April 13, 2023
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ka'Myya Haywood SR Bishop Kenny 2:12.76 2:41.97 1:44.88 2:23.38
2 Alyson Johnson FR Creekside 2:15.40 2:03.22 2:09.99 2:26.24
3 Hannah Kowkabany JR Episcopal 2:21.64 2:13.15 1:56.15 2:28.73
4 Kaitlyn Scherer SR Fleming Island 2:21.85 2:33.20 2:44.55 2:31.78
5 Charlotte Joseph FR Bolles 2:22.69 2:04.14 2:51.23 2:11.28
6 Reese Scott JR Fleming Island 2:23.32 2:07.56 2:29.06 2:23.32
7 Annalise Cannada SR Bolles 2:25.16 2:54.20 1:57.58 2:03.39
8 Brooke Reynolds FR Fleming Island 2:25.41 2:03.60 2:16.69 2:38.50
9 Alexis Wilson FR Bishop Kenny 2:25.46 2:29.83 3:04.74 2:18.19
10 Elizabeth Csikai SR Bolles 2:25.72 1:46.38 2:38.84 2:50.50
11 Allie Knotts JR Fleming Island 2:26.71 2:16.44 2:58.99 2:45.79
12 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 2:26.74 3:00.49 2:34.08 2:57.56
13 Mia Lee Chong 7 Bolles 2:26.80 2:51.76 2:35.61 2:37.08
14 Mikaela Nichols FR Fernandina Beach 2:26.82 2:26.82 2:04.80 2:18.01
15 Kate Brice 7 Episcopal 2:27.34 2:11.14 3:10.07 2:08.19
16 Sofie Stam 6 Bolles 2:28.33 2:59.48 2:47.62 2:40.20
17 Grace Ivey SR Bartram Trail 2:29.37 2:02.49 2:56.26 2:21.91
18 Alexis Holmes JR Bishop Kenny 2:29.90 2:59.88 2:19.41 1:56.93
19 Katherine Libby FR Bolles 2:30.00 3:10.50 1:49.50 1:58.50
20 Rylan Holmquist JR St. Augustine 2:30.54 1:48.39 2:50.11 2:33.55
21 Morgan Wade SO Oakleaf 2:30.80 1:54.61 3:05.49 2:47.39
22 Mia Cuevas SR Nease 2:31.42 1:49.03 2:54.14 2:04.17
23 Peyton Skoglund SR Creekside 2:31.86 2:54.64 3:14.38 2:13.64
24 Audrey Brice 7 Episcopal 2:32.44 3:05.98 2:40.07 2:53.79
25 Tiffany Cox JR Oakleaf 2:35.34 1:58.06 2:49.32 3:18.84
26 Katelyn Harris SO Tocoi Creek 2:35.70 2:06.12 2:20.13 2:04.56
27 Ava Thomas SO Nease 2:35.74 2:40.42 2:18.61 2:13.94
28 Olivia Lumpkin FR Bishop Kenny 2:37.96 2:41.12 2:44.28 2:39.54
29 Kalli Robinson SO Tocoi Creek 2:38.73 3:15.24 2:10.16 3:05.72
30 Rajya Kataru SO Bartram Trail 2:38.80 3:18.50 1:57.52 2:19.75
31 Charlotte Fryman SR Bartram Trail 2:39.80 2:57.38 2:27.02 2:23.82
32 Abigail Skidmore JR St. Augustine 2:41.10 3:10.10 2:13.72 2:21.77
33 Sybella Bertolini JR Fleming Island 2:41.20 2:02.52 1:52.84 3:10.22
34 Amanda Tournas SR Nease 2:41.24 2:46.08 1:57.71 2:44.47
35 Alexis Tesori SR St. Augustine 2:41.64 2:25.48 2:40.03 2:30.33
36 Reese Henley SR Bartram Trail 2:42.20 3:26.00 2:56.80 2:13.01
37 Emma Gunn FR Fernandina Beach 2:43.13 3:14.13 2:56.18 2:44.77
38 Mckenna Lukanich FR Tocoi Creek 2:44.04 2:17.80 3:08.65 1:56.47
39 Charlotte Wilson JR Orange Park 2:44.63 2:19.94 3:34.02 3:07.68
40 Arden Kampfe JR Impact Christian 2:44.70 2:15.06 2:01.88 2:18.35
41 Kennedy Stitt SO Nease 2:45.46 3:11.94 2:45.46 2:00.79
42 Ella Sharman SO St. Augustine 2:46.51 2:19.87 2:29.86 2:46.51
43 Zahir Miller SR Stanton 2:46.97 2:53.65 2:53.65 3:08.68
44 Tatum Register SR Stanton 2:47.27 2:23.86 3:05.67 1:57.09
45 Bailee Blauser SO Oakleaf 2:48.35 2:43.30 2:29.84 2:28.15
46 Maria Egorova JR Stanton 2:52.21 2:55.66 2:47.05 2:52.21
47 Caaliyah Wyche JR Mandarin 2:54.36 2:21.24 3:04.83 2:50.88
48 Lauren McInnis SO Bishop Snyder 2:58.24 2:35.07 3:35.67 3:42.80
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
33 Sybella Bertolini JR Fleming Island 2:49.26 2:41.20
37 Emma Gunn FR Fernandina Beach 3:30.44 2:43.13
38 Mckenna Lukanich FR Tocoi Creek 3:00.45 2:44.04
39 Charlotte Wilson JR Orange Park 3:19.21 2:44.63
40 Arden Kampfe JR Impact Christian 2:24.94 2:44.70
41 Kennedy Stitt SO Nease 3:00.36 2:45.46
42 Ella Sharman SO St. Augustine 2:36.52 2:46.51
43 Zahir Miller SR Stanton 2:05.23 2:46.97
44 Tatum Register SR Stanton 2:52.29 2:47.27
45 Bailee Blauser SO Oakleaf 1:59.53 2:48.35
46 Maria Egorova JR Stanton 2:50.49 2:52.21
47 Caaliyah Wyche JR Mandarin 3:17.03 2:54.36
48 Lauren McInnis SO Bishop Snyder 2:45.77 2:58.24
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Audrey Brice 7 Episcopal 3:05.98 2:32.44 2:30.92 2:09.58 3:15.13 2:20.25 1:57.38
25 Tiffany Cox JR Oakleaf 2:46.22 2:35.34 3:20.39 2:21.36 2:50.88 2:24.47 2:08.94
26 Katelyn Harris SO Tocoi Creek 3:02.17 2:35.70 1:55.22 2:06.12 2:17.02 3:05.29 3:02.17
27 Ava Thomas SO Nease 2:59.11 2:35.74 2:10.83 2:20.17 3:08.45 2:31.07 2:43.53
28 Olivia Lumpkin FR Bishop Kenny 3:07.98 2:37.96 2:03.21 3:23.77 2:31.65 3:06.40 1:56.89
29 Kalli Robinson SO Tocoi Creek 3:20.00 2:38.73 3:21.59 3:23.18 1:51.11 2:27.62 1:54.29
30 Rajya Kataru SO Bartram Trail 3:01.04 2:38.80 2:45.16 3:01.04 2:19.75 2:22.92 2:43.57
31 Charlotte Fryman SR Bartram Trail 3:14.96 2:39.80 3:27.74 3:03.77 2:27.02 2:46.20 3:03.77
32 Abigail Skidmore JR St. Augustine 2:53.99 2:41.10 2:05.66 2:00.83 2:37.88 2:10.50 2:36.27
34 Amanda Tournas SR Nease 3:03.82 2:41.24 3:24.78 3:07.04 1:56.10 2:23.51 2:25.12
35 Alexis Tesori SR St. Augustine 2:06.08 2:41.64 2:41.64 3:18.82 3:09.12 3:28.52 3:07.51
36 Reese Henley SR Bartram Trail 3:24.38 2:42.20 1:56.79 2:00.03 2:37.34 2:06.52 3:01.67
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Hannah Kowkabany JR Episcopal 2:21.64 1:40.57
5 Charlotte Joseph FR Bolles 2:22.69 3:02.65
7 Annalise Cannada SR Bolles 2:25.16 2:28.07
9 Alexis Wilson FR Bishop Kenny 2:25.46 2:57.47
13 Mia Lee Chong 7 Bolles 2:26.80 1:50.10
14 Mikaela Nichols FR Fernandina Beach 2:26.82 3:10.87
15 Kate Brice 7 Episcopal 2:27.34 2:45.02
16 Sofie Stam 6 Bolles 2:28.33 2:29.82
17 Grace Ivey SR Bartram Trail 2:29.37 3:12.69
19 Katherine Libby FR Bolles 2:30.00 2:27.00
20 Rylan Holmquist JR St. Augustine 2:30.54 2:44.09
21 Morgan Wade SO Oakleaf 2:30.80 2:08.18
22 Mia Cuevas SR Nease 2:31.42 2:08.71
23 Peyton Skoglund SR Creekside 2:31.86 3:17.42
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ka'Myya Haywood SR Bishop Kenny 2:12.76 2:08.78
2 Alyson Johnson FR Creekside 2:15.40 2:47.90
4 Kaitlyn Scherer SR Fleming Island 2:21.85 2:16.18
6 Reese Scott JR Fleming Island 2:23.32 2:10.43
8 Brooke Reynolds FR Fleming Island 2:25.41 1:44.70
10 Elizabeth Csikai SR Bolles 2:25.72 3:07.98
11 Allie Knotts JR Fleming Island 2:26.71 2:07.64
12 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 2:26.74 1:54.46
18 Alexis Holmes JR Bishop Kenny 2:29.90 2:25.41