March 30, 2023
|
Mitchell - New Port Richey, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chase Thurber SR River Ridge 1:57.87 6
2 Enrique Toro Mendez SR River Ridge 2:04.72 4
3 Jack Blomgren FR Mitchell 2:15.72 3
4 Luis Flores-Pena SR Gulf 2:17.36 2
5 Brady Pavlica JR Mitchell 2:17.71 1
6 Asher Bode FR Mitchell 2:18.93 -
7 Jacob Salaam SO Gulf 2:24.47 -
8 Gabriel Flowers SR Gulf 2:27.15 -
9 Bryce Humenik SO River Ridge 2:31.84 -
10 Jacob Steven SO Mitchell 2:34.13 -
11 Andy Shaw SO River Ridge 2:37.18 -
12 Stefan Dedic SR Mitchell 2:37.49 -
13 Vincent Da'Leo JR River Ridge 2:40.25 -
14 Rick Ryder FR Mitchell 2:43.14 -
15 Logan Croushorn SO Mitchell 2:45.85 -
16 Krish Gupta FR River Ridge 2:49.46 -
  Zeke Ahmed SO River Ridge NT   
  Riley Wildfong SO River Ridge NT   
  Cameron Cruz SO Anclote NT   
  Achilles Abbas JR Mitchell NT   
  Brad Bernal SO Anclote NT   
  James Tizon SR Anclote NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Jacob Steven SO Mitchell 2:34.13 3:20.37 2:06.39 2:17.18 -
11 Andy Shaw SO River Ridge 2:37.18 3:19.62 3:13.34 2:23.04 -
12 Stefan Dedic SR Mitchell 2:37.49 2:46.94 2:40.64 1:56.55 -
13 Vincent Da'Leo JR River Ridge 2:40.25 2:35.45 3:15.51 3:04.29 -
14 Rick Ryder FR Mitchell 2:43.14 3:22.30 3:07.61 2:23.57 -
15 Logan Croushorn SO Mitchell 2:45.85 3:09.07 3:20.68 3:35.61 -
16 Krish Gupta FR River Ridge 2:49.46 3:40.30 2:08.79 2:37.60 -
  Cameron Cruz SO Anclote NT NT NT NT   
  James Tizon SR Anclote NT NT NT NT   
  Achilles Abbas JR Mitchell NT NT NT NT   
  Zeke Ahmed SO River Ridge NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chase Thurber SR River Ridge 1:48.44 1:34.30 2:23.81 2:17.91 1:57.87 2:10.84 2:01.41 6
2 Enrique Toro Mendez SR River Ridge 1:39.78 2:23.43 2:19.69 2:38.40 2:04.72 1:29.80 1:44.77 4
3 Jack Blomgren FR Mitchell 1:39.08 2:21.15 2:52.37 2:40.15 2:15.72 2:02.15 2:15.72 3
4 Luis Flores-Pena SR Gulf 2:50.33 2:17.36 2:09.12 2:22.86 2:17.36 2:53.08 2:37.97 2
5 Brady Pavlica JR Mitchell 2:01.19 2:57.65 2:48.01 2:08.07 2:17.71 2:59.03 2:13.58 1
6 Asher Bode FR Mitchell 2:14.77 1:56.71 2:00.87 1:38.64 2:18.93 2:41.16 2:25.88 -
7 Jacob Salaam SO Gulf 2:08.58 1:58.47 1:41.13 1:58.47 2:24.47 2:38.92 2:07.14 -
8 Gabriel Flowers SR Gulf 3:09.83 2:44.81 2:24.21 3:05.41 2:27.15 2:12.44 2:16.85 -
9 Bryce Humenik SO River Ridge 1:53.88 2:09.07 2:34.88 3:02.21 2:31.84 2:28.81 2:06.03 -
  Brad Bernal SO Anclote NT NT NT NT NT NT NT   
  Riley Wildfong SO River Ridge NT NT NT NT NT NT NT