April 14, 2023
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Clayton Knight JR Vanguard (Ocala) 2:02.88 1:53.34 2:00.50 1:59.30 2:12.43 2:02.88 10
2 Ty Cannon JR Foundation Academy 1:57.68 2:14.84 2:25.87 2:02.58 2:23.42 2:17.29 8
3 Cohen Hartley SR Tavares 1:56.47 2:28.35 1:49.12 2:02.60 2:17.32 1:56.47 6
4 Thatcher Clarke JR Villages 2:34.29 2:20.71 2:00.97 2:03.43 2:07.14 1:32.58 5
5 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 1:41.42 2:23.47 1:51.32 2:03.68 2:14.82 2:13.58 4
6 Andrew Nyland JR Foundation Academy 1:58.38 2:04.88 1:41.47 2:10.08 2:34.80 1:40.17 3
7 Caleb Kelley SO Tavares 1:48.06 2:31.02 2:16.70 2:10.19 2:49.25 2:04.99 2
8 David Probola FR Villages 2:13.05 1:56.10 1:52.18 2:10.44 1:32.62 2:49.58 1
9 Jesse Rosenthal 8 Foundation Academy 2:11.68 2:48.55 1:46.66 2:11.68 2:07.73 1:58.52 -
10 Madison McKee JR Mount Dora 1:45.52 2:38.28 1:41.57 2:11.90 2:34.33 1:53.44 -
11 Nate Burton FR Villages 2:32.03 2:05.59 2:49.22 2:12.20 1:55.02 2:32.03 -
12 Myles Stewart FR South Lake 1:58.13 2:12.73 1:56.81 2:12.73 2:36.63 2:32.64 -
13 Caleb Hill FR Vanguard (Ocala) 2:02.62 1:33.30 2:37.27 2:13.28 2:45.27 2:37.27 -
14 Jayden Schreibman SO South Lake 2:12.00 2:02.67 2:09.33 2:13.33 2:22.67 2:09.33 -
15 Ryland Windsor SR Trinity Catholic 1:42.42 2:01.29 2:01.29 2:14.76 2:33.63 1:42.42 -
16 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 1:55.59 2:47.26 2:05.11 2:15.98 1:58.31 1:44.71 -
17 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 1:41.57 2:09.39 2:03.83 2:19.13 2:30.26 2:53.92 -
18 Chance Alvarenga FR Trinity Catholic 1:39.63 2:39.97 1:48.05 2:20.32 2:55.40 2:27.34 -
19 Charlie Clendenin SR First Academy (Orlando) 1:56.26 2:35.01 2:37.88 2:23.52 2:23.52 3:06.58 -
20 Mathew Rojas-Rivera FR Mount Dora 1:43.34 3:00.84 3:00.84 2:23.52 1:51.95 2:00.56 -
21 Javion Trinidad JR South Sumter 2:06.80 3:01.56 1:43.75 2:24.09 2:08.24 2:18.33 -
22 Adrian Cawley FR Eustis 2:21.41 2:17.08 2:06.98 2:24.29 2:22.85 2:38.72 -
23 Andre Sherwood JR Tavares 2:40.35 2:21.57 2:40.35 2:24.46 2:31.69 2:46.13 -
24 Kahther Hassan SR Mount Dora 2:59.07 2:32.86 2:27.04 2:25.58 2:00.84 2:19.76 -
25 Kaleo Fornoles SO South Lake 1:56.94 2:16.68 2:06.05 2:31.86 3:15.90 2:57.68 -
26 Edwin Mercado 8 Florida Prep 3:01.31 2:33.04 3:24.60 2:46.34 2:11.41 3:11.30 -
27 Caleb Iseminger 7 First Academy (Leesburg) 2:04.27 3:12.36 2:46.83 2:50.23 2:34.91 3:34.49 -
  Jerry Herndon SR Florida Prep NT NT NT NT NT NT   
  Caleb Windbish SO Orlando Christian Prep NT NT NT NT NT NT   
  Tyson Edmonds SR Mount Dora Christian NT NT NT NT NT NT   
  Carter Faden SO Mount Dora Christian NT NT NT NT NT NT   
  Jeremiah Dawes SR Eustis NT NT NT NT NT NT   
  Kaden Williams SR Eustis NT NT NT NT NT NT   
  Truper Fredenburg SO Florida Prep NT NT NT NT NT NT   
