April 14, 2023
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noelle Vu JR Mount Dora 2:47.69 2:24.36 2:46.23 2:25.81 3:00.81 10
2 Karah White SR Tavares 1:44.35 2:21.61 2:52.91 2:29.06 3:03.35 8
3 Bailey Roman SO Mount Dora 2:05.56 2:08.58 2:49.43 2:31.27 2:32.79 6
4 Emma Curtis FR Vanguard (Ocala) 2:14.87 2:40.64 2:08.81 2:31.54 2:22.45 5
5 Ava Curtis FR Vanguard (Ocala) 2:00.26 2:17.44 2:08.07 2:36.18 1:58.70 4
6 Lily Lewis SO Tavares 2:51.57 2:01.86 2:38.74 2:40.34 3:17.22 3
7 Lilliana Vu FR Mount Dora 3:11.49 2:40.91 2:21.60 2:40.91 3:08.27 2
8 Lauren Kennedy FR Trinity Catholic 2:57.13 3:11.75 2:47.38 2:42.50 2:44.13 1
9 Sarah Raucci SR Tavares 2:38.45 2:36.82 2:53.16 2:43.35 2:51.52 -
10 Alexis Hume JR Villages 2:57.85 2:09.19 3:04.56 2:47.78 3:14.63 -
11 Rahel van der Riet SR Foundation Academy 3:39.20 2:38.50 2:18.26 2:48.61 2:16.58 -
12 Savannah Risner FR Vanguard (Ocala) 3:34.12 2:05.75 3:03.53 2:49.93 2:29.54 -
13 Ansley Smith SO Trinity Catholic 3:35.49 2:48.19 2:07.89 2:55.19 2:02.64 -
14 Kristina Varada JR South Lake 3:16.40 2:25.54 3:35.68 2:55.35 2:23.79 -
15 Jewel Robinson SO First Academy (Orlando) 2:52.42 3:53.48 3:30.14 2:59.60 2:21.89 -
16 Maisie Vega FR South Sumter 3:10.43 3:51.75 3:31.99 2:59.65 2:45.28 -
17 Jayley Lewis FR South Sumter 2:26.86 2:44.99 3:28.50 3:01.30 2:44.99 -
18 Addison Davis JR Foundation Academy 3:26.93 2:43.36 3:36.00 3:01.51 2:14.32 -
19 Carmen Ellison SO Eustis 3:06.38 2:37.14 3:46.58 3:02.72 3:00.90 -
20 Sarah Jackson SR First Academy (Orlando) 2:28.64 3:11.37 3:31.80 3:05.79 3:57.82 -
21 Ashley Seguin SO Eustis 3:03.78 3:39.78 2:20.20 3:09.46 3:54.93 -
22 Julissa Sanchez JR Eustis 3:37.33 2:51.17 3:52.71 3:12.32 3:37.33 -
23 Jadan Birdsall JR First Academy (Leesburg) 3:43.12 3:52.74 3:25.81 3:12.34 2:37.72 -
24 Nikennah Deffenbaugh SO First Academy (Leesburg) 3:20.68 4:32.50 4:19.83 3:31.24 2:59.56 -
  Layla Farrish FR Villages NT NT NT NT NT   
  Jade Cardoso JR Mount Dora Christian NT NT NT NT NT   
  Belle Orser SO Mount Dora Christian NT NT NT NT NT   
  Rachel Horsford JR Mount Dora Christian NT NT NT NT NT   
  Jessica Baca Aguilar JR Villages NT NT NT NT NT   
  Hannah Dixon FR Orlando Christian Prep NT NT NT NT NT   
  Sana Omirbeck SR Florida Prep NT NT NT NT NT   
  Sophia Bonenclark SO Trinity Catholic NT NT NT NT NT   
  Langston Wheeler FR South Sumter NT NT NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Ansley Smith SO Trinity Catholic 3:47.75 2:55.19 -
14 Kristina Varada JR South Lake 2:43.08 2:55.35 -
15 Jewel Robinson SO First Academy (Orlando) 3:26.54 2:59.60 -
16 Maisie Vega FR South Sumter 2:54.26 2:59.65 -
17 Jayley Lewis FR South Sumter 3:28.50 3:01.30 -
18 Addison Davis JR Foundation Academy 2:43.36 3:01.51 -
19 Carmen Ellison SO Eustis 3:30.13 3:02.72 -
21 Ashley Seguin SO Eustis 3:05.67 3:09.46 -
22 Julissa Sanchez JR Eustis 4:10.02 3:12.32 -
23 Jadan Birdsall JR First Academy (Leesburg) 3:56.58 3:12.34 -
24 Nikennah Deffenbaugh SO First Academy (Leesburg) 4:24.05 3:31.24 -
  Langston Wheeler FR South Sumter NT NT   
  Jade Cardoso JR Mount Dora Christian NT NT   
  Hannah Dixon FR Orlando Christian Prep NT NT   
  Sana Omirbeck SR Florida Prep NT NT   
  Jessica Baca Aguilar JR Villages NT NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noelle Vu JR Mount Dora 2:02.48 2:46.23 2:21.44 2:25.81 2:59.35 10
2 Karah White SR Tavares 2:09.69 2:58.88 2:11.18 2:29.06 2:54.40 8
3 Bailey Roman SO Mount Dora 2:52.45 2:11.61 2:07.07 2:31.27 2:49.43 6
4 Emma Curtis FR Vanguard (Ocala) 2:37.61 2:13.36 2:07.30 2:31.54 1:47.60 5
5 Ava Curtis FR Vanguard (Ocala) 2:19.00 3:23.04 2:28.38 2:36.18 2:20.57 4
6 Lily Lewis SO Tavares 2:17.90 3:26.84 2:43.55 2:40.34 2:43.55 3
7 Lilliana Vu FR Mount Dora 2:28.04 2:48.96 2:10.34 2:40.91 1:55.86 2
8 Lauren Kennedy FR Trinity Catholic 1:53.75 2:05.13 2:29.50 2:42.50 2:52.25 1
9 Sarah Raucci SR Tavares 2:10.68 2:43.35 2:28.65 2:43.35 2:15.58 -
10 Alexis Hume JR Villages 3:17.98 3:36.44 2:34.36 2:47.78 2:32.68 -
11 Rahel van der Riet SR Foundation Academy 2:28.38 3:25.71 3:30.77 2:48.61 2:38.50 -
12 Savannah Risner FR Vanguard (Ocala) 2:58.43 3:32.42 2:27.84 2:49.93 3:20.52 -
20 Sarah Jackson SR First Academy (Orlando) 2:39.78 2:34.21 3:24.37 3:05.79 2:37.93 -
  Layla Farrish FR Villages NT NT NT NT NT   
  Rachel Horsford JR Mount Dora Christian NT NT NT NT NT   
  Sophia Bonenclark SO Trinity Catholic NT NT NT NT NT   
  Belle Orser SO Mount Dora Christian NT NT NT NT NT