April 3, 2023
|
West Boca Raton - Boca Raton, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elvick Previlma JR Wellington 36.36 51.21 1:00.94 55.82 56.34 37.39 10
2 Robert Lebrun SR Seminole Ridge 40.43 51.83 59.09 43.02 47.69 55.98 8
3 Michael Peters SR Seminole Ridge 58.79 52.02 41.62 1:02.43 58.27 55.15 6
4 Tavaris Haughton SR Seminole Ridge 52.07 52.07 50.51 57.28 1:00.41 51.55 5
5 Bryant Walker SR Wellington 36.52 52.16 43.82 58.42 59.99 50.60 4
6 Luke Rosenthal JR West Boca Raton 45.66 53.09 59.46 42.48 1:00.00 49.91 3
7 Michael Gonzales SO West Boca Raton 1:03.19 53.55 52.48 57.84 48.73 48.20 2
8 Cameron Lindsey SR Seminole Ridge 57.97 53.67 1:07.63 53.67 49.38 1:08.16 1
9 Lunel Davids SR Atlantic (Delray) 1:04.46 53.71 38.14 40.29 59.62 42.43 -
10 Azsean Nelson JR Atlantic (Delray) 55.15 54.06 51.90 44.87 38.93 55.69 -
11 Caleb Makovsky JR North Broward Prep 1:08.71 54.10 38.42 41.12 38.42 54.10 -
12 Ethan Elliott SR Wellington 1:10.13 54.36 1:07.41 46.21 54.36 1:01.43 -
13 Fredrick Harris SR Boca Raton 1:10.78 54.44 58.25 46.28 56.62 43.01 -
14 Alejandro Jones SR Boca Raton 1:03.39 55.12 1:00.64 1:03.39 38.59 1:10.01 -
15 Cameron Koch SR Seminole Ridge 1:06.71 55.13 1:02.85 1:09.47 42.45 55.69 -
15 Zane Gordon JR Seminole Ridge 47.97 55.13 1:09.47 1:10.57 54.03 1:01.20 -
17 Sean Dillman SR West Boca Raton 43.12 55.28 52.52 1:10.21 55.84 1:02.47 -
18 Eden Hall JR Boca Raton 41.50 56.08 44.31 52.72 55.52 1:02.81 -
19 Jordan Spitz SO West Boca Raton 50.33 57.19 1:06.92 53.19 1:03.48 1:10.92 -
20 Jagor Jones SR John I. Leonard 59.30 58.13 41.86 46.51 54.06 1:14.99 -
21 Justin Dixon SO Palm Beach Central 1:07.62 58.29 46.05 1:15.20 57.71 50.13 -
22 Matthew Fullerton SO North Broward Prep 54.24 58.32 51.91 54.82 1:09.40 53.08 -
23 Demario Chambers SO Atlantic (Delray) 42.58 58.33 1:03.00 53.08 56.00 1:07.67 -
24 Fabian Hulcom JR John I. Leonard 1:12.06 58.58 46.28 49.80 1:12.64 1:08.54 -
25 Schneider Viljean SR John I. Leonard 46.72 59.14 41.40 1:09.79 53.23 1:04.47 -
26 Dewayne Golding FR Palm Beach Central 59.22 59.81 45.46 1:11.18 49.05 56.82 -
27 James Frye FR North Broward Prep 1:10.24 1:00.55 51.47 58.74 1:04.19 53.29 -
28 Elijah Faustin JR Boca Raton 58.54 1:02.27 1:15.97 46.08 46.71 1:01.65 -
29 Mcastein Ysaac SO Wellington 1:07.28 1:02.29 1:07.28 57.31 56.69 46.10 -
30 Carl Ahrendts FR Atlantic (Delray) 59.97 1:02.46 48.72 43.73 1:12.46 56.22 -
31 Dontavious Troutman SO Atlantic (Delray) 1:05.79 1:02.65 1:12.05 1:19.57 1:10.80 50.75 -
32 Aikeen Murray FR Palm Beach Central 1:04.15 1:02.89 45.28 1:19.87 1:00.38 44.66 -
33 Joshua Reid FR Palm Beach Central 1:15.92 1:03.26 58.84 1:00.10 1:17.18 51.88 -
34 Michael Rodriguez SR Franklin Academy 51.33 1:03.36 46.89 1:10.33 54.49 1:08.43 -
35 Ethan Statler FR Franklin Academy 1:25.78 1:06.49 1:15.80 1:17.13 1:03.83 1:20.46 -
36 Jayden Tingling FR Franklin Academy 54.85 1:13.13 1:10.21 1:08.01 1:15.33 1:34.34 -
