March 2, 2023
|
Poinciana - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Celebration Evan Amaya, Aiden Amaya, Alexander Del Puerto, Cooper James 3:35.59 3:29.13 3:07.57 2:30.92 3:29.13 2:37.38 4:14.40 10
2 Davenport Aiden George, Jaylen Walker, Carl Jean Bart, Christian Faustin 3:35.63 3:35.63 3:20.54 4:40.32 3:35.63 3:14.07 3:14.07 8
3 Dr. Phillips Timothy Daniels, Marcus Williams, Jayden Ayala, Isaiah Brutus 3:37.37 4:18.67 2:56.07 4:07.81 3:50.42 3:17.81 2:38.68 6
4 Ridge Community Christopher Campbell, Malyjah Heath, Malykih Green, Jewlensky Desrosiers 3:40.45 2:36.52 2:36.52 4:44.38 3:16.20 4:02.50 3:07.39 5
5 Poinciana Donald Cumings, Felipe Torres, Jaylon Morris, Hakeem Alvena 3:42.14 2:53.27 3:26.59 3:51.03 3:24.37 2:53.27 4:39.90 4
6 Wekiva Shevaun Daley, Anthony Ellison, Justin Hutchison, Noah Putnam 3:42.80 2:53.79 4:27.36 3:29.44 4:42.96 2:56.02 2:56.02 3
7 Orlando Christian Prep Kenyon Alston, Jayden Cooper, Isaiah Butler, Evan Sierra 3:43.02 3:09.57 4:43.24 3:07.34 2:38.35 3:34.10 3:25.18 2
8 Gateway (Kissimmee) Kaleb Hill, Jovanni Matos, Aiden Lake, Alijah Seward 3:54.70 5:02.77 2:44.29 2:44.29 3:38.28 4:41.64 3:52.36 1
9 Lakeland Darich Metellus, Brenshawn Brito, Don Powell, Tyrell Brooks 3:56.73 2:50.45 3:25.96 3:28.33 4:32.24 3:16.49 3:21.22 -
10 Haines City Tiger Jackson, Spencer Louis, Lexy Lawrence, Yvenerson Elizee 3:57.80 4:35.85 4:21.58 4:35.85 4:12.07 5:09.14 3:55.43 -
11 Bartow Tyrin Jones, Jayelon Robinson, Gabriel  Burgess, Damareion Smith 4:05.24 3:48.08 5:18.82 4:42.03 4:07.70 4:59.20 3:28.46 -
12 Discovery Seth Matthews, LaDarren Glanton, Anthony Gutierrez, Tyler Anderson 4:19.91 3:01.94 5:24.89 5:09.30 4:17.31 5:37.89 3:38.33 -
13 Mater Brighton Lakes Carlos Hernandez-Ramos, Angel Diaz, Andre Burley, Alan Cordero 4:32.02 3:59.38 5:04.67 5:37.31 4:26.58 4:51.07 3:48.50 -
14 Four Corners Conner Bedell, Godric Rivera, Eduardo Rivera, Nicholas Perez 4:35.72 3:32.31 4:52.27 5:08.81 4:32.97 4:02.64 4:27.45 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Davenport George, Walker, Bart, Faustin 3:48.57 3:35.63 3:18.38 3:16.23 3:33.48 8
10 Haines City Jackson, Louis, Lawrence, Elizee 3:24.51 3:57.80 3:24.51 3:00.73 4:42.99 -
11 Bartow Jones, Robinson, Burgess, Smith 4:27.32 4:05.24 3:48.08 4:32.22 2:51.67 -
12 Discovery Matthews, Glanton, Gutierrez, Anderson 3:14.94 4:19.91 5:09.30 3:40.93 5:37.89 -
13 Mater Brighton Lakes Hernandez-Ramos, Diaz, Burley, Cordero 4:34.74 4:32.02 4:26.58 3:56.66 4:12.98 -
14 Four Corners Bedell, Rivera, Rivera, Perez 4:46.75 4:35.72 4:32.97 4:05.39 4:10.91 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Celebration Amaya, Amaya, Del Puerto, James 3:52.84 3:35.59 10
3 Dr. Phillips Daniels, Williams, Ayala, Brutus 3:37.37 3:37.37 6
4 Ridge Community Campbell, Heath, Green, Desrosiers 2:40.93 3:40.45 5
5 Poinciana Cumings, Torres, Morris, Alvena 4:26.57 3:42.14 4
6 Wekiva Daley, Ellison, Hutchison, Putnam 3:47.26 3:42.80 3
7 Orlando Christian Prep Alston, Cooper, Butler, Sierra 3:16.26 3:43.02 2
8 Gateway (Kissimmee) Hill, Matos, Lake, Seward 4:53.38 3:54.70 1
9 Lakeland Metellus, Brito, Powell, Brooks 4:39.35 3:56.73 -