Beachside 4:47.38 4:59.35 -
14 Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven 4:02.88 5:03.60 -
16 Cole Tate SR Yulee 5:27.19 5:11.61 -
24 Nicholas Richburg JR Riverside 6:14.16 5:37.08 -
Boys 1600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Silas Cochran JR Stanton 4:57.01 -
12 Cole Fleming JR Wolfson 4:57.55 -
15 Alex Lee JR Stanton 5:04.62 -
17 Timothy Bryan FR Tocoi Creek 5:13.12 -
18 Adrian Oprea SO Beachside 5:17.70 -
19 Julian Francis JR Ribault 5:17.75 -
20 Bryce Blalock JR West Port 5:19.71 -
21 Colby Jones SR West Port 5:21.73 -
22 Joshua Francis JR Ribault 5:28.60 -
23 Gavin Winfree SO Matanzas 5:33.16 -
25 Daniel Jones JR Ribault 5:49.38 -
26 Joshua Myrick SR Riverside 6:09.70 -
27 Andrew Gibbs SR Yulee 6:09.93 -