March 28, 2023
|
Dr. Krop - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME SC
1 Monsignor Pace A Michael Nozile, Jaylen Schuler, Isaiah Rock, Victor Evans 43.72 55.97 10
2 Goleman A Dukenson Henry, Darryl Bell III, Jayden Mora, Geno Lubin 44.47 42.25 8
3 Dr. Krop A Spencer Smith, Kayin Liddie, Craig Duncan, Joshua Harper 44.75 35.80 6
4 Dr. Krop
(B>)
B Julius Gunder, Maurice Clark, Donovan Adras, Ronald Towns 44.80 55.11   
5 Mourning A Emmanuel Rodriguez, Zachary Sulzer, Aidyn Mompremier, Oleg Varlashkin 45.36 45.36 5
6 Monsignor Pace
(B>)
B Donte Barnes, Tyler Gilham, Justin Williams, Za'ron Collins 45.47 49.57   
7 Hialeah A Elijah Varon, Samuel Johnson, Jermain Beersingh, Abdullad Gosha 45.70 41.59 4
8 Miami Carol City A Windel Caceus, Tramaine Johnson, Doremy Joseph, Maurice Hudson 46.65 49.92 3
9 Somerset Academy (PP) A Jose-Miguel Keith Munguia, Randy Vasquez, Robbie Stumpf, Jorge Kalil 48.04 51.41 2
10 Mater Bay Academy A Julio Rodriguez, Jostin Rosario, Aiden Cruz, Nathaniel Jimenez 48.47 42.17 1
11 Don Soffer A Daniel Alvarenga, Rocco Racioppi, Fernando Pardo-Castillo, Damian Perez 48.64 36.97 -
12 Florida Christian A Adrian Amador, Adrian Arias, Jose Cabrera, Noah Cruz 48.68 51.60 -
13 Miami Carol City
(B>)
B Shad Hernandez, Abdul Gaskin, Giovanni Jones, Tavares Washington 49.93 39.95   
14 Somerset Academy (PP)
(B>)
B Michael Made, Cristian Torres-Diaz, Antwan Jones, Jasiah Juste 50.24 37.18   
15 Florida Christian
(B>)
B Isaiah Drake, Roskiel Cano, Sebastian Alvarez, Euston Davis 50.71 46.66 -
16 Mater Bay Academy
(B>)
B Jeremy Campbell, Joseph Morales, Victor Torres, Oscar Josephs 50.99 47.93   
17 Lake Worth Christian A Isaac Belfort, Jude Amazon, Eduardo Gutierrez, Zacharie Ovil 54.51 45.79 -
  Lake Worth Christian NT NT   
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Monsignor Pace Nozile, Schuler, Rock, Evans 43.72 38.91 44.16 50.28 10
2 Goleman Henry, Bell III, Mora, Lubin 44.47 45.36 53.37 32.02 8
3 Dr. Krop Smith, Liddie, Duncan, Harper 44.75 37.59 34.91 51.91 6
4 Dr. Krop
(B>)
Gunder, Clark, Adras, Towns 44.80 47.04 52.42 58.24   
7 Hialeah Varon, Johnson, Beersingh, Gosha 45.70 55.76 52.10 38.39 4
8 Miami Carol City Caceus, Johnson, Joseph, Hudson 46.65 52.25 36.39 42.46 3
12 Florida Christian Amador, Arias, Cabrera, Cruz 48.68 55.50 52.58 35.54 -
13 Miami Carol City
(B>)
Hernandez, Gaskin, Jones, Washington 49.93 47.44 47.44 51.93   
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Mourning Rodriguez, Sulzer, Mompremier, Varlashkin 38.56 36.75 54.44 45.36 55.80 58.97 5
6 Monsignor Pace
(B>)
Barnes, Gilham, Williams, Collins 53.66 55.02 43.20 45.47 47.75 39.11   
9 Somerset Academy (PP) Munguia, Vasquez, Stumpf, Kalil 57.65 55.73 34.59 48.04 36.99 40.84 2
10 Mater Bay Academy Rodriguez, Rosario, Cruz, Jimenez 47.50 43.14 34.90 48.47 39.26 41.69 1
11 Don Soffer Alvarenga, Racioppi, Pardo-Castillo, Perez 57.89 40.86 46.70 48.64 40.38 43.29 -
15 Florida Christian
(B>)
Drake, Cano, Alvarez, Davis 45.64 48.69 1:00.35 50.71 53.25 49.19 -
17 Lake Worth Christian Belfort, Amazon, Gutierrez, Ovil 43.61 53.42 1:02.15 54.51 38.71 1:05.42 -
  Lake Worth Christian NT NT NT NT NT NT   
Boys' 4 x 100 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
14 Somerset Academy (PP)
(B>)
Made, Torres-Diaz, Jones, Juste 50.24 38.69 41.20   
16 Mater Bay Academy
(B>)
Campbell, Morales, Torres, Josephs 50.99 1:06.29 59.15