  Wade Middleton FR South Sumter NT NT NT NT NT NT   
  Dominic Zinnie SO Trinity Catholic NT NT NT NT NT NT   
  Joshua Gleason FR South Sumter NT NT NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Caleb Hill FR Vanguard (Ocala) 2:07.95 2:23.95 2:13.28 2:23.95 2:42.61 1:37.30 1:55.96 -
14 Jayden Schreibman SO South Lake 2:09.33 1:40.00 2:13.33 1:34.67 1:42.67 2:20.00 2:05.33 -
17 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 2:48.35 2:02.44 2:19.13 2:30.26 2:48.35 2:16.35 2:45.57 -
18 Chance Alvarenga FR Trinity Catholic 2:34.36 2:58.21 2:20.32 2:13.31 1:39.63 2:20.32 2:54.00 -
20 Mathew Rojas-Rivera FR Mount Dora 2:09.17 2:35.01 2:23.52 2:19.22 2:43.62 2:35.01 2:27.83 -
21 Javion Trinidad JR South Sumter 2:22.65 2:55.79 2:24.09 1:56.72 3:00.12 2:32.74 2:51.47 -
22 Adrian Cawley FR Eustis 2:19.97 2:56.04 2:24.29 2:19.97 2:02.65 2:18.52 1:53.99 -
23 Andre Sherwood JR Tavares 2:38.91 3:04.91 2:24.46 2:04.24 2:51.91 2:24.46 2:04.24 -
25 Kaleo Fornoles SO South Lake 2:56.16 2:04.53 2:31.86 1:53.90 2:56.16 3:15.90 3:03.75 -
26 Edwin Mercado 8 Florida Prep 2:56.32 2:54.66 2:46.34 3:02.98 3:09.63 1:56.44 3:04.64 -
27 Caleb Iseminger 7 First Academy (Leesburg) 2:34.91 2:09.38 2:50.23 2:53.64 3:20.88 2:31.51 2:21.29 -
  Truper Fredenburg SO Florida Prep NT NT NT NT NT NT NT   
  Jerry Herndon SR Florida Prep NT NT NT NT NT NT NT   
  Caleb Windbish SO Orlando Christian Prep NT NT NT NT NT NT NT   
  Jeremiah Dawes SR Eustis NT NT NT NT NT NT NT   
  Kaden Williams SR Eustis NT NT NT NT NT NT NT   
  Wade Middleton FR South Sumter NT NT NT NT NT NT NT   
  Joshua Gleason FR South Sumter NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Clayton Knight JR Vanguard (Ocala) 1:24.71 1:59.30 2:06.46 10
2 Ty Cannon JR Foundation Academy 1:33.16 2:02.58 1:38.07 8
3 Cohen Hartley SR Tavares 1:40.54 2:02.60 2:27.12 6
4 Thatcher Clarke JR Villages 1:53.56 2:03.43 1:31.34 5
5 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 2:39.55 2:03.68 1:47.61 4
6 Andrew Nyland JR Foundation Academy 2:30.90 2:10.08 1:59.68 3
7 Caleb Kelley SO Tavares 1:33.74 2:10.19 2:33.63 2
8 David Probola FR Villages 2:16.97 2:10.44 1:50.88 1
9 Jesse Rosenthal 8 Foundation Academy 1:47.98 2:11.68 2:41.97 -
10 Madison McKee JR Mount Dora 2:27.73 2:11.90 2:38.28 -
11 Nate Burton FR Villages 1:43.12 2:12.20 1:58.98 -
12 Myles Stewart FR South Lake 2:36.63 2:12.73 2:08.75 -
15 Ryland Windsor SR Trinity Catholic 2:41.72 2:14.76 2:49.80 -
16 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 2:18.70 2:15.98 2:15.98 -
19 Charlie Clendenin SR First Academy (Orlando) 2:03.43 2:23.52 2:23.52 -
24 Kahther Hassan SR Mount Dora 2:43.05 2:25.58 2:41.60 -
  Tyson Edmonds SR Mount Dora Christian NT NT NT   
  Dominic Zinnie SO Trinity Catholic NT NT NT   
  Carter Faden SO Mount Dora Christian NT NT NT