March 10-11, 2023
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Joshua Porter JR Fort Meade NT 4.5
  Jijuan Russell SO Auburndale NT 3
  Bryson Jiles JR Auburndale NT 10
  Jeremiah Jones Senior Starr's Mill NT 2
  Geno Lubin SR Goleman NT 6
  Lagarion Wilson FR Boone NT 1
  Isaac Oliver SR Seabreeze NT 4.5
  Carldayle Brantley SO Lake Wales NT 8

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Geno Lubin SR Goleman 26.28 29.02 22.85
2 Carldayle Brantley SO Lake Wales 25.45 28.42 22.92
3 Bryson Jiles JR Auburndale 20.65 17.21 22.94
4 Jeremiah Jones Senior Starr's Mill 29.39 25.03 22.96
5 Jijuan Russell SO Auburndale 21.73 16.18 23.11
6 Joshua Porter JR Fort Meade 28.85 28.61 23.26
7 Lagarion Wilson FR Boone 28.65 24.92 23.29
8 Isaac Oliver SR Seabreeze 27.78 27.55 23.34
9 Jayvon Osborne SO George Jenkins 27.38 25.28 23.40
10 Joshua Petion JR Ridge Community 24.62 17.12 23.44
11 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 16.65 30.02 23.45
12 Alex Tuyo SR Harmony 30.54 20.21 23.49
13 Jordan Pierre SR Evans 21.38 28.90 23.49
14 Jayden Daniels SR Fort Meade 22.83 17.18 23.53
15 Dayveone Nichols JR Jones 25.91 27.09 23.55
16 Jerrod White Sophomore Starr's Mill 17.56 19.70 23.73
17 Edward Lake SO George Jenkins 25.18 17.34 23.75
18 Blake Parker SR Evans 29.72 19.50 23.77
19 Davian Barrett SR Celebration 18.13 25.29 23.85
20 Alijah Jenkins FR Osceola (Kissimmee) 25.07 26.26 23.87
21 Henly Placide JR Osceola (Kissimmee) 25.67 22.79 23.99
22 Jerry Alls SO Lake Wales 27.84 30.24 24.00
23 Joseph Clukey SR St. Cloud 23.16 22.19 24.12
24 Jordan Tarver FR Winter Haven 29.04 23.96 24.20
25 Aiden Amaya SR Celebration 31.71 27.81 24.39
26 Javon Ross SO Horizon 20.26 17.82 24.41
27 Jayden Ayala JR Dr. Phillips 19.11 29.89 24.50
28 Jordan Mundle SO Osceola (Kissimmee) 30.35 26.15 24.67
29 Jake Dabrowski SR St. Cloud 17.55 27.68 24.71
30 Jeffery Marcelus SR Jones 30.67 21.27 24.73
31 Brian Amede SR Celebration 23.00 27.95 24.73
32 Jack Maday SO Horizon 31.42 18.81 24.74
33 Ernst Eugene JR Ridge Community 29.04 17.63 24.82
34 Kendrick Carmant SR Goleman 30.86 21.65 24.88
35 Ka'Mari Cobbett SR Lakeland 23.44 24.19 24.93
36 Jimmy Dutais JR Liberty 32.41 20.10 25.12
37 Adon Elienist SO Harmony 32.20 22.06 25.35
38 Andrew Castro SR Boone 21.31 30.69 25.36
39 Terrance McCoy JR Winter Haven 26.94 25.16 25.41
40 Andrew Durant SR Tohopekaliga 25.63 22.56 25.63
41 Rashaud James JR Tohopekaliga 19.54 18.77 25.71
42 Michael Corso SO Dr. Phillips 31.25 22.40 26.04
43 Joshua Louis SO Liberty 26.44 25.13 26.17
44 Marcus Williams FR Dr. Phillips 34.42 23.03 26.47
45 Jordan Phelps JR Boone 29.19 28.66 26.53
46 Kamarien Simmons JR Fort Meade 34.27 31.03 26.98
47 Malachi Outerbridge Senior Starr's Mill 24.25 21.19 27.87
48 Shamar Durham JR Seabreeze 36.08 22.45 28.41
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Jerrod White Sophomore Starr's Mill 23.73
19 Davian Barrett SR Celebration 23.85
37 Adon Elienist SO Harmony 25.35
39 Terrance McCoy JR Winter Haven 25.41
44 Marcus Williams FR Dr. Phillips 26.47
48 Shamar Durham JR Seabreeze 28.41
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Isaac Oliver SR Seabreeze 18.21 30.11 25.91 23.34
14 Jayden Daniels SR Fort Meade 18.59 25.42 22.36 23.53
30 Jeffery Marcelus SR Jones 30.67 20.04 29.19 24.73
36 Jimmy Dutais JR Liberty 28.64 32.16 19.60 25.12
43 Joshua Louis SO Liberty 33.76 31.15 23.03 26.17
45 Jordan Phelps JR Boone 26.80 24.15 33.17 26.53
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Henly Placide JR Osceola (Kissimmee) 30.23 23.99 27.59
26 Javon Ross SO Horizon 20.75 24.41 30.76
31 Brian Amede SR Celebration 17.81 24.73 29.93
38 Andrew Castro SR Boone 29.42 25.36 31.70
46 Kamarien Simmons JR Fort Meade 22.40 26.98 26.98
47 Malachi Outerbridge Senior Starr's Mill 33.17 27.87 35.96
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Carldayle Brantley SO Lake Wales 25.90 22.92 24.99
7 Lagarion Wilson FR Boone 26.79 23.29 26.79
11 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 26.27 23.45 16.65
22 Jerry Alls SO Lake Wales 19.92 24.00 30.48
27 Jayden Ayala JR Dr. Phillips 21.07 24.50 28.67
29 Jake Dabrowski SR St. Cloud 30.40 24.71 28.67
34 Kendrick Carmant SR Goleman 22.40 24.88 18.42
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jayvon Osborne SO George Jenkins 23.40
17 Edward Lake SO George Jenkins 23.75
18 Blake Parker SR Evans 23.77
32 Jack Maday SO Horizon 24.74
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Bryson Jiles JR Auburndale 19.27 22.94 27.30 21.57
12 Alex Tuyo SR Harmony 19.50 23.49 21.61 20.91
13 Jordan Pierre SR Evans 20.21 23.49 30.31 29.37
24 Jordan Tarver FR Winter Haven 22.03 24.20 25.17 23.96
28 Jordan Mundle SO Osceola (Kissimmee) 24.92 24.67 27.39 28.62
33 Ernst Eugene JR Ridge Community 19.12 24.82 30.28 19.61
40 Andrew Durant SR Tohopekaliga 29.22 25.63 27.94 18.46
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Geno Lubin SR Goleman 16.68 22.85
4 Jeremiah Jones Senior Starr's Mill 20.21 22.96
15 Dayveone Nichols JR Jones 25.67 23.55
23 Joseph Clukey SR St. Cloud 17.37 24.12
41 Rashaud James JR Tohopekaliga 27.00 25.71
42 Michael Corso SO Dr. Phillips 19.01 26.04
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Jijuan Russell SO Auburndale 24.73 29.82 23.11 17.11
6 Joshua Porter JR Fort Meade 18.15 26.75 23.26 26.29
10 Joshua Petion JR Ridge Community 17.82 20.16 23.44 28.84
20 Alijah Jenkins FR Osceola (Kissimmee) 19.58 21.73 23.87 30.56
25 Aiden Amaya SR Celebration 31.47 18.78 24.39 23.17
35 Ka'Mari Cobbett SR Lakeland 28.92 22.19 24.93 31.42