March 11, 2023
|
Freedom (Tampa) - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nick Pflasterer SR Newsome 54.94 1:09.40 1:12.87 41.64 1:04.20 57.83 42.80 10
2 Aiden Taylor SR Wiregrass Ranch 1:13.59 50.23 1:15.92 1:03.66 1:10.08 58.40 1:08.33 8
3 Amariyon Waring SR Anclote 1:16.88 1:00.66 1:13.88 1:14.48 1:16.28 1:00.06 56.46 6
4 Corey Lucius SR Tampa Bay Tech 1:01.39 1:15.51 52.19 1:09.37 54.64 1:01.39 1:19.81 5
5 Ethan Fisher SO Alonso 1:04.77 44.41 1:04.77 54.90 1:09.09 1:01.68 1:18.34 4
6 Isaiah Isidore SR Hillsborough 58.55 1:18.69 1:00.44 1:06.10 59.18 1:02.95 1:02.95 3
7 Kendall Johnson JR Tampa Bay Tech 52.56 1:13.46 54.46 55.73 46.23 1:03.32 1:05.86 2
8 Quante Ferguson SO Hillsborough 1:20.17 44.54 1:00.44 55.35 47.72 1:03.62 58.53 1
9 Jonathan Kelly JR Sunlake 1:03.98 47.99 1:20.62 54.39 46.71 1:03.98 1:13.58 -
10 Donaven Phoenix SO Freedom (Tampa) 1:00.40 54.62 1:22.24 1:03.61 58.47 1:04.25 1:22.24 -
11 Connor Hall SR Carrollwood 1:18.63 1:23.79 1:11.54 1:05.74 1:03.81 1:04.45 54.79 -
12 Landon Louis SO Wiregrass Ranch 1:04.88 1:19.81 1:00.34 55.80 1:00.99 1:04.88 57.10 -
13 Jakson Bozied SR Alonso 56.00 1:20.09 1:11.63 1:19.44 1:14.88 1:05.11 1:03.16 -
14 Oneil Romain SO Freedom (Tampa) 52.10 49.50 1:24.01 1:12.29 1:04.47 1:05.12 1:11.64 -
15 Brandon Charran SR Estero 59.35 1:19.57 1:19.57 1:19.57 58.70 1:05.22 59.35 -
16 John Annett SR Newsome 51.93 1:20.19 55.87 1:14.94 1:03.10 1:05.73 1:18.22 -
17 Jared Ryder SO Sunlake 58.60 1:22.84 1:04.66 57.25 1:18.80 1:07.35 1:22.17 -
18 Amari Tomlinson SR Sunlake 1:20.32 1:11.54 1:07.49 1:23.02 1:00.75 1:07.49 56.02 -
19 Landon Wester JR Newsome 50.65 1:02.13 1:19.01 1:04.16 1:06.86 1:07.53 1:08.21 -
20 Jude Mullen JR Tampa Bay HEAT 1:11.78 1:17.93 1:10.41 1:07.00 1:27.50 1:08.36 1:23.40 -
21 Adarius Norton Jr. FR Tampa Bay Tech 1:04.12 53.67 1:23.63 1:16.66 1:26.42 1:09.69 53.67 -
22 Conner Stanley SO Zephyrhills Christian 1:32.10 59.26 1:02.11 1:19.96 1:30.67 1:11.39 1:24.24 -
23 Walker Damron FR Tampa Bay HEAT 58.08 1:14.67 1:23.72 1:33.52 1:35.79 1:15.42 55.06 -
  Miles Drake JR Wharton NT NT NT NT NT NT NT   
  Troy Sadlowski FR Anclote NT NT NT NT NT NT NT   
  Adolfo Hernandez SO Alonso NT NT NT NT NT NT NT   
  Jacob Chernin JR Carrollwood NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Kendall Johnson JR Tampa Bay Tech 44.33 1:07.76 1:01.42 1:13.46 1:03.32 57.63 56.99 2
10 Donaven Phoenix SO Freedom (Tampa) 1:17.75 1:15.18 1:15.18 1:04.90 1:04.25 1:15.18 1:23.53 -
21 Adarius Norton Jr. FR Tampa Bay Tech 55.06 1:20.15 1:30.60 51.57 1:09.69 1:06.21 1:22.94 -
22 Conner Stanley SO Zephyrhills Christian 1:28.53 1:23.53 1:23.53 1:26.39 1:11.39 1:14.25 1:20.67 -
  Adolfo Hernandez SO Alonso NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Oneil Romain SO Freedom (Tampa) 1:18.15 1:05.12 1:16.85 1:16.85 53.40 48.84 1:01.22 -
17 Jared Ryder SO Sunlake 1:26.89 1:07.35 55.23 1:18.80 57.25 1:04.66 1:02.64 -
20 Jude Mullen JR Tampa Bay HEAT 1:19.30 1:08.36 51.96 1:03.58 51.27 1:19.99 53.32 -
23 Walker Damron FR Tampa Bay HEAT 1:03.36 1:15.42 1:32.02 1:13.16 1:28.25 57.32 1:16.18 -
  Jacob Chernin JR Carrollwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Troy Sadlowski FR Anclote NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Quante Ferguson SO Hillsborough 1:19.53 1:03.62 1
11 Connor Hall SR Carrollwood 47.70 1:04.45 -
12 Landon Louis SO Wiregrass Ranch 46.72 1:04.88 -
13 Jakson Bozied SR Alonso 1:08.37 1:05.11 -
15 Brandon Charran SR Estero 57.40 1:05.22 -
18 Amari Tomlinson SR Sunlake 1:06.82 1:07.49 -
19 Landon Wester JR Newsome 1:06.86 1:07.53 -
  Miles Drake JR Wharton NT NT   
Boys' 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Pflasterer SR Newsome 57.83 10
2 Aiden Taylor SR Wiregrass Ranch 58.40 8
3 Amariyon Waring SR Anclote 1:00.06 6
4 Corey Lucius SR Tampa Bay Tech 1:01.39 5
5 Ethan Fisher SO Alonso 1:01.68 4
6 Isaiah Isidore SR Hillsborough 1:02.95 3
9 Jonathan Kelly JR Sunlake 1:03.98 -
16 John Annett SR Newsome 1:05.73 -