February 17, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 Flagler Palm Coast A Dennis Murray, Brandon Kalasnik, Isaiah Joseph, Barak Olago 3:26.33 3:13.95 3:24.27
2 Mandarin A 3:29.88 3:02.60 3:10.99
3 Flagler Palm Coast
(B>)
B D'Zirath Steward, Gabriel Costa, Peyton Woodward, Kamron Davis 3:30.51 3:49.46 4:18.93
4 Mandarin
(B>)
B 3:34.16 4:21.28 3:12.75
5 Atlantic (PO) A 3:34.64 4:26.16 2:32.40
6 Spruce Creek A Kasey Wheatley, Aden Ferullo, John Kinzer, Willie Harris 3:39.88 3:50.88 3:53.08
7 Flagler Palm Coast
(D>)
D Evan Willams, Pierce Woodward, AJ Dayton, Braedyn Wormeck 3:43.15 3:40.92 3:29.77
8 Flagler Palm Coast
(C>)
C Jack Gilvary, Ethan Sproull, Justin Gilliam, Robert Harris 3:47.78 4:28.78 2:59.95
9 Flagler Palm Coast
(E>)
E Jordan Gales, Carson Kato, Tyler Jones-Bock, Elyjah Gilyard 3:47.99 4:40.43 2:46.44
10 Seabreeze A 3:48.90 3:35.17 3:46.62
11 Spruce Creek
(B>)
B Connor Ryan, Jackson Alley, Quamon Cunnison, Matthew Desrosiers 3:49.08 3:53.67 4:02.83
12 New Smyrna Beach A 3:50.60 3:22.93 4:29.81
13 Matanzas A Aiden Langford, Chandler Lane, Clayton Vogel, Ladarien Baker 3:53.21 4:56.18 4:14.20
14 Menendez A 3:58.77 4:51.30 4:01.16
15 Flagler Palm Coast
(F>)
F Colin Murray, Ryan Gilvary, Jevin Luna, Matthew Olsen 4:09.18 4:49.05 3:51.74
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Flagler Palm Coast Murray, Kalasnik, Joseph, Olago 3:26.33
2 Mandarin 3:29.88
3 Flagler Palm Coast
(B>)
Steward, Costa, Woodward, Davis 3:30.51
5 Atlantic (PO) 3:34.64
6 Spruce Creek Wheatley, Ferullo, Kinzer, Harris 3:39.88
10 Seabreeze 3:48.90
12 New Smyrna Beach 3:50.60
14 Menendez 3:58.77
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
4 Mandarin
(B>)
3:47.01 3:08.46 3:34.16 3:55.58
7 Flagler Palm Coast
(D>)
Willams, Woodward, Dayton, Wormeck 3:23.07 4:18.86 3:43.15 3:14.14
8 Flagler Palm Coast
(C>)
Gilvary, Sproull, Gilliam, Harris 4:21.95 4:49.28 3:47.78 3:27.28
9 Flagler Palm Coast
(E>)
Gales, Kato, Jones-Bock, Gilyard 3:18.36 4:06.23 3:47.99 3:27.47
11 Spruce Creek
(B>)
Ryan, Alley, Cunnison, Desrosiers 3:10.14 3:30.76 3:49.08 3:26.18
13 Matanzas Langford, Lane, Vogel, Baker 4:53.85 3:22.90 3:53.21 3:46.22
15 Flagler Palm Coast
(F>)
Murray, Gilvary, Luna, Olsen 4:09.18 5:01.51 4:09.18 5:08.99