March 9, 2023
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Laiana McClinton FR Largo 12.26 10 1.5
2 Alexia Jones SO Largo 12.36 8 1.5
3 Sarah Martinez SR Calvary Christian (Clr) 12.42 6 1.5
4 Mariah Taylor JR East Lake 12.62 5 1.5
5 Zariah Hardin FR Northeast (SP) 12.82 4 0.4
6 Estephanie Cooperman JR Pinellas Park 12.84 3 1.5
7 Denia Averette JR Admiral Farragut 12.88 2 0.4
8 Richardia Allen SO Admiral Farragut 12.90 1 1.5
9 Jameria Sutton JR Lakewood 13.01 - 0.4
10 Jurisah Bailey 7 Seven Rivers Christian 13.10 - 0.4
11 Lauryn Burgess 8 Admiral Farragut 13.12 - 1.2
12 Ava Fanchi 7 Bell Creek 13.13 - 1.3
13 Caroline Haislip JR Calvary Christian (Clr) 13.18 - 0.4
14 Addison Waller SO Lakeland Christian 13.19 - 0.4
15 Nyla Snead SO Lakewood 13.21 - -0.2
16 Katelyn Jackson SO Seffner Christian 13.23 - -0.2
17 Devon Swartz JR Seminole 13.27 - 1.8
18 Alana Smith SO St. Petersburg 13.27 - 1.2
19 Emily Eden JR Seven Rivers Christian 13.28 - -0.2
20 Zoe Monroe JR Hollins 13.30 - 1.8
21 Airis Mack SO Largo 13.32 - 0.9
22 Kobi-Skye Padgett SO Berkeley Prep 13.34 - 0.4
23 Brooke Cosentino SO St. Stephens Episcopal 13.37 - -0.2
24 Charis Johnson SO Bradenton Christian 13.39 - 1.5
25 Mia Hastings JR Seffner Christian 13.41 - 0.4
26 Myka Allen SR Hollins 13.41 - 1.8
27 Imani Knighton SO Largo 13.43 - 1.2
28 Micahela Hill SR East Lake 13.46 - -0.2
29 Addison Morris JR Calvary Christian (Clr) 13.48 - -0.2
30 Alanis Job JR Shorecrest Prep 13.49 - 1.2
31 Jennifer Cimaglia SR East Lake 13.50 - 0.9
32 Esther Breittling JR Palm Harbor University 13.54 - 0.9
33 Carla Hughes FR Northeast (SP) 13.58 - 1.0
34 Grace Hunter FR Tampa Prep 13.60 - -0.2
35 Nora Leonard JR Seven Rivers Christian 13.64 - 1.2
36 Lashey Williams FR Boca Ciega 13.72 - 0.4
37 Marina Kamel SO Calvary Christian (Clr) 13.73 - 1.2
38 Taylor Zook 8 Northside Christian 13.74 - 0.4
39 Halle Wood JR Northside Christian 13.77 - -0.2
40 Isabelle Alexis SO Northeast (SP) 13.77 - 0.4
41 Nia Kirkland SO Northside Christian 13.80 - 1.1
42 Avery Carr SO Northside Christian 13.81 - 0.9
43 Rylie Gillis SO Clearwater Central Catholic 13.84 - 1.8
44 Julia Shipes SR Seven Rivers Christian 13.84 - 0.4
45 Flora Clark SO Northeast (SP) 13.84 - 0.4
46 Channel Mueses FR Cambridge Christian 13.88 - 1.4
47 Ashlyn Sipiala SO Seminole 13.93 - 1.2
48 Jaida Milburn 8 St. Stephens Episcopal 13.93 - 1.8
49 Scout Erby SO St. Stephens Episcopal 13.94 - 1.8
50 Treniti Fluker JR Tampa Prep 13.94 - 1.4
51 Harlem Erby 8 St. Stephens Episcopal 13.96 - 1.8
52 Ava Stanley FR Bradenton Christian 13.96 - 0.9
53 Annabeth Kirkland 7 Tampa Bay HEAT 14.07 - 0.9
54 Layla Palmisano SO Calvary Christian (Clr) 14.08 - 1.4
55 Gabrielle Capella JR Tampa Prep 14.08 - 0.9
56 Galen Plummer FR Tampa Prep 14.09 - 1.1
57 Shanti Etheridge SO Hollins 14.09 - 1.1
58 Jordyn Milburn 8 St. Stephens Episcopal 14.10 - 1.1
59 Aleah Johnson FR St. Petersburg 14.12 - 1.1
60 Jordan Keener SR Seminole 14.14 - 1.4
61 Talia Deka SO Palm Harbor University 14.20 - 1.1
62 Jaden Henkel SO Seminole 14.21 - 1.1
63 Shanell Grier FR Largo 14.29 - 0.7
64 Samantha Lewin SO Northeast (SP) 14.31 - 0.4
65 Isabella DiMasi SO Clearwater Central Catholic 14.36 - 1.1
66 Addison Santos FR St. Petersburg 14.45 - 1.4
67 Zoey Penhallegon FR Osceola (Seminole) 14.45 - 0.8
68 Kimora Joseph FR Winthrop College Prep 14.45 - 0.7
69 Jaidyn Leung SO Bell Creek 14.53 - 0.8
70 Dakaida Narcis SO Seffner Christian 14.58 - 1.4
71 Kaia Siller FR East Lake 14.61 - 0.7
72 Giselle Allen JR Bell Creek 14.63 - 0.4
73 Stella Ward JR Palm Harbor University 14.64 - 0.8
74 Marley-Rae Francis JR Bell Creek 14.68 - 0.8
75 Ayanna Elliot FR Pinellas Park 14.75 - 0.8
76 Izzy Aves 7 Berkeley Prep 14.77 - 1.4
77 Shaniece Gillette SO Boca Ciega 14.77 - 0.4
78 Joelle Nobles SO Seffner Christian 14.81 - 1.3
79 Ryan Fair JR Osceola (Seminole) 14.90 - 0.4
80 Aria Albritton SR St. Petersburg 14.92 - 1.3
81 Lillian Cary JR Admiral Farragut 14.96 - 1.3
82 Ameriya Newton FR Lakewood 14.97 - 0.8
83 Claire Stockstad 8 Berkeley Prep 14.99 - 1.0
84 Denisse Resendiz-Resendiz FR Palm Harbor University 15.04 - 1.3
85 Mary Nuyianes SO Berkeley Prep 15.07 - 0.7
86 Alice Leonard FR Seven Rivers Christian 15.12 - 1.3
87 Kimora Armstrong SO Pinellas Park 15.16 - 1.3
88 Maria Somado JR St. Petersburg 15.16 - 0.7
89 Laura Baldado JR St. Petersburg Catholic 15.30 - 0.4
90 Kendriana Woods FR Pinellas Park 15.35 - 0.4
91 Marianna Jimenez-Sharpe SO Gibbs 15.36 - 0.7
92 Leah Richards JR Tampa Bay HEAT 15.41 - 0.7
93 Angelina Barese FR Osceola (Seminole) 15.44 - 1.3
94 Taylor Ladd SR Osceola (Seminole) 15.55 - 1.3
95 Aniyah Carr JR Boca Ciega 15.56 - 1.3
96 Taylor Hill JR St. Petersburg Catholic 15.75 - 0.4
97 Ciceka Halouf SO Hollins 15.80 - 1.3
98 Tamia Newton SO Lakewood 15.86 - 1.3
99 Fionna Rodriguez Morales JR Winthrop College Prep 15.87 - 1.0
100 Mya Manning SO Hollins 16.12 - 1.3
101 Elsie Tuinakauvadra FR Osceola (Seminole) 16.13 - 0.4
102 Hannah Hunnings SO Winthrop College Prep 16.31 - 1.3
103 Giselle Spence FR Northside Christian 16.59 - 1.8
104 Teyana Robinson FR Cambridge Christian 16.95 - 1.3
105 Tatiana Rivera SO Winthrop College Prep 17.12 - 0.4
106 Samantha Manapin FR Clearwater Central Catholic 17.92 - 1.3
Girls' 100 Meters Section 1
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Carla Hughes FR Northeast (SP) 13.58 -
83 Claire Stockstad 8 Berkeley Prep 14.99 -
99 Fionna Rodriguez Morales JR Winthrop College Prep 15.87 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Lashey Williams FR Boca Ciega 13.72 -
64 Samantha Lewin SO Northeast (SP) 14.31 -
77 Shaniece Gillette SO Boca Ciega 14.77 -
96 Taylor Hill JR St. Petersburg Catholic 15.75 -
101 Elsie Tuinakauvadra FR Osceola (Seminole) 16.13 -
105 Tatiana Rivera SO Winthrop College Prep 17.12 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Zariah Hardin FR Northeast (SP) 12.82 4
38 Taylor Zook 8 Northside Christian 13.74 -
40 Isabelle Alexis SO Northeast (SP) 13.77 -
45 Flora Clark SO Northeast (SP) 13.84 -
72 Giselle Allen JR Bell Creek 14.63 -
79 Ryan Fair JR Osceola (Seminole) 14.90 -
89 Laura Baldado JR St. Petersburg Catholic 15.30 -
90 Kendriana Woods FR Pinellas Park 15.35 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Ava Fanchi 7 Bell Creek 13.13 -
80 Aria Albritton SR St. Petersburg 14.92 -
87 Kimora Armstrong SO Pinellas Park 15.16 -
93 Angelina Barese FR Osceola (Seminole) 15.44 -
94 Taylor Ladd SR Osceola (Seminole) 15.55 -
97 Ciceka Halouf SO Hollins 15.80 -
102 Hannah Hunnings SO Winthrop College Prep 16.31 -
104 Teyana Robinson FR Cambridge Christian 16.95 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
78 Joelle Nobles SO Seffner Christian 14.81 -
81 Lillian Cary JR Admiral Farragut 14.96 -
84 Denisse Resendiz-Resendiz FR Palm Harbor University 15.04 -
86 Alice Leonard FR Seven Rivers Christian 15.12 -
95 Aniyah Carr JR Boca Ciega 15.56 -
98 Tamia Newton SO Lakewood 15.86 -
100 Mya Manning SO Hollins 16.12 -
106 Samantha Manapin FR Clearwater Central Catholic 17.92 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
63 Shanell Grier FR Largo 14.29 -
68 Kimora Joseph FR Winthrop College Prep 14.45 -
71 Kaia Siller FR East Lake 14.61 -
85 Mary Nuyianes SO Berkeley Prep 15.07 -
88 Maria Somado JR St. Petersburg 15.16 -
91 Marianna Jimenez-Sharpe SO Gibbs 15.36 -
92 Leah Richards JR Tampa Bay HEAT 15.41 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
67 Zoey Penhallegon FR Osceola (Seminole) 14.45 -
69 Jaidyn Leung SO Bell Creek 14.53 -
73 Stella Ward JR Palm Harbor University 14.64 -
74 Marley-Rae Francis JR Bell Creek 14.68 -
75 Ayanna Elliot FR Pinellas Park 14.75 -
82 Ameriya Newton FR Lakewood 14.97 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Channel Mueses FR Cambridge Christian 13.88 -
50 Treniti Fluker JR Tampa Prep 13.94 -
54 Layla Palmisano SO Calvary Christian (Clr) 14.08 -
60 Jordan Keener SR Seminole 14.14 -
66 Addison Santos FR St. Petersburg 14.45 -
70 Dakaida Narcis SO Seffner Christian 14.58 -
76 Izzy Aves 7 Berkeley Prep 14.77 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Nia Kirkland SO Northside Christian 13.80 -
56 Galen Plummer FR Tampa Prep 14.09 -
57 Shanti Etheridge SO Hollins 14.09 -
58 Jordyn Milburn 8 St. Stephens Episcopal 14.10 -
59 Aleah Johnson FR St. Petersburg 14.12 -
61 Talia Deka SO Palm Harbor University 14.20 -
62 Jaden Henkel SO Seminole 14.21 -
65 Isabella DiMasi SO Clearwater Central Catholic 14.36 -
Girls' 100 Meters Section 10
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Airis Mack SO Largo 13.32 -
31 Jennifer Cimaglia SR East Lake 13.50 -
32 Esther Breittling JR Palm Harbor University 13.54 -
42 Avery Carr SO Northside Christian 13.81 -
52 Ava Stanley FR Bradenton Christian 13.96 -
53 Annabeth Kirkland 7 Tampa Bay HEAT 14.07 -
55 Gabrielle Capella JR Tampa Prep 14.08 -
Girls' 100 Meters Section 11
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Devon Swartz JR Seminole 13.27 -
20 Zoe Monroe JR Hollins 13.30 -
26 Myka Allen SR Hollins 13.41 -
43 Rylie Gillis SO Clearwater Central Catholic 13.84 -
48 Jaida Milburn 8 St. Stephens Episcopal 13.93 -
49 Scout Erby SO St. Stephens Episcopal 13.94 -
51 Harlem Erby 8 St. Stephens Episcopal 13.96 -
103 Giselle Spence FR Northside Christian 16.59 -
Girls' 100 Meters Section 12
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Lauryn Burgess 8 Admiral Farragut 13.12 -
18 Alana Smith SO St. Petersburg 13.27 -
27 Imani Knighton SO Largo 13.43 -
30 Alanis Job JR Shorecrest Prep 13.49 -
35 Nora Leonard JR Seven Rivers Christian 13.64 -
37 Marina Kamel SO Calvary Christian (Clr) 13.73 -
47 Ashlyn Sipiala SO Seminole 13.93 -
Girls' 100 Meters Section 13
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Nyla Snead SO Lakewood 13.21 -
16 Katelyn Jackson SO Seffner Christian 13.23 -
19 Emily Eden JR Seven Rivers Christian 13.28 -
23 Brooke Cosentino SO St. Stephens Episcopal 13.37 -
28 Micahela Hill SR East Lake 13.46 -
29 Addison Morris JR Calvary Christian (Clr) 13.48 -
34 Grace Hunter FR Tampa Prep 13.60 -
39 Halle Wood JR Northside Christian 13.77 -
Girls' 100 Meters Section 14
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Denia Averette JR Admiral Farragut 12.88 2
9 Jameria Sutton JR Lakewood 13.01 -
10 Jurisah Bailey 7 Seven Rivers Christian 13.10 -
13 Caroline Haislip JR Calvary Christian (Clr) 13.18 -
14 Addison Waller SO Lakeland Christian 13.19 -
22 Kobi-Skye Padgett SO Berkeley Prep 13.34 -
25 Mia Hastings JR Seffner Christian 13.41 -
44 Julia Shipes SR Seven Rivers Christian 13.84 -
Girls' 100 Meters Section 15
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Laiana McClinton FR Largo 12.26 10
2 Alexia Jones SO Largo 12.36 8
3 Sarah Martinez SR Calvary Christian (Clr) 12.42 6
4 Mariah Taylor JR East Lake 12.62 5
6 Estephanie Cooperman JR Pinellas Park 12.84 3
8 Richardia Allen SO Admiral Farragut 12.90 1
24 Charis Johnson SO Bradenton Christian 13.39 -