February 22, 2023
|
Oak Hall - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Miller SR Oak Hall 5:18.84 4:18.26 6:51.31 5:22.03 4:05.51
2 Mackenzie Klein JR Oak Hall 5:18.84 6:22.61 6:09.86 6:06.67 5:53.92
3 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 5:21.15 4:36.19 6:54.29 5:11.52 4:20.14
4 Riley Carter SO Vanguard (Ocala) 5:35.84 5:29.13 4:15.24 5:19.05 5:59.35
5 Rachel Hill JR Vanguard (Ocala) 5:39.24 6:47.09 5:25.67 6:19.95 4:24.61
6 Lola Murfee 8 Oak Hall 5:39.60 4:41.87 4:14.70 5:46.40 4:48.66
7 Catalina Romero JR St. Francis 5:41.67 5:48.51 4:29.92 4:26.51 6:26.09
8 Ruby Scott FR Vanguard (Ocala) 5:47.70 5:05.98 4:24.26 6:01.61 5:40.75
9 Valeria Beaver 8 Oak Hall 5:47.72 6:50.31 4:41.66 5:44.25 5:12.95
10 Emma Curtis FR Vanguard (Ocala) 5:49.17 6:10.12 6:13.62 7:33.93 5:52.67
11 Karsyn Goslinga 8 Oak Hall 5:50.41 4:57.85 5:18.88 6:56.99 6:07.93
12 Kayley Johnson FR Branford 5:50.55 4:43.95 6:08.08 4:40.44 4:15.91
13 Audrey Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:53.21 5:32.02 5:17.89 5:42.62 6:10.87
14 Brianna Wisnaskas SO St. Francis 5:55.98 5:02.59 6:17.34 6:28.02 5:09.71
15 Ava Curtis FR Vanguard (Ocala) 5:57.81 5:39.92 6:01.39 5:57.81 6:26.44
16 Ryleigh Hermanson FR Suwannee 5:58.76 4:43.42 6:59.75 5:08.54 7:21.28
17 Savannah Risner FR Vanguard (Ocala) 6:04.27 6:51.63 4:33.21 6:07.92 7:02.56
18 Kayleigh Wardle FR Branford 6:04.44 5:42.58 7:06.40 4:36.98 5:46.22
19 Tommie Bost JR St. Francis 6:04.79 4:29.95 5:57.50 6:26.68 6:26.68
20 Alexis Thur de Koos 7 Oak Hall 6:15.53 5:45.49 7:19.37 5:19.20 6:15.53
21 Addison Lunn SO Bell 6:15.60 7:30.72 7:41.99 6:04.34 6:23.12
22 Reese Beaser FR St. John Lutheran 6:25.74 6:52.75 5:27.88 6:37.32 5:00.88
23 Alondra Castro SO Suwannee 6:32.77 7:00.27 4:58.51 6:20.99 7:43.47
24 Nicole Ni JR Vanguard (Ocala) 6:33.68 5:34.63 5:11.01 6:33.68 6:14.00
25 Paislee Guessford 8 Interlachen 6:33.73 5:22.86 7:32.79 7:32.79 6:17.98
26 Hannah Alford FR Florida Deaf and Blind 6:34.52 5:35.35 5:31.40 7:45.54 6:26.63
27 Myah Vinson 8 Interlachen 6:35.44 6:35.44 7:58.49 6:31.49 8:14.30
28 Callie Harris 8 Branford 6:35.62 7:11.23 7:54.75 8:02.66 7:11.23
29 Emma Reese FR St. John Lutheran 6:39.64 7:15.61 5:43.69 5:39.70 5:43.69
30 Lydia Gunter FR Suwannee 6:44.43 6:28.26 7:32.97 8:05.32 6:36.35
31 Abigail Taylor JR Vanguard (Ocala) 6:58.95 6:04.49 5:51.92 8:10.18 6:46.39
32 Isabella Carrascosa JR Vanguard (Ocala) 7:00.96 5:40.98 6:18.87 6:44.13 8:16.74
33 Erin Jacobsen SR Interlachen 7:24.66 9:38.06 9:15.83 8:13.58 7:46.90
34 Tristan Edwards FR Suwannee 7:32.58 6:47.33 6:02.07 6:15.65 6:33.75
35 Gabby Fugate JR St. John Lutheran 7:40.20 8:35.43 6:03.56 6:49.58 8:12.42
36 Karlie Bailey SO Cedar Key 7:40.22 5:31.36 6:31.19 8:03.24 9:07.67
37 Peyton Libby FR Chiefland 7:41.83 8:37.25 8:18.78 8:04.93 9:23.44
38 Alysha Durr FR Chiefland 7:50.48 6:11.68 8:32.83 9:29.28 6:02.27
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sydney Miller SR Oak Hall 5:18.84
2 Mackenzie Klein JR Oak Hall 5:18.84
3 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 5:21.15
4 Riley Carter SO Vanguard (Ocala) 5:35.84
5 Rachel Hill JR Vanguard (Ocala) 5:39.24
6 Lola Murfee 8 Oak Hall 5:39.60
7 Catalina Romero JR St. Francis 5:41.67
8 Ruby Scott FR Vanguard (Ocala) 5:47.70
9 Valeria Beaver 8 Oak Hall 5:47.72
10 Emma Curtis FR Vanguard (Ocala) 5:49.17
11 Karsyn Goslinga 8 Oak Hall 5:50.41
12 Kayley Johnson FR Branford 5:50.55
13 Audrey Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:53.21
14 Brianna Wisnaskas SO St. Francis 5:55.98
17 Savannah Risner FR Vanguard (Ocala) 6:04.27
19 Tommie Bost JR St. Francis 6:04.79
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Ava Curtis FR Vanguard (Ocala) 5:14.88 5:57.81 7:27.27 4:49.83 5:43.50
18 Kayleigh Wardle FR Branford 6:59.11 6:04.44 4:36.98 6:59.11 6:19.02
20 Alexis Thur de Koos 7 Oak Hall 5:19.20 6:15.53 4:45.41 5:19.20 8:08.19
21 Addison Lunn SO Bell 5:30.53 6:15.60 6:45.65 5:38.04 5:49.31
23 Alondra Castro SO Suwannee 5:06.36 6:32.77 5:49.57 8:10.97 5:02.44
24 Nicole Ni JR Vanguard (Ocala) 6:29.75 6:33.68 7:09.12 7:44.55 5:03.14
26 Hannah Alford FR Florida Deaf and Blind 6:14.80 6:34.52 4:44.06 6:30.58 6:42.41
28 Callie Harris 8 Branford 7:34.97 6:35.62 8:18.49 6:39.58 5:24.41
29 Emma Reese FR St. John Lutheran 7:51.58 6:39.64 5:07.73 6:19.66 6:59.63
31 Abigail Taylor JR Vanguard (Ocala) 7:36.66 6:58.95 8:35.31 5:30.97 7:45.04
32 Isabella Carrascosa JR Vanguard (Ocala) 7:38.85 7:00.96 7:38.85 5:03.10 7:55.69
38 Alysha Durr FR Chiefland 6:35.21 7:50.48 6:44.62 9:15.17 8:23.42
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Ryleigh Hermanson FR Suwannee 5:58.76 5:37.24 7:03.34 6:59.75 7:21.28 5:26.48
22 Reese Beaser FR St. John Lutheran 6:25.74 4:37.74 4:45.45 5:20.17 4:33.88 8:02.18
25 Paislee Guessford 8 Interlachen 6:33.73 7:28.86 6:53.42 4:43.49 6:14.05 8:08.23
27 Myah Vinson 8 Interlachen 6:35.44 5:47.99 7:38.71 7:03.12 6:27.54 7:50.58
30 Lydia Gunter FR Suwannee 6:44.43 5:55.90 8:29.59 6:32.30 8:21.50 5:47.81
33 Erin Jacobsen SR Interlachen 7:24.66 7:02.43 5:37.95 6:57.98 8:35.81 5:55.73
34 Tristan Edwards FR Suwannee 7:32.58 7:23.53 7:55.21 5:21.34 8:35.95 9:48.36
35 Gabby Fugate JR St. John Lutheran 7:40.20 9:03.04 7:40.20 6:35.78 9:07.64 8:30.83
36 Karlie Bailey SO Cedar Key 7:40.22 6:21.99 6:35.79 9:35.28 8:03.24 8:21.64
37 Peyton Libby FR Chiefland 7:41.83 5:50.99 9:04.96 9:46.53 5:41.76 8:14.16