March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 100ms EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Larry Tarver JR Miami Carol City 12.08 14.41 11.08 -1.4
2 Brian Lane JR Plantation 13.84 13.28 11.25 -1.1
3 Lentz Lucien SR Somerset Academy (PP) 12.49 8.44 11.25 0.3
4 Jermarri Watson SR Fort Lauderdale 8.00 12.05 11.26 0.3
5 Peter Baldie JR Flanagan 12.28 13.07 11.26 -1.1
6 Jordan Lyle JR St. Thomas Aquinas 8.02 13.66 11.29 -0.3
7 Cayden Smith SO South Plantation 11.42 14.24 11.30 0.3
8 Jai'den Thomas Senior Westlake 13.02 11.21 11.32 -1.4
9 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 8.39 11.22 11.33 -1.4
10 Rennie Gittens Jr. SR Miami Carol City 14.05 10.65 11.33 -1.4
11 Larry West SO McArthur 9.56 10.70 11.38 -1.1
12 Patrick Boyd SR Fort Lauderdale 14.71 9.92 11.40 0.3
13 Zamarion Johnson JR Flanagan 8.68 9.25 11.42 0.3
14 Jason Williams SR Northeast (OP) 12.15 12.50 11.46 0.3
15 Cameron Mack SR Plantation 9.64 8.26 11.47 -1.4
16 Damisi Faluyi SR North Broward Prep 14.92 13.54 11.47 -1.4
17 Tre'Mone Drisdom SR Dillard 14.58 10.45 11.48 -1.9
18 Jaden Edgecombe SR Cocoa 12.32 13.01 11.51 -1.1
19 Nikai McNee SR Taravella 10.64 9.25 11.56 -1.4
20 Kevin Peeples FR Fort Lauderdale 14.83 10.54 11.58 -0.3
21 Jabari Whyte SO McArthur 9.62 8.70 11.59 -0.3
22 Kyle Langley JR Boyd Anderson 14.02 12.50 11.68 0.3
23 Renel Francois SR McArthur 14.85 14.62 11.69 0.3
24 Dean Daley SR Palm Beach Gardens 8.78 10.65 11.70 -1.1
25 Joshua Yearby SR Coconut Creek 12.30 8.79 11.71 -0.1
26 Jahar Brown SO Coconut Creek 10.24 9.18 11.77 -1.1
27 Omar Suarez-Davis JR Western 14.72 9.18 11.77 -1.9
28 Nathaniel McCalla FR Northeast (OP) 13.93 8.97 11.80 -0.3
29 Jajuan Lettingham SR Dwyer 10.86 12.04 11.80 -0.3
30 Rashard Carter JR Miami Norland 11.92 10.27 11.80 -0.3
31 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 14.29 8.51 11.81 -0.1
32 Marcus Striggles JR Dillard 9.34 14.42 11.82 -0.3
33 Santana Fleming SR Western 9.75 12.37 11.89 -0.1
34 Ja'Michael Barnes JR Taravella 9.06 13.70 11.91 -1.1
35 Diego Tkachenko SO Western 11.69 11.92 11.92 -0.1
36 Amor Coachman FR Chaminade-Madonna 8.73 13.99 11.95 0.5
37 Joel Moore SR Miami Carol City 8.62 10.17 11.96 -1.1
38 Scott Brennan SO Boca Raton 11.86 13.06 11.98 0.5
39 Tyler Seraphin SO South Plantation 9.64 11.21 12.05 -1.9
40 Jaden Blackburn SR North Broward Prep 11.48 15.47 12.08 -0.1
41 Tabari Mason JR Dwyer 15.28 9.34 12.12 -0.1
42 Amir Holstick SO Boca Raton 10.68 11.65 12.13 -1.9
43 David Lubin SO Palm Beach Gardens 13.79 14.64 12.20 -0.1
44 Justin Garcia SO Braddock 13.20 14.67 12.22 0.5
45 Eden Hall JR Boca Raton 15.68 13.33 12.34 -0.1
46 Liam Rene JR Palmer Trinity 15.76 11.55 12.41 0.5
47 Albert Orena SO Braddock 12.27 8.77 12.52 0.5
48 Brian Delrio SO Braddock 9.42 10.99 13.08 0.5
49 Emil Infante SO Palmer Trinity 14.01 13.35 13.21 0.5
50 Robinson Pierre SR Boyd Anderson 11.30 12.96 15.06 -1.4
  Dylan Denson FR Chaminade-Madonna FS FS FS -
  Cameron Golding SR Northeast (OP) DNS DNS DNS -
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Larry Tarver JR Miami Carol City 11.31 11.19 11.08 8.76 8.98
8 Jai'den Thomas Senior Westlake 11.10 10.87 11.32 14.72 9.06
9 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 12.35 13.15 11.33 11.33 9.29
10 Rennie Gittens Jr. SR Miami Carol City 12.81 14.51 11.33 8.61 10.43
15 Cameron Mack SR Plantation 8.72 10.79 11.47 9.64 12.74
16 Damisi Faluyi SR North Broward Prep 12.85 13.08 11.47 8.61 14.57
19 Nikai McNee SR Taravella 14.57 9.37 11.56 9.25 9.37
50 Robinson Pierre SR Boyd Anderson 15.67 11.45 15.06 11.75 11.15
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lentz Lucien SR Somerset Academy (PP) 11.25 13.28 9.23 11.37 14.29 11.03 13.62
4 Jermarri Watson SR Fort Lauderdale 11.26 13.07 13.29 12.50 10.59 9.58 9.35
7 Cayden Smith SO South Plantation 11.30 12.32 11.42 12.32 11.42 13.68 7.91
12 Patrick Boyd SR Fort Lauderdale 11.40 12.09 8.21 13.34 10.38 8.78 8.21
13 Zamarion Johnson JR Flanagan 11.42 13.14 13.14 8.80 10.17 14.74 14.39
14 Jason Williams SR Northeast (OP) 11.46 8.94 13.18 12.27 9.17 13.76 9.52
22 Kyle Langley JR Boyd Anderson 11.68 13.32 9.23 9.46 11.92 13.67 12.15
23 Renel Francois SR McArthur 11.69 9.12 12.75 11.23 14.27 12.86 8.54
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Brian Lane JR Plantation 12.60 11.25 9.23 9.45
5 Peter Baldie JR Flanagan 8.67 11.26 14.53 13.85
11 Larry West SO McArthur 13.09 11.38 9.45 9.56
18 Jaden Edgecombe SR Cocoa 11.51 11.51 8.98 11.17
24 Dean Daley SR Palm Beach Gardens 8.54 11.70 12.64 12.99
26 Jahar Brown SO Coconut Creek 9.54 11.77 13.42 9.66
34 Ja'Michael Barnes JR Taravella 14.65 11.91 13.58 9.17
37 Joel Moore SR Miami Carol City 11.84 11.96 14.00 15.55
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jordan Lyle JR St. Thomas Aquinas 11.29
20 Kevin Peeples FR Fort Lauderdale 11.58
21 Jabari Whyte SO McArthur 11.59
28 Nathaniel McCalla FR Northeast (OP) 11.80
29 Jajuan Lettingham SR Dwyer 11.80
30 Rashard Carter JR Miami Norland 11.80
32 Marcus Striggles JR Dillard 11.82
  Cameron Golding SR Northeast (OP) DNS
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Joshua Yearby SR Coconut Creek 14.06 11.71 15.23
31 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 10.75 11.81 11.81
33 Santana Fleming SR Western 10.94 11.89 9.16
35 Diego Tkachenko SO Western 10.85 11.92 10.85
40 Jaden Blackburn SR North Broward Prep 14.86 12.08 10.76
41 Tabari Mason JR Dwyer 14.67 12.12 11.64
43 David Lubin SO Palm Beach Gardens 11.96 12.20 9.28
45 Eden Hall JR Boca Raton 8.64 12.34 9.26
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 6
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Amor Coachman FR Chaminade-Madonna 11.95
38 Scott Brennan SO Boca Raton 11.98
44 Justin Garcia SO Braddock 12.22
46 Liam Rene JR Palmer Trinity 12.41
47 Albert Orena SO Braddock 12.52
48 Brian Delrio SO Braddock 13.08
49 Emil Infante SO Palmer Trinity 13.21
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 7
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Tre'Mone Drisdom SR Dillard 11.48 10.91 11.14 12.86
27 Omar Suarez-Davis JR Western 11.77 12.72 10.36 10.24
39 Tyler Seraphin SO South Plantation 12.05 8.92 10.49 10.25
42 Amir Holstick SO Boca Raton 12.13 14.32 11.04 11.16
  Dylan Denson FR Chaminade-Madonna FS FS FS FS