March 10, 2023
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Gabriel Abbate JR Hagerty 4:35.10 4:35.10 10
2 Braden Motycka SO Bartram Trail 5:57.17 4:36.87 8
3 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 4:36.33 4:41.97 6
4 Alex Madruga JR Hagerty 4:49.33 4:46.46 5
5 Paden Whetten SR Lake Minneola 4:50.52 4:47.64 4
6 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 5:08.62 4:48.43 3
7 Noah Parks SR Bishop Moore 4:51.96 4:49.07 2
8 William Thrash SO Bishop Moore 4:42.51 4:54.28 1
9 Aiden McDonald JR Bartram Trail 5:56.66 4:54.76 -
10 Caleb Cheng JR Windermere Prep 4:06.31 4:56.76 -
11 Caden Clifton JR Trinity Prep 3:57.42 4:56.77 -
12 Cohen Hartley SR Tavares 3:58.05 5:01.33 -
13 Miles Hartley JR Tavares 5:07.45 5:01.42 -
14 Dean Shuffield SR Windermere Prep 4:51.26 5:06.58 -
15 Jackson Balls SO Montverde Academy 4:44.22 5:12.32 -
16 Caleb Kelley SO Tavares 3:43.51 5:14.80 -
17 Grant Pautienus FR Lake Minneola 6:02.99 5:15.64 -
18 Michael Liquori FR Geneva School 5:44.47 5:16.02 -
19 Jackson Crossley JR Lake Minneola 5:35.56 5:16.56 -
20 Nathaniel Chenowith SO Victory Christian (LL) 5:38.74 5:16.58 -
21 Fletcher Dean FR Trinity Prep 7:05.39 5:27.22 -
22 Gideon Funk SO Victory Christian (LL) 6:50.07 5:33.39 -
23 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 6:58.52 5:34.81 -
24 Domonic Solomon JR Eustis 6:54.44 5:39.70 -
25 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 5:41.01 5:41.01 -
26 James Lopez SR Hagerty 4:13.53 5:42.60 -
27 Ajay Pandya SO Lake Highland Prep 4:55.87 5:48.08 -
28 Corbin Rewis FR First Academy (Orlando) 6:07.91 6:04.26 -
29 Daniel Murga FR Circle Christian 5:22.05 6:05.96 -
30 Dylan Hugill JR First Academy (Orlando) 6:03.47 6:07.14 -
31 Aeyden Bedard JR Eustis 7:46.72 6:28.93 -
32 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 8:54.92 6:57.90 -
  Andres Infante SO Bishop Moore DNS DNS   
  Jilmar Uran JR Trinity Christian (Deltona) DNS DNS   
  Philip Yong JR Lake Highland Prep DNS DNS   
  Marko Johnson SO Eustis DNS DNS   
  Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Jackson Balls SO Montverde Academy 5:12.32 -
17 Grant Pautienus FR Lake Minneola 5:15.64 -
18 Michael Liquori FR Geneva School 5:16.02 -
19 Jackson Crossley JR Lake Minneola 5:16.56 -
20 Nathaniel Chenowith SO Victory Christian (LL) 5:16.58 -
21 Fletcher Dean FR Trinity Prep 5:27.22 -
22 Gideon Funk SO Victory Christian (LL) 5:33.39 -
23 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 5:34.81 -
24 Domonic Solomon JR Eustis 5:39.70 -
25 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 5:41.01 -
26 James Lopez SR Hagerty 5:42.60 -
27 Ajay Pandya SO Lake Highland Prep 5:48.08 -
28 Corbin Rewis FR First Academy (Orlando) 6:04.26 -
29 Daniel Murga FR Circle Christian 6:05.96 -
30 Dylan Hugill JR First Academy (Orlando) 6:07.14 -
31 Aeyden Bedard JR Eustis 6:28.93 -
32 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 6:57.90 -
  Jilmar Uran JR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Andres Infante SO Bishop Moore DNS   
  Marko Johnson SO Eustis DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gabriel Abbate JR Hagerty 3:29.08 5:21.87 5:05.37 4:07.59 4:35.10 3:56.59 3:23.58 10
2 Braden Motycka SO Bartram Trail 4:11.96 5:26.71 4:50.72 3:16.58 4:36.87 4:00.88 3:22.12 8
3 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 4:39.15 4:30.70 5:01.71 5:29.91 4:41.97 3:37.12 5:35.55 6
4 Alex Madruga JR Hagerty 5:09.38 5:32.30 3:57.77 3:23.39 4:46.46 4:23.55 4:26.41 5
5 Paden Whetten SR Lake Minneola 3:38.61 3:32.86 5:10.66 5:36.54 4:47.64 5:42.30 4:07.37 4
6 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 5:34.58 5:23.05 5:28.81 5:20.16 4:48.43 6:06.31 6:00.54 3
7 Noah Parks SR Bishop Moore 5:55.56 4:54.86 3:48.37 4:49.07 4:49.07 4:54.86 4:51.96 2
8 William Thrash SO Bishop Moore 4:13.08 3:58.37 3:28.94 5:35.48 4:54.28 4:45.46 3:28.94 1
9 Aiden McDonald JR Bartram Trail 5:18.34 5:30.14 4:13.50 5:44.87 4:54.76 5:21.29 3:55.81 -
10 Caleb Cheng JR Windermere Prep 3:36.64 4:30.06 5:08.63 6:19.86 4:56.76 5:02.70 5:53.15 -
11 Caden Clifton JR Trinity Prep 5:20.52 5:32.39 5:14.58 4:18.19 4:56.77 3:57.42 4:44.90 -
12 Cohen Hartley SR Tavares 6:16.67 5:01.33 6:31.73 6:04.61 5:01.33 4:46.27 4:10.11 -
13 Miles Hartley JR Tavares 3:31.00 6:04.72 4:25.25 6:07.74 5:01.42 5:55.68 5:40.61 -
14 Dean Shuffield SR Windermere Prep 4:57.39 5:21.91 5:09.65 6:23.23 5:06.58 5:09.65 5:31.11 -
16 Caleb Kelley SO Tavares 4:43.32 5:30.54 5:30.54 3:59.25 5:14.80 5:43.14 4:37.03 -
  Philip Yong JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS