March 30, 2023
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Stone SO St. Francis 2:03.06 10
2 Thomas Neeld SR Circle Christian 2:04.06 8
3 Landon Pierce SR Circle Christian 2:08.18 6
4 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 2:09.20 5
5 Carter Faden SO Mount Dora Christian 2:12.39 4
6 Dakari David JR Lake Howell 2:13.38 3
7 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 2:16.50 2
8 Ramon Abreu SR Olympia 2:19.29 1
9 Santiago Salazar 8 Lake Mary Prep 2:19.52 -
10 Wade Middleton FR South Sumter 2:20.11 -
11 Michael Verdu SO Lake Howell 2:20.87 -
12 Andrew Newman JR Master's Academy (Oviedo) 2:21.60 -
13 Aidan Vollenweider JR Geneva School 2:22.14 -
14 Matthew McCrady SR Orangewood Christian 2:23.02 -
15 Jake Cotter FR Orangewood Christian 2:23.64 -
16 Christopher Romero SO St. Francis 2:23.88 -
17 Austin Serafine JR Orangewood Christian 2:24.84 -
18 Miguel Cunalata JR Mount Dora Christian 2:25.03 -
19 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 2:25.37 -
20 Javion Trinidad JR South Sumter 2:27.98 -
21 Jilmar Uran JR Trinity Christian (Deltona) 2:31.17 -
22 Sebastian Rey JR Foundation Academy 2:32.35 -
23 Jacob Morin FR Umatilla 2:34.80 -
24 Quin Sundermeyer FR Foundation Academy 2:44.69 -
25 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 2:54.49 -
26 Dylan Grennell SR Umatilla 2:56.18 -
27 Colin Stuckey SR St. Francis 3:19.66 -
  Efa Casey SR Geneva School NT   
  Keith Dixon SO Geneva School NT   
  Tucker Pando JR Umatilla NT   
  Joshua Gleason FR South Sumter NT   
  Aiden Roeder SR Olympia NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Santiago Salazar 8 Lake Mary Prep 1:51.62 2:19.52 -
10 Wade Middleton FR South Sumter 1:39.48 2:20.11 -
13 Aidan Vollenweider JR Geneva School 1:57.98 2:22.14 -
15 Jake Cotter FR Orangewood Christian 1:57.79 2:23.64 -
18 Miguel Cunalata JR Mount Dora Christian 2:14.88 2:25.03 -
20 Javion Trinidad JR South Sumter 2:56.10 2:27.98 -
21 Jilmar Uran JR Trinity Christian (Deltona) 2:50.83 2:31.17 -
22 Sebastian Rey JR Foundation Academy 2:04.93 2:32.35 -
23 Jacob Morin FR Umatilla 1:49.91 2:34.80 -
24 Quin Sundermeyer FR Foundation Academy 2:16.70 2:44.69 -
25 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 2:31.81 2:54.49 -
26 Dylan Grennell SR Umatilla 3:22.61 2:56.18 -
27 Colin Stuckey SR St. Francis 3:45.62 3:19.66 -
  Aiden Roeder SR Olympia NT NT   
  Tucker Pando JR Umatilla NT NT   
  Keith Dixon SO Geneva School NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Stone SO St. Francis 2:03.06 10
2 Thomas Neeld SR Circle Christian 2:04.06 8
3 Landon Pierce SR Circle Christian 2:08.18 6
4 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 2:09.20 5
5 Carter Faden SO Mount Dora Christian 2:12.39 4
6 Dakari David JR Lake Howell 2:13.38 3
7 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 2:16.50 2
8 Ramon Abreu SR Olympia 2:19.29 1
11 Michael Verdu SO Lake Howell 2:20.87 -
12 Andrew Newman JR Master's Academy (Oviedo) 2:21.60 -
14 Matthew McCrady SR Orangewood Christian 2:23.02 -
16 Christopher Romero SO St. Francis 2:23.88 -
17 Austin Serafine JR Orangewood Christian 2:24.84 -
19 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 2:25.37 -
  Joshua Gleason FR South Sumter NT   
  Efa Casey SR Geneva School NT