February 17, 2023
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Andrew Nyland JR Foundation Academy 4:14.14 4:58.98 3:50.22 5:04.96 3:41.25 5:58.78 3:41.25 10
2 Connor Carroll SR East Ridge 3:47.66 5:03.54 4:48.37 3:59.80 6:13.36 5:30.86 6:13.36 8
3 Caleb Walker FR East Ridge 6:10.93 5:14.34 6:20.36 6:20.36 4:05.19 4:02.05 5:45.78 6
4 Kevin Lederer JR East Ridge 5:24.43 5:14.98 3:53.09 5:49.63 5:11.83 4:49.79 4:43.49 5
5 Dylan Mccleary FR East Ridge 7:04.08 5:26.21 4:47.07 5:06.64 6:34.72 6:54.29 4:47.07 4
6 Daequan Richardson SO West Oaks 5:49.97 5:27.07 4:28.20 4:05.31 5:10.72 6:48.84 6:42.30 3
7 Carter Faden SO Mount Dora Christian 4:55.30 5:28.11 4:58.58 5:41.24 6:40.30 4:48.74 5:57.64 2
8 Zach Lambert SO Lake Buena Vista 6:04.72 5:28.57 6:47.43 5:38.43 4:55.72 4:26.15 4:39.29 1
9 Finn Rambau JR Freedom (Orlando) 4:28.37 5:31.32 6:27.65 4:08.49 4:41.63 6:27.65 3:51.93 -
10 Faris Assouli SO Lake Buena Vista 4:58.44 5:31.59 4:25.28 5:31.59 5:24.96 6:24.65 5:44.86 -
11 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 7:03.00 5:49.58 6:28.04 4:11.70 5:21.62 7:16.98 4:39.67 -
12 Quin Sundermeyer FR Foundation Academy 6:51.52 5:57.84 5:39.95 6:40.78 5:47.11 6:12.16 4:42.70 -
13 Victor Rego SO Freedom (Orlando) 6:34.22 5:58.38 6:37.81 4:39.54 5:29.71 7:42.31 5:44.05 -
14 Muzakkir Mohammed JR Lake Buena Vista 6:44.79 6:07.99 4:21.28 6:44.79 5:05.44 5:20.16 7:17.91 -
15 Joshua Gibson-Cribbs SO Foundation Academy 4:31.79 6:12.31 4:28.07 7:41.67 6:53.27 7:23.05 5:35.08 -
16 Isaac Vonstien FR Orlando Christian Prep 7:32.11 6:19.92 8:13.90 7:51.10 7:01.72 4:52.54 7:24.51 -
17 Isaiah Johnson SO Faith Christian 5:56.59 6:23.43 4:39.91 6:08.10 8:10.79 5:06.75 6:57.94 -
18 Carlos Valadez 8 City of Life Christian 7:10.73 6:24.58 6:39.97 8:12.27 5:03.82 5:46.13 7:49.19 -
19 Fernando Uscanga SO Orlando Christian Prep 7:40.97 6:33.99 4:59.44 7:33.09 5:03.38 8:16.43 5:50.66 -
20 Rafael Sardina SO Freedom (Orlando) 4:49.46 6:36.51 8:11.68 7:00.30 5:09.28 4:37.56 5:17.21 -
21 Josiah Scott FR Faith Christian 6:49.93 6:41.89 5:09.46 6:09.74 7:34.14 6:45.91 7:54.23 -
22 Liam Olinger FR Foundation Academy 5:30.62 6:43.19 6:06.91 7:31.58 8:44.15 5:50.78 4:50.30 -
23 Yadiel Santiago FR City of Life Christian 5:30.75 6:48.33 5:34.83 7:25.08 8:42.67 5:10.33 8:42.67 -
24 Alex Garcia SO City of Life Christian 8:46.93 7:01.54 8:42.71 6:10.96 5:24.59 8:38.50 5:58.31 -
  Akshay Sharma FR Lake Buena Vista DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caleb Cheng JR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Logun Mitchell 7 Cornerstone Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daniel Gonzalez 7 City of Life Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabe Vera SO Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kody Kest 8 Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carlos Guzman SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Caleb Walker FR East Ridge 5:14.34 5:17.49 6
5 Dylan Mccleary FR East Ridge 5:26.21 5:22.95 4
12 Quin Sundermeyer FR Foundation Academy 5:57.84 6:22.89 -
15 Joshua Gibson-Cribbs SO Foundation Academy 6:12.31 6:23.48 -
16 Isaac Vonstien FR Orlando Christian Prep 6:19.92 5:07.74 -
17 Isaiah Johnson SO Faith Christian 6:23.43 5:18.25 -
18 Carlos Valadez 8 City of Life Christian 6:24.58 4:59.98 -
19 Fernando Uscanga SO Orlando Christian Prep 6:33.99 5:50.66 -
20 Rafael Sardina SO Freedom (Orlando) 6:36.51 6:56.34 -
21 Josiah Scott FR Faith Christian 6:41.89 5:41.61 -
22 Liam Olinger FR Foundation Academy 6:43.19 6:43.19 -
23 Yadiel Santiago FR City of Life Christian 6:48.33 7:16.92 -
24 Alex Garcia SO City of Life Christian 7:01.54 5:33.02 -
  Gabe Vera SO Faith Christian DNS DNS   
  Akshay Sharma FR Lake Buena Vista DNS DNS   
  Logun Mitchell 7 Cornerstone Charter DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Andrew Nyland JR Foundation Academy 4:26.10 5:22.90 4:58.98 5:16.92 4:55.99 6:13.73 10
2 Connor Carroll SR East Ridge 5:15.69 5:46.04 5:03.54 5:24.79 4:21.05 5:00.51 8
4 Kevin Lederer JR East Ridge 5:49.63 6:46.33 5:14.98 3:46.79 4:49.79 6:49.48 5
6 Daequan Richardson SO West Oaks 4:18.39 5:49.97 5:27.07 6:06.32 4:15.12 4:31.47 3
7 Carter Faden SO Mount Dora Christian 6:23.89 6:20.61 5:28.11 4:48.74 5:24.83 6:43.58 2
8 Zach Lambert SO Lake Buena Vista 6:01.43 5:51.57 5:28.57 6:17.86 6:01.43 4:26.15 1
9 Finn Rambau JR Freedom (Orlando) 5:47.89 4:51.57 5:31.32 7:04.09 5:47.89 5:51.20 -
10 Faris Assouli SO Lake Buena Vista 5:31.59 5:24.96 5:31.59 3:52.12 6:21.33 6:27.96 -
11 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 5:35.60 6:07.06 5:49.58 4:50.16 5:11.13 7:09.99 -
13 Victor Rego SO Freedom (Orlando) 4:43.12 5:08.21 5:58.38 7:13.64 6:41.39 4:50.29 -
14 Muzakkir Mohammed JR Lake Buena Vista 4:24.96 5:09.12 6:07.99 7:06.87 4:17.60 5:12.80 -
  Caleb Cheng JR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carlos Guzman SO Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kody Kest 8 Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daniel Gonzalez 7 City of Life Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS