March 9, 2023
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Popa SR Largo 50.49 37.87 57.56 39.39 42.92 10
2 David Newton JR Largo 50.86 54.93 49.85 41.71 38.15 8
3 David Green SR Clearwater Central Catholic 51.58 54.16 56.23 58.29 55.71 6
4 Manuel Troche SO Countryside 51.60 1:05.02 47.48 55.73 44.90 5
5 O'Darius King SR Seffner Christian 51.73 36.22 1:02.60 47.08 50.70 4
6 Jayln Bethune JR Lakewood 51.81 46.11 44.56 37.83 52.33 3
7 Terrence Jackson SR Countryside 52.15 1:04.15 57.89 40.68 42.77 2
8 Mohamed Barrie SO Lakewood 52.48 55.11 59.31 48.29 1:06.13 1
9 Cunray Jenkins SO Gibbs 53.16 48.38 47.85 49.44 1:03.26 -
10 Christopher Tucker JR Seminole 53.37 51.24 49.10 50.17 1:06.72 -
11 Al'zaveon Harris SR Gibbs 53.56 1:03.74 1:07.49 54.10 41.78 -
12 Malachi McCloud SR Boca Ciega 53.62 43.44 1:02.74 38.07 54.70 -
13 Jacob Miller JR Admiral Farragut 54.41 40.81 57.13 54.41 1:10.74 -
14 Rian Dejesus-Ortiz SO Boca Ciega 54.45 49.01 47.92 1:03.71 1:00.99 -
15 Colby Connelly JR Calvary Christian (Clr) 54.94 52.20 1:07.03 1:08.13 59.89 -
16 Miller Klapman FR Berkeley Prep 55.33 48.14 59.76 56.99 1:01.42 -
17 Amari Caro SO Pinellas Park 55.40 1:08.15 49.86 54.85 53.19 -
18 Dominic Brown FR Northeast (SP) 55.40 58.17 1:07.59 1:06.48 50.42 -
19 Nicholas Jacobs JR East Lake 56.13 1:00.62 39.30 1:02.31 1:01.75 -
20 Jacob Burke FR Tampa Prep 56.25 57.94 1:09.75 50.63 52.88 -
21 Andres Luna SO Indian Rocks Christian 56.65 56.09 54.95 1:07.42 50.99 -
22 John Stoddard SO Indian Rocks Christian 56.97 39.88 1:03.81 57.54 58.68 -
23 Alan Risal FR Berkeley Prep 57.46 56.31 1:02.06 1:02.06 1:12.98 -
24 Copeland Oliver JR Northside Christian 57.64 42.08 1:01.10 57.07 43.23 -
25 Kian Riedi FR St. Stephens Episcopal 57.88 42.26 1:14.09 1:07.14 41.10 -
26 Kaden Bishop JR Hollins 57.92 48.08 1:04.30 45.18 54.45 -
27 Ben Bradshaw JR Bradenton Christian 57.98 42.33 42.33 1:02.62 40.59 -
28 Matthew Christian FR St. Stephens Episcopal 58.34 1:09.43 55.43 58.34 53.09 -
29 Michael Johnston SO Seven Rivers Christian 58.42 44.40 45.57 53.75 54.33 -
30 Antony Gospodinod JR St. Petersburg 58.65 55.13 1:09.80 1:10.97 49.86 -
31 Braylon Betschner JR Winthrop College Prep 58.80 50.57 49.40 1:10.56 48.81 -
32 Caleb Waller FR Bradenton Christian 58.82 1:01.18 59.41 53.53 44.71 -
33 Malik Robinson SO Northeast (SP) 59.12 1:13.31 1:05.63 43.16 1:02.67 -
34 Estevan Burgos JR Pinellas Park 59.97 48.58 1:11.37 1:08.97 48.58 -
35 Keaton Haskins FR Winthrop College Prep 1:00.24 48.20 1:03.86 54.82 43.38 -
36 Mason Leon SO Bell Creek 1:00.30 45.23 58.49 59.10 53.67 -
37 Jacob Linthwaite SR Seven Rivers Christian 1:00.53 1:00.53 1:07.80 1:07.80 58.11 -
38 Micah Roloff FR Lakeland Christian 1:00.62 1:07.90 1:00.62 1:08.50 1:04.26 -
39 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 1:01.16 1:14.62 1:03.61 1:00.55 54.44 -
40 Robert Beretski FR Tampa Prep 1:01.21 1:15.29 47.75 1:02.44 45.91 -
41 Roman Wilder FR Canterbury (SP) 1:01.67 45.02 1:12.16 1:15.24 45.02 -
42 Ben Harcourt SO Cambridge Christian 1:01.71 1:07.89 1:13.44 1:15.91 1:18.99 -
43 John Tredo SR St. Petersburg Catholic 1:01.99 1:13.77 1:01.37 55.18 58.27 -
44 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 1:02.28 49.21 48.58 57.92 1:16.61 -
45 Evan Holt JR Osceola (Seminole) 1:04.71 1:17.66 47.89 1:00.83 53.07 -
46 Jacob Larson FR Bell Creek 1:06.84 1:06.18 46.79 1:12.86 56.15 -
47 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 1:06.95 1:23.02 1:21.01 1:07.62 1:26.37 -
48 Kiahji Martin JR St. Petersburg Catholic 1:07.62 1:11.01 50.04 1:17.77 55.45 -
49 Michael Almonte FR Lakeside Christian 1:07.80 1:13.23 47.46 50.85 1:24.08 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Kian Riedi FR St. Stephens Episcopal 53.25 41.68 58.46 57.88 42.84 1:00.78 -
38 Micah Roloff FR Lakeland Christian 59.41 1:00.02 50.92 1:00.62 1:15.78 54.56 -
48 Kiahji Martin JR St. Petersburg Catholic 1:27.23 1:00.86 1:00.86 1:07.62 1:16.41 53.42 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Dominic Brown FR Northeast (SP) 49.31 55.40 1:08.70 1:05.93 59.84 1:00.39 53.74 -
21 Andres Luna SO Indian Rocks Christian 43.62 56.65 1:13.08 40.23 1:06.85 40.23 48.72 -
31 Braylon Betschner JR Winthrop College Prep 41.75 58.80 1:03.51 45.28 1:04.68 1:13.50 50.57 -
33 Malik Robinson SO Northeast (SP) 53.21 59.12 43.16 1:12.13 46.71 54.39 47.30 -
35 Keaton Haskins FR Winthrop College Prep 56.03 1:00.24 59.64 51.81 57.23 43.98 1:18.32 -
37 Jacob Linthwaite SR Seven Rivers Christian 1:18.69 1:00.53 1:07.19 1:02.96 1:13.25 1:16.88 57.51 -
49 Michael Almonte FR Lakeside Christian 1:13.23 1:07.80 1:08.48 1:15.94 1:07.13 1:18.65 1:12.55 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Estevan Burgos JR Pinellas Park 44.38 50.38 1:13.77 1:12.57 1:16.17 1:14.37 59.97 -
40 Robert Beretski FR Tampa Prep 55.71 58.15 1:17.74 1:11.62 47.75 56.93 1:01.21 -
41 Roman Wilder FR Canterbury (SP) 45.64 53.66 43.79 46.87 54.89 1:15.86 1:01.67 -
42 Ben Harcourt SO Cambridge Christian 49.37 1:19.61 58.63 1:20.23 51.84 1:03.57 1:01.71 -
43 John Tredo SR St. Petersburg Catholic 44.02 53.94 1:06.95 50.22 54.56 1:05.09 1:01.99 -
44 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 47.34 1:11.63 51.07 1:16.61 51.70 59.17 1:02.28 -
45 Evan Holt JR Osceola (Seminole) 51.12 1:06.66 1:13.13 49.18 1:14.42 46.60 1:04.71 -
47 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 1:06.95 54.23 1:17.67 1:00.93 1:25.03 1:27.04 1:06.95 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Copeland Oliver JR Northside Christian 58.80 59.37 1:10.32 57.64 47.27 1:09.75 -
32 Caleb Waller FR Bradenton Christian 41.18 42.35 1:04.71 58.82 1:14.12 1:07.65 -
39 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 1:01.78 1:08.50 42.82 1:01.16 1:17.68 44.65 -
46 Jacob Larson FR Bell Creek 1:24.89 1:21.55 52.81 1:06.84 1:24.22 1:06.18 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Jacob Burke FR Tampa Prep 1:03.57 56.25 1:05.25 -
23 Alan Risal FR Berkeley Prep 52.29 57.46 1:10.11 -
27 Ben Bradshaw JR Bradenton Christian 1:10.74 57.98 1:13.06 -
28 Matthew Christian FR St. Stephens Episcopal 1:05.93 58.34 43.18 -
29 Michael Johnston SO Seven Rivers Christian 1:13.03 58.42 1:00.76 -
30 Antony Gospodinod JR St. Petersburg 59.24 58.65 1:10.97 -
36 Mason Leon SO Bell Creek 43.42 1:00.30 58.49 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Rian Dejesus-Ortiz SO Boca Ciega 54.45 59.35 1:06.98 -
15 Colby Connelly JR Calvary Christian (Clr) 54.94 51.65 49.45 -
17 Amari Caro SO Pinellas Park 55.40 1:00.39 46.54 -
19 Nicholas Jacobs JR East Lake 56.13 40.42 47.71 -
22 John Stoddard SO Indian Rocks Christian 56.97 59.82 1:14.07 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Manuel Troche SO Countryside 51.60 5
8 Mohamed Barrie SO Lakewood 52.48 1
9 Cunray Jenkins SO Gibbs 53.16 -
10 Christopher Tucker JR Seminole 53.37 -
12 Malachi McCloud SR Boca Ciega 53.62 -
13 Jacob Miller JR Admiral Farragut 54.41 -
16 Miller Klapman FR Berkeley Prep 55.33 -
26 Kaden Bishop JR Hollins 57.92 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anthony Popa SR Largo 1:04.63 47.46 50.49 10
2 David Newton JR Largo 45.78 38.15 50.86 8
3 David Green SR Clearwater Central Catholic 52.62 36.63 51.58 6
5 O'Darius King SR Seffner Christian 1:06.74 42.42 51.73 4
6 Jayln Bethune JR Lakewood 49.22 52.33 51.81 3
7 Terrence Jackson SR Countryside 59.98 48.50 52.15 2
11 Al'zaveon Harris SR Gibbs 58.92 1:02.67 53.56 -