March 10, 2023
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Will Neeld SO Circle Christian 8:09.81 9:02.29 9:54.77 12:20.54 10:06.43 9:43.10 10
2 Julian Scanlon JR Hagerty 11:46.78 7:29.22 7:53.18 11:34.80 7:11.26 9:58.96 8
3 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 10:36.91 9:30.81 7:12.62 11:30.98 9:42.83 10:00.85 6
4 Kai Meffe SO Lake Highland Prep 10:55.92 7:01.24 11:01.94 12:38.22 12:32.20 10:01.76 5
5 Aiden Wetzl SR Hagerty 13:15.75 12:32.90 10:18.24 7:08.48 12:14.54 10:12.11 4
6 Calvin Jagen JR Circle Christian 7:59.10 9:25.10 10:20.38 11:09.51 8:17.53 10:14.23 3
7 Aidan Brooks JR Bishop Moore 13:15.19 12:07.38 12:56.69 7:42.32 8:43.96 10:16.42 2
8 Diego Herrera JR Bishop Moore 10:08.29 12:55.88 12:55.88 9:31.05 7:20.70 10:20.70 1
9 Colton Cardwell SR Montverde Academy 11:07.83 11:26.56 10:55.35 8:06.83 8:44.28 10:24.14 -
10 Andrew Stricklin SO Trinity Prep 9:10.33 8:19.73 7:35.45 12:13.77 13:10.70 10:32.56 -
11 Caleb Marmo JR Bartram Trail 12:40.87 11:11.35 13:25.62 8:44.30 8:44.30 10:39.38 -
12 Patrick Holden JR Windermere Prep 13:25.87 11:49.16 10:25.35 8:29.31 11:16.93 10:44.69 -
13 Eric Perry SR Bartram Trail 7:51.99 7:32.59 7:39.05 13:54.05 13:02.33 10:46.55 -
14 Paden Whetten SR Lake Minneola 8:08.82 10:25.68 9:46.58 13:28.17 7:36.23 10:51.75 -
15 Cooper Shaban SR Montverde Academy 11:00.45 7:37.74 11:13.53 8:43.13 13:04.70 10:53.91 -
16 David Simoni SR Bishop Moore 11:19.80 8:48.00 10:46.80 7:48.60 13:58.20 11:00.00 -
17 Shiv Patel SO Lake Highland Prep 9:47.95 9:13.77 8:53.26 12:11.52 14:48.76 11:23.66 -
18 Miles Hartley JR Tavares 10:31.23 11:12.40 13:43.35 11:26.12 13:57.07 11:26.12 -
19 Ian Nguyen SO Bartram Trail 14:54.16 13:24.74 12:50.35 12:50.35 10:19.03 11:27.81 -
20 Gideon Funk SO Victory Christian (LL) 13:45.98 9:35.24 13:38.61 13:09.11 14:22.86 12:17.48 -
21 Caiden Rosignol SO Tavares 12:36.57 13:07.77 16:07.17 13:54.57 12:36.57 12:59.97 -
22 Tyler Newsome SO Lake Minneola 9:40.59 15:25.80 15:33.64 14:23.03 9:40.59 13:04.57 -
23 Matthew McCullough JR Lake Minneola 12:51.62 11:24.92 17:29.05 16:19.69 10:32.90 14:26.98 -
24 Timothy James JR Eustis 18:52.48 18:34.06 14:07.06 15:11.51 17:01.99 15:20.71 -
25 Russell Permaul JR Eustis 15:20.35 17:38.90 21:16.61 14:50.66 12:42.01 16:29.62 -
  Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS