February 24, 2023
|
Bishop Moore - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Patrick Holden JR Windermere Prep 2:22.11 1:51.66 2:03.08 2:08.15 2:44.95 2:06.88 2:17.03 10
2 Dean Shuffield SR Windermere Prep 2:20.90 2:38.84 2:45.24 2:37.55 2:40.12 2:08.09 2:08.09 8
3 Max Choung SO Lake Highland Prep 2:34.14 1:54.95 2:28.91 1:43.19 2:04.09 2:10.62 1:49.72 6
4 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 1:42.48 2:24.28 1:47.88 1:42.48 2:09.45 2:14.84 2:47.21 5
5 Shrey Patel SR Lake Highland Prep 1:49.39 2:35.30 1:48.04 2:54.21 1:56.14 2:15.04 1:46.69 4
6 Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep 2:06.61 1:36.34 1:41.84 2:36.89 2:01.11 2:17.62 1:51.48 3
7 Luke Fasen FR Bishop Moore 2:41.10 1:59.75 2:26.84 2:55.35 2:41.10 2:22.56 1:58.33 2
8 Carter Faden SO Mount Dora Christian 2:18.60 1:53.80 1:47.96 1:46.50 2:30.27 2:25.89 2:59.45 1
9 Hunter Leifried FR Master's Academy (Oviedo) 2:20.60 2:29.38 2:00.09 2:23.53 1:57.16 2:26.45 1:52.77 -
10 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 2:28.47 3:13.02 2:58.17 1:52.84 2:49.26 2:28.47 2:37.38 -
11 Fletcher Dean FR Trinity Prep 2:01.52 2:25.82 3:05.31 2:10.63 1:55.44 2:31.89 2:30.38 -
12 Dan Gundrum FR Bishop Moore 2:33.35 3:11.69 2:39.49 1:51.95 2:47.16 2:33.35 3:14.76 -
13 Jauquin Balaguer FR Bishop Moore 2:58.62 1:47.79 2:32.44 2:57.08 2:54.00 2:33.98 1:55.49 -
14 Eric Lindo JR Eustis 2:15.85 2:26.78 3:10.49 2:53.32 1:53.99 2:36.14 2:12.72 -
15 Jahmarie Wilson SR Eustis 2:16.05 2:19.45 2:19.45 3:05.37 2:36.46 2:50.06 2:04.15 -
16 Jaxson Stanaland FR Master's Academy (Oviedo) 2:00.16 3:10.54 2:08.74 2:01.88 3:43.15 2:51.65 3:10.54 -
17 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 3:25.15 2:55.34 2:50.08 2:06.25 2:29.04 2:55.34 2:50.08 -
18 Cameron Fatizzi JR International Community 3:46.74 2:49.16 3:21.55 3:44.94 3:48.54 2:59.95 2:40.16 -
  Dean schaefer JR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emerson Leger SR Eustis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anay Shah SR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  James Hawley SO Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brooks Steketee SO Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Luke Fasen FR Bishop Moore 1:59.75 2:26.84 2:22.56 3:05.33 2
9 Hunter Leifried FR Master's Academy (Oviedo) 2:33.78 2:13.27 2:26.45 2:55.74 -
11 Fletcher Dean FR Trinity Prep 2:18.22 3:14.42 2:31.89 2:18.22 -
12 Dan Gundrum FR Bishop Moore 3:17.83 2:13.42 2:33.35 2:08.82 -
13 Jauquin Balaguer FR Bishop Moore 3:18.64 2:15.51 2:33.98 1:58.57 -
15 Jahmarie Wilson SR Eustis 3:25.78 2:56.87 2:50.06 2:24.56 -
16 Jaxson Stanaland FR Master's Academy (Oviedo) 2:01.88 3:03.67 2:51.65 3:39.72 -
  Emerson Leger SR Eustis DNS DNS DNS DNS   
  Dean schaefer JR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS   
  Brooks Steketee SO Trinity Prep DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Patrick Holden JR Windermere Prep 2:06.88 2:38.60 10
2 Dean Shuffield SR Windermere Prep 2:08.09 1:52.72 8
3 Max Choung SO Lake Highland Prep 2:10.62 2:48.50 6
4 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 2:14.84 2:32.37 5
5 Shrey Patel SR Lake Highland Prep 2:15.04 2:48.80 4
6 Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep 2:17.62 2:39.64 3
8 Carter Faden SO Mount Dora Christian 2:25.89 1:45.04 1
10 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 2:28.47 2:44.81 -
14 Eric Lindo JR Eustis 2:36.14 3:21.42 -
17 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 2:55.34 2:22.03 -
18 Cameron Fatizzi JR International Community 2:59.95 2:50.96 -
  Anay Shah SR Lake Highland Prep DNS DNS   
  James Hawley SO Trinity Prep DNS DNS