March 8, 2023
|
Deltona - Deltona, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Evanne Miller SO Matanzas 1:00.38 1:01.59 1:11.86 48.91 10
2 Sanai Gaines SO Spruce Creek 1:02.57 58.82 1:07.58 1:15.09 8
3 Kirsten Glaenzer SO Seabreeze 1:03.53 1:02.90 1:16.88 1:06.71 6
4 Marin Hawryluk SO Mainland 1:03.61 1:13.79 1:05.52 48.35 5
5 Skya Horth SO New Smyrna Beach 1:04.10 50.00 1:03.46 46.80 4
6 Jayden Wright FR Matanzas 1:04.75 58.28 1:15.11 1:19.00 3
7 Taliyah Nixon SO Mainland 1:06.89 1:16.26 53.52 58.87 2
8 Nevaeh Bailey FR Deltona 1:08.17 52.49 1:27.94 1:21.13 1
9 Kate Montgomery SO Spruce Creek 1:08.64 58.35 53.54 1:12.08 -
10 Sarahi Arroyo Canales SO University (OC) 1:08.98 1:08.98 52.43 1:13.81 -
11 Gabrielle Cobbs SO Mainland 1:10.34 57.68 1:18.78 1:23.01 -
12 Gianna Erickson FR Spruce Creek 1:10.50 1:26.72 1:30.95 1:29.54 -
13 Addison Hoeni FR Matanzas 1:11.95 1:07.64 1:14.83 1:18.43 -
14 Chelsea Williams FR Mainland 1:12.09 1:22.91 1:30.12 51.91 -
15 Emma Uneda SO Seabreeze 1:13.16 1:16.82 1:08.04 1:15.36 -
16 Zariah Zysek FR Matanzas 1:13.66 58.20 1:30.61 1:13.66 -
17 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 1:13.83 1:18.26 1:07.19 1:12.36 -
18 Taliah Quinn SO Spruce Creek 1:14.31 1:34.38 1:36.61 52.76 -
19 Annie Brock SO New Smyrna Beach 1:14.36 1:20.31 1:20.31 1:04.70 -
20 Lyniah Brooks FR Mainland 1:15.10 1:12.10 54.08 56.33 -
21 Claire Jackson SO Seabreeze 1:15.48 1:07.94 53.59 1:09.45 -
22 Morgan Brown FR Spruce Creek 1:15.93 1:26.56 1:09.86 54.67 -
23 Erica Leo FR Father Lopez 1:15.93 1:28.08 1:03.79 1:27.32 -
24 Brielle Milefski SO Spruce Creek 1:16.43 58.09 1:25.61 1:33.25 -
25 Remmika Battles FR Matanzas 1:16.44 1:34.79 56.57 1:35.55 -
26 Jalyssa Mckinnon FR Spruce Creek 1:17.22 57.92 1:22.63 1:38.07 -
27 Dayanara Suarez FR University (OC) 1:17.29 1:18.84 1:25.02 1:40.48 -
28 Janiya Dean FR Mainland 1:18.75 1:03.79 1:41.59 1:20.33 -
29 Leilani Youmans FR Mainland 1:19.12 1:06.46 1:19.12 57.76 -
30 Gabriella Silvis SO Spruce Creek 1:22.55 1:26.68 1:46.49 1:23.38 -
31 Cadence Squitieri FR New Smyrna Beach 1:23.28 1:24.12 1:25.78 1:14.96 -
32 Jayron Aghdasi SO Spruce Creek 1:24.23 1:41.92 1:08.23 1:13.28 -
33 Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach 1:25.89 1:23.32 1:01.84 1:43.07 -
  Faith Crumpton SO Flagler Palm Coast NT NT NT NT   
  Tanae Harris SO Deltona NT NT NT NT   
  Kylie Neira SO DeLand NT NT NT NT   
  Kaitlyn Clarke SO DeLand NT NT NT NT   
  Autumn Demarest SO Mainland NT NT NT NT   
  MiAjah Debose FR Mainland NT NT NT NT   
  Taylor Young SO Father Lopez NT NT NT NT   
  Marlene Beaty FR Father Lopez NT NT NT NT   
  Evynn Roberson FR Father Lopez NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Evanne Miller SO Matanzas 1:00.38 10
2 Sanai Gaines SO Spruce Creek 1:02.57 8
3 Kirsten Glaenzer SO Seabreeze 1:03.53 6
5 Skya Horth SO New Smyrna Beach 1:04.10 4
7 Taliyah Nixon SO Mainland 1:06.89 2
17 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 1:13.83 -
  Autumn Demarest SO Mainland NT   
  Faith Crumpton SO Flagler Palm Coast NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jayden Wright FR Matanzas 1:04.75 1:23.53 54.39 57.63 1:11.88 1:06.05 3
8 Nevaeh Bailey FR Deltona 1:08.17 1:11.58 1:21.13 1:23.85 57.27 48.40 1
9 Kate Montgomery SO Spruce Creek 1:08.64 1:02.47 1:10.02 59.03 1:29.24 59.72 -
11 Gabrielle Cobbs SO Mainland 1:10.34 1:10.34 1:13.16 1:17.38 58.39 1:27.93 -
15 Emma Uneda SO Seabreeze 1:13.16 1:17.55 1:06.58 1:14.63 1:03.65 1:25.60 -
  Tanae Harris SO Deltona NT NT NT NT NT NT   
  Kylie Neira SO DeLand NT NT NT NT NT NT   
  Kaitlyn Clarke SO DeLand NT NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Sarahi Arroyo Canales SO University (OC) 59.33 1:09.67 1:22.09 1:08.98 1:11.05 -
12 Gianna Erickson FR Spruce Creek 54.29 1:27.42 58.52 1:10.50 1:18.26 -
13 Addison Hoeni FR Matanzas 1:06.20 1:24.19 1:22.03 1:11.95 1:06.20 -
20 Lyniah Brooks FR Mainland 57.08 1:06.84 1:33.88 1:15.10 1:15.10 -
26 Jalyssa Mckinnon FR Spruce Creek 1:26.49 1:28.03 1:31.90 1:17.22 1:37.30 -
29 Leilani Youmans FR Mainland 1:10.42 1:25.45 1:26.24 1:19.12 1:42.86 -
  Evynn Roberson FR Father Lopez NT NT NT NT NT   
  Marlene Beaty FR Father Lopez NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Taliah Quinn SO Spruce Creek 53.51 1:14.31 1:04.65 1:35.86 -
19 Annie Brock SO New Smyrna Beach 54.29 1:14.36 1:21.06 55.03 -
21 Claire Jackson SO Seabreeze 1:36.62 1:15.48 1:17.75 1:33.60 -
23 Erica Leo FR Father Lopez 1:10.62 1:15.93 1:34.16 57.71 -
24 Brielle Milefski SO Spruce Creek 1:02.68 1:16.43 1:08.79 59.62 -
25 Remmika Battles FR Matanzas 1:36.32 1:16.44 1:11.86 1:31.73 -
28 Janiya Dean FR Mainland 1:17.18 1:18.75 1:35.29 1:21.12 -
32 Jayron Aghdasi SO Spruce Creek 1:08.23 1:24.23 1:27.60 1:15.81 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Marin Hawryluk SO Mainland 1:03.61 5
14 Chelsea Williams FR Mainland 1:12.09 -
22 Morgan Brown FR Spruce Creek 1:15.93 -
27 Dayanara Suarez FR University (OC) 1:17.29 -
30 Gabriella Silvis SO Spruce Creek 1:22.55 -
31 Cadence Squitieri FR New Smyrna Beach 1:23.28 -
33 Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach 1:25.89 -
  MiAjah Debose FR Mainland NT   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Zariah Zysek FR Matanzas 1:09.24 1:28.40 1:21.03 1:15.14 1:09.24 1:13.66 -
  Taylor Young SO Father Lopez NT NT NT NT NT NT