February 9, 2023
|
Atlantic Delray - Delray Beach, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Garcia SR Spanish River 4:37.30 3:22.43 4:15.12 6:00.49 3:41.84 4:37.30 10
2 Connor Brooks SR Boca Raton 5:05.80 5:58.62 4:43.56 5:05.80 3:36.84 4:38.00 8
3 Jalyn Price SO Dwyer 3:22.42 6:02.67 5:54.24 5:03.64 3:42.10 4:41.14 6
4 George Santana SO Dwyer 4:32.50 3:23.66 4:49.71 5:58.55 5:29.87 4:46.84 5
5 Rami Bjork SO Dwyer 4:53.35 5:19.23 4:27.46 5:27.86 5:19.23 4:47.59 4
6 Preston Sangely FR Spanish River 6:03.67 4:13.11 4:07.29 3:23.65 3:38.20 4:50.93 3
7 Jack Colvin JR Dwyer 5:07.22 4:03.97 5:19.27 5:40.35 5:31.31 5:01.19 1.5
7 Michael Homan SO Boca Raton 4:34.09 5:55.41 5:22.28 4:06.98 4:58.18 5:01.19 1.5
9 Brett Kopittke SO Spanish River 3:47.27 6:08.55 4:48.70 5:04.05 3:50.34 5:07.12 -
10 Sean Orgaz SR Boca Raton 4:00.46 4:06.63 4:25.12 5:32.95 5:39.11 5:08.28 -
11 Nathan Riegler FR American Heritage (DB) 6:14.51 5:49.54 5:33.94 5:21.46 3:57.19 5:12.09 -
12 Matthew Hinds SR American Heritage (DB) 4:20.90 5:05.45 5:40.45 6:05.90 4:39.99 5:18.17 -
13 Phat Pham SO Dwyer 4:11.67 5:23.58 4:57.43 3:58.60 5:20.31 5:26.84 -
14 Cornell Johnson FR Atlantic (Delray) 6:49.40 6:19.93 6:13.38 4:08.92 6:23.20 5:27.52 -
15 Gerald Valvano 8 Oxbridge Academy 4:45.73 6:17.69 6:34.11 4:58.87 6:43.96 5:28.42 -
16 Jose Martinez SO Dwyer 4:29.49 7:07.24 5:25.36 5:15.50 6:24.51 5:28.64 -
17 Andrew Jamen SO Spanish River 5:03.20 4:00.58 6:09.11 4:30.24 6:45.36 5:29.56 -
18 Tyler Jasdenoff FR Oxbridge Academy 4:06.92 6:13.81 6:44.67 4:17.21 6:13.81 5:42.94 -
19 Hudson Schneider JR American Heritage (DB) 5:29.57 5:18.82 7:13.45 7:45.69 4:28.67 5:58.22 -
20 Ryan Maxson FR Boca Raton 5:36.32 4:49.31 6:23.33 4:27.61 5:43.55 6:01.63 -
21 Jackson Jean JR Atlantic (Delray) 4:54.64 6:43.19 8:00.73 5:45.04 6:39.31 6:27.68 -
  Connor Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Nathan Riegler FR American Heritage (DB) 4:50.25 4:31.52 6:02.03 3:38.47 4:31.52 5:12.09 6:02.03 -
12 Matthew Hinds SR American Heritage (DB) 6:37.72 6:40.90 5:27.72 6:18.63 5:14.99 5:18.17 3:49.09 -
13 Phat Pham SO Dwyer 5:20.31 4:47.62 4:21.48 4:34.55 4:08.40 5:26.84 6:09.33 -
14 Cornell Johnson FR Atlantic (Delray) 5:07.87 4:31.85 5:01.32 5:40.62 4:48.22 5:27.52 6:46.13 -
15 Gerald Valvano 8 Oxbridge Academy 5:41.56 5:02.15 4:26.02 5:51.41 5:02.15 5:28.42 6:34.11 -
16 Jose Martinez SO Dwyer 4:16.34 5:41.79 6:31.09 3:56.62 6:50.80 5:28.64 5:08.93 -
18 Tyler Jasdenoff FR Oxbridge Academy 4:54.93 5:42.94 6:03.52 7:18.97 7:18.97 5:42.94 6:27.53 -
19 Hudson Schneider JR American Heritage (DB) 6:16.14 4:28.67 6:16.14 5:36.73 6:12.55 5:58.22 7:06.29 -
20 Ryan Maxson FR Boca Raton 7:42.89 5:43.55 7:13.96 5:47.17 5:39.94 6:01.63 6:37.80 -
21 Jackson Jean JR Atlantic (Delray) 4:39.13 5:56.67 7:25.84 7:49.10 5:56.67 6:27.68 7:56.85 -
  Connor Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joseph Garcia SR Spanish River 4:37.30 4:53.94 10
2 Connor Brooks SR Boca Raton 4:38.00 5:00.24 8
3 Jalyn Price SO Dwyer 4:41.14 5:54.24 6
4 George Santana SO Dwyer 4:46.84 3:40.87 5
5 Rami Bjork SO Dwyer 4:47.59 3:47.20 4
6 Preston Sangely FR Spanish River 4:50.93 5:28.75 3
7 Jack Colvin JR Dwyer 5:01.19 4:52.16 1.5
7 Michael Homan SO Boca Raton 5:01.19 4:52.16 1.5
9 Brett Kopittke SO Spanish River 5:07.12 5:25.55 -
10 Sean Orgaz SR Boca Raton 5:08.28 3:38.88 -
17 Andrew Jamen SO Spanish River 5:29.56 5:29.56 -