  Lucas Andrade SR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maximus Tirado JR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cristan Heron FR Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Baker FR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Luke Kantarjin JR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Lord JR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Eden Hall JR Boca Raton 40.94 1:10.66 58.33 1:08.42 54.40 56.08 46.55 -
30 Carl Ahrendts FR Atlantic (Delray) 46.85 56.84 50.60 53.10 1:10.58 1:02.46 1:21.20 -
  Cristan Heron FR Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lucas Andrade SR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Mcastein Ysaac SO Wellington 1:06.03 1:14.13 1:09.15 57.31 49.84 1:02.29 1:10.39 -
32 Aikeen Murray FR Palm Beach Central 1:11.07 1:17.99 1:11.70 1:07.30 1:02.89 1:02.89 44.66 -
33 Joshua Reid FR Palm Beach Central 51.88 1:03.90 1:22.24 1:12.75 51.88 1:03.26 53.14 -
34 Michael Rodriguez SR Franklin Academy 1:18.57 46.26 52.59 55.13 1:00.20 1:03.36 1:02.73 -
35 Ethan Statler FR Franklin Academy 1:10.48 1:07.82 1:02.50 1:03.83 1:24.45 1:06.49 1:05.83 -
36 Jayden Tingling FR Franklin Academy 1:27.03 1:05.82 1:24.10 1:21.18 51.19 1:13.13 53.39 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Matthew Fullerton SO North Broward Prep 58.32 -
25 Schneider Viljean SR John I. Leonard 59.14 -
26 Dewayne Golding FR Palm Beach Central 59.81 -
27 James Frye FR North Broward Prep 1:00.55 -
28 Elijah Faustin JR Boca Raton 1:02.27 -
31 Dontavious Troutman SO Atlantic (Delray) 1:02.65 -
  Luke Kantarjin JR St. John Paul II DNS   
  Christopher Baker FR North Broward Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Ethan Elliott SR Wellington 1:01.97 59.80 41.32 52.19 40.23 54.36 1:08.50 -
15 Zane Gordon JR Seminole Ridge 45.76 51.83 56.24 41.35 43.56 55.13 47.97 -
19 Jordan Spitz SO West Boca Raton 41.18 49.76 1:00.05 1:03.48 1:05.77 57.19 44.04 -
20 Jagor Jones SR John I. Leonard 59.88 44.76 1:13.25 59.30 1:04.53 58.13 54.65 -
21 Justin Dixon SO Palm Beach Central 41.39 43.14 1:15.20 1:01.21 1:10.53 58.29 51.30 -
23 Demario Chambers SO Atlantic (Delray) 40.83 41.42 53.67 57.75 1:00.67 58.33 49.00 -
24 Fabian Hulcom JR John I. Leonard 1:02.10 52.14 1:03.27 1:09.13 1:06.20 58.58 56.24 -
  Maximus Tirado JR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Bryant Walker SR Wellington 59.99 52.16 4
7 Michael Gonzales SO West Boca Raton 46.59 53.55 2
8 Cameron Lindsey SR Seminole Ridge 46.70 53.67 1
9 Lunel Davids SR Atlantic (Delray) 40.82 53.71 -
13 Fredrick Harris SR Boca Raton 46.28 54.44 -
14 Alejandro Jones SR Boca Raton 56.78 55.12 -
17 Sean Dillman SR West Boca Raton 40.36 55.28 -
  David Lord JR St. John Paul II DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elvick Previlma JR Wellington 50.19 51.21 41.48 48.14 10
2 Robert Lebrun SR Seminole Ridge 1:04.27 51.83 1:02.20 59.61 8
3 Michael Peters SR Seminole Ridge 43.70 52.02 36.42 55.67 6
4 Tavaris Haughton SR Seminole Ridge 58.84 52.07 1:06.65 46.87 5
6 Luke Rosenthal JR West Boca Raton 55.22 53.09 44.07 54.69 3
10 Azsean Nelson JR Atlantic (Delray) 40.01 54.06 1:00.55 56.23 -
11 Caleb Makovsky JR North Broward Prep 42.20 54.10 56.27 1:04.38 -
15 Cameron Koch SR Seminole Ridge 54.58 55.13 1:08.37 39.15 -