March 10, 2023
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Aaron Harris FR Tavares 1:04.94 50.73 10
2 Xander Cunningham SR Montverde Academy 1:00.48 51.25 8
3 James Reid JR Bartram Trail 1:05.65 51.69 6
4 Mabon Hatchette SO Trinity Prep 55.84 51.70 5
5 Lorenzo Allwood JR Windermere Prep 54.92 52.80 4
6 Tyshone Bolden SR Lake Minneola 1:04.12 52.99 3
7 Ellijah Cantero FR Bishop Moore 51.06 53.18 2
8 Bryce Engel SR Eustis 41.57 53.29 1
9 Quinn Niemann SR Lake Minneola 59.72 53.32 -
10 David Ramos SR Lake Minneola 47.32 53.77 -
11 Julian Clark JR Lake Highland Prep 42.78 54.15 -
12 Brady Hinckley SR Tavares 52.30 55.05 -
13 Benjamin Lentz SR Bartram Trail 55.25 55.25 -
14 Dylan Shyy JR Hagerty 42.24 55.57 -
15 Gavin Wallis FR Lake Highland Prep 41.24 55.72 -
16 Jacob Schulze SR Bartram Trail 1:12.12 55.90 -
17 Joseph Roush SR Eustis 55.40 55.96 -
18 Diego Alvarez JR Trinity Christian (Deltona) 57.93 56.79 -
19 David Erdmann-Dunlap JR Hagerty 1:02.43 57.27 -
20 Elliott pierce JR First Academy (Orlando) 1:04.08 57.73 -
21 Jaxon McCormick JR Windermere Prep 1:04.89 57.93 -
22 Julian Anderson JR First Academy (Orlando) 44.69 58.03 -
23 Andrea Craft SR Eustis 1:06.90 58.17 -
24 Aniruth Venkedesh SR Windermere Prep 53.97 58.66 -
25 Evan Safi JR Lake Highland Prep 1:00.56 58.79 -
26 Dean Krahling SO Trinity Prep 57.74 58.91 -
27 Noah Kaefer SR Victory Christian (LL) 59.53 58.94 -
28 Adrian Lopez FR Trinity Christian (Deltona) 59.14 59.14 -
29 Levi Buffington JR Geneva School 1:17.07 59.74 -
30 Sebastian Yepes SR First Academy (Orlando) 55.48 1:00.96 -
31 DJ Dobie FR Victory Christian (LL) 1:08.29 1:02.08 -
32 Braden Starnes JR Hagerty 1:02.87 1:02.24 -
33 Austin Wern FR Circle Christian 1:19.25 1:03.91 -
34 Kingston Miranda SO Windermere Prep 58.42 1:04.91 -
35 Sam Makki FR Trinity Prep 1:23.03 1:07.50 -
36 Aeden Baldwin 6 Trinity Christian (Deltona) 53.14 1:08.12 -
37 Elijah Quintana SO Geneva School 1:26.82 1:10.01 -
  Isaac Mars FR Tavares DNS DNS   
  Ronaldo Thelusma JR Bishop Moore DNS DNS   
  Jayden Kirkland SR Bishop Moore DNS DNS   
  Anthony Gilas JR Geneva School DNS DNS   
  Bricen Philemon 8 Victory Christian (LL) DNS DNS   
  Gregory Polo JR Windermere Prep DNS DNS   
  John Thompson SO Circle Christian DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Julian Anderson JR First Academy (Orlando) 51.07 47.59 50.49 58.03 -
31 DJ Dobie FR Victory Christian (LL) 57.74 53.39 55.26 1:02.08 -
32 Braden Starnes JR Hagerty 47.31 1:09.09 47.93 1:02.24 -
  Jayden Kirkland SR Bishop Moore DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Joseph Roush SR Eustis 1:08.28 1:01.56 55.96 1:11.63 48.69 -
23 Andrea Craft SR Eustis 1:02.83 1:14.46 58.17 1:03.99 53.52 -
33 Austin Wern FR Circle Christian 1:07.75 1:16.70 1:03.91 1:12.22 51.77 -
34 Kingston Miranda SO Windermere Prep 1:05.56 45.44 1:04.91 1:19.19 1:11.41 -
35 Sam Makki FR Trinity Prep 1:23.03 1:02.78 1:07.50 59.40 1:06.83 -
36 Aeden Baldwin 6 Trinity Christian (Deltona) 55.86 1:05.40 1:08.12 1:08.81 1:01.31 -
37 Elijah Quintana SO Geneva School 1:28.22 1:23.32 1:10.01 1:04.41 1:00.91 -
  Gregory Polo JR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jaxon McCormick JR Windermere Prep 57.93 -
26 Dean Krahling SO Trinity Prep 58.91 -
27 Noah Kaefer SR Victory Christian (LL) 58.94 -
28 Adrian Lopez FR Trinity Christian (Deltona) 59.14 -
29 Levi Buffington JR Geneva School 59.74 -
  Bricen Philemon 8 Victory Christian (LL) DNS   
  Anthony Gilas JR Geneva School DNS   
  John Thompson SO Circle Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Julian Clark JR Lake Highland Prep 43.32 54.15 -
13 Benjamin Lentz SR Bartram Trail 59.12 55.25 -
15 Gavin Wallis FR Lake Highland Prep 42.91 55.72 -
18 Diego Alvarez JR Trinity Christian (Deltona) 1:01.91 56.79 -
19 David Erdmann-Dunlap JR Hagerty 1:10.45 57.27 -
20 Elliott pierce JR First Academy (Orlando) 51.38 57.73 -
24 Aniruth Venkedesh SR Windermere Prep 1:08.64 58.66 -
25 Evan Safi JR Lake Highland Prep 1:15.84 58.79 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Bryce Engel SR Eustis 57.02 53.29 52.23 1
10 David Ramos SR Lake Minneola 57.54 53.77 1:06.14 -
12 Brady Hinckley SR Tavares 1:07.17 55.05 1:04.96 -
14 Dylan Shyy JR Hagerty 48.91 55.57 1:01.69 -
16 Jacob Schulze SR Bartram Trail 45.28 55.90 49.20 -
30 Sebastian Yepes SR First Academy (Orlando) 1:16.20 1:00.96 43.29 -
  Isaac Mars FR Tavares DNS DNS DNS   
  Ronaldo Thelusma JR Bishop Moore DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aaron Harris FR Tavares 50.73 47.18 45.66 55.81 10
2 Xander Cunningham SR Montverde Academy 51.25 45.62 38.44 44.59 8
3 James Reid JR Bartram Trail 51.69 1:04.10 53.76 56.86 6
4 Mabon Hatchette SO Trinity Prep 51.70 44.47 49.64 1:06.70 5
5 Lorenzo Allwood JR Windermere Prep 52.80 1:05.48 44.36 1:08.64 4
6 Tyshone Bolden SR Lake Minneola 52.99 47.70 55.11 42.40 3
7 Ellijah Cantero FR Bishop Moore 53.18 45.74 1:08.61 58.50 2
9 Quinn Niemann SR Lake Minneola 53.32 59.19 1:06.65 57.06 -