March 24, 2023
|
South Fork - Stuart, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Abby Mclaughlin SO South Fork 5:40.49 6:52.00 10
2 Madison Movchuk JR Martin County 5:42.26 6:57.56 8
3 Fripp Stringfellow SO Pine School 5:44.92 7:21.50 6
4 Sydney Schiff SO South Fork 5:54.86 6:23.25 5
5 Jacquelyn Perrin 7 St. Edward's 6:11.43 7:25.72 4
6 Hope Coyne FR Cardinal Newman 6:14.76 5:29.79 3
7 Sawyer Spatara FR South Fork 6:23.17 5:14.20 2
8 Sophie Rosenstein SR St. Edward's 6:37.45 6:57.33 1
9 Callie Phillips SR Okeechobee 6:39.45 5:03.59 -
10 Chelsea Tarbet FR Bayside 6:40.16 6:16.15 -
11 Natalie Engle FR Jensen Beach 6:40.58 8:04.71 -
12 Alleigh Podbeusek SO South Fork 6:43.36 8:44.37 -
13 Therese Flynn FR Cardinal Newman 6:43.75 5:39.15 -
14 Kayla Thomas FR Bayside 6:44.46 7:24.91 -
15 Briseas Ortiz SO Cardinal Newman 6:47.56 6:43.49 -
16 Chloe Hahn FR Bayside 6:51.50 5:16.86 -
17 Hana MacMillan 8 Pine School 6:57.61 5:09.04 -
18 Marie Humblet JR Bayside 7:01.21 8:29.67 -
19 Carlie Eaton SO Okeechobee 7:01.51 6:06.72 -
20 Hannah Lundgren FR Centennial 7:05.96 5:57.81 -
21 Leta Adamo SR Okeechobee 7:25.10 7:07.30 -
22 Peyton DeGeorge FR Pine School 7:32.76 8:27.10 -
23 Allison Ryan SO Martin County 7:48.45 7:53.14 -
24 Isabella Krastel SR Pine School 7:56.76 8:58.74 -
25 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 9:42.08 10:57.75 -
  Luna Rivera SR St. Edward's DNF DNF   
  Anna Marie Zugrave 8 St. Edward's DNF DNF   
  Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Chelsea Tarbet FR Bayside 5:36.14 6:40.16 6:40.16 8:32.21 -
11 Natalie Engle FR Jensen Beach 4:44.42 6:40.58 8:36.75 7:12.63 -
13 Therese Flynn FR Cardinal Newman 6:31.64 6:43.75 6:03.38 8:32.77 -
15 Briseas Ortiz SO Cardinal Newman 4:57.52 6:47.56 8:17.23 7:56.85 -
17 Hana MacMillan 8 Pine School 6:36.73 6:57.61 8:33.66 8:21.14 -
18 Marie Humblet JR Bayside 8:00.18 7:01.21 5:11.70 6:23.31 -
19 Carlie Eaton SO Okeechobee 8:04.74 7:01.51 5:41.43 6:27.79 -
20 Hannah Lundgren FR Centennial 6:44.67 7:05.96 5:15.21 5:57.81 -
21 Leta Adamo SR Okeechobee 5:24.93 7:25.10 9:29.73 8:58.58 -
22 Peyton DeGeorge FR Pine School 7:59.93 7:32.76 8:40.68 5:53.16 -
23 Allison Ryan SO Martin County 6:33.50 7:48.45 9:31.51 6:19.45 -
24 Isabella Krastel SR Pine School 6:26.18 7:56.76 9:22.58 6:30.95 -
25 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 8:14.77 9:42.08 7:34.03 9:53.73 -
  Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abby Mclaughlin SO South Fork 6:55.40 5:40.49 7:05.62 6:07.73 5:43.90 6:34.97 4:18.78 10
2 Madison Movchuk JR Martin County 5:18.31 5:42.26 5:08.04 7:18.10 6:54.14 5:11.46 4:30.39 8
3 Fripp Stringfellow SO Pine School 5:06.98 5:44.92 4:35.94 7:24.95 6:22.87 7:21.50 5:58.72 6
4 Sydney Schiff SO South Fork 6:19.70 5:54.86 5:15.83 6:44.54 4:50.99 5:30.02 5:58.41 5
5 Jacquelyn Perrin 7 St. Edward's 8:02.86 6:11.43 6:33.72 5:30.58 4:27.43 5:12.01 7:36.86 4
6 Hope Coyne FR Cardinal Newman 7:22.22 6:14.76 7:03.48 6:07.27 7:33.46 7:33.46 7:25.97 3
7 Sawyer Spatara FR South Fork 7:09.15 6:23.17 5:48.69 5:18.04 7:55.13 7:39.81 7:05.32 2
8 Sophie Rosenstein SR St. Edward's 8:20.79 6:37.45 7:29.12 8:04.89 7:21.17 7:01.30 6:53.35 1
9 Callie Phillips SR Okeechobee 7:19.40 6:39.45 6:19.48 8:07.33 5:03.59 5:15.57 8:07.33 -
12 Alleigh Podbeusek SO South Fork 7:23.70 6:43.36 6:07.06 6:19.16 4:58.49 6:35.30 6:35.30 -
14 Kayla Thomas FR Bayside 7:28.95 6:44.46 5:59.97 5:15.48 7:53.22 6:44.46 6:32.33 -
16 Chloe Hahn FR Bayside 6:30.93 6:51.50 8:13.80 8:17.92 8:38.49 7:32.65 4:52.17 -
  Anna Marie Zugrave 8 St. Edward's DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Luna Rivera SR St. Edward's DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF