April 13, 2023
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kavon Miller SR Bolles 50.23 58.11 42.35 49.24 49.24 53.68
2 Lawrence Thomas SR Orange Park 58.20 57.70 48.17 50.17 53.18 47.16
3 Josber Stimphil SO Oakleaf 39.24 1:06.25 58.10 50.96 48.42 41.79
6 Connor Freeland SO Mandarin 41.62 44.74 43.18 52.02 1:06.07 43.70
8 Darrian Mays SR Ed White 41.69 48.55 44.33 52.77 44.33 49.08
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Jeremiah Myles SR Ed White 45.65 51.29
13 Garrett Sheets JR Fleming Island 49.04 53.89
19 Elisha Luckett SO Nease 45.52 54.84
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 William Restall SR Orange Park 51.84 44.59 1:00.14
7 Lennox Ivey FR Fleming Island 52.72 58.52 1:03.80
9 Braden Garrison SR Oakleaf 53.14 1:05.37 1:00.58
24 Jack Pugh SO Fleming Island 55.33 1:07.51 1:10.27
25 Cameron Doctor FR Oakleaf 55.46 1:08.77 1:10.44
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Josiah Watkins SO Mandarin 1:05.75 53.45
15 Matthew Sparks JR Bishop Snyder 1:04.41 54.12
16 Peyton Rampey SO Nease 52.20 54.37
17 Trey Williams SO Tocoi Creek 59.91 54.46
21 Christian Fakouri FR Bartram Trail 48.01 55.18
26 Jacob Schulze SR Bartram Trail 1:05.52 55.52
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Ty Tyson FR Impact Christian 58.25 53.93
18 Luke Melson JR Fleming Island 1:03.29 54.56
20 Matthew Polleschultz SO Tocoi Creek 57.91 55.15
27 Randy Morton SR Oakleaf 1:00.05 55.60
28 Tabari Tucker SR Fleming Island 46.17 55.62
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Miles Capers SO Oakleaf 1:03.92 41.36 1:00.16 42.97 52.10 53.71
30 Jacob Gaskin JR Orange Park 57.93 47.25 57.93 1:05.80 53.43 56.24
34 Ohmad Fiffer SO Oakleaf 1:11.89 48.32 53.62 1:07.17 43.02 58.92
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Achillies Barrett JR Stanton 39.22 1:10.15 55.23 58.00
23 Jason Lester SR Orange Park 42.03 38.71 55.30 58.07
29 Eli Greene JR Bishop Kenny 1:09.47 1:04.99 56.02 40.90
31 Malik Leslie SR Bolles 1:01.86 1:09.81 56.75 44.27
32 Westin Spindle SO St. Augustine 46.47 47.63 58.08 1:07.96
33 Daniel Carpenter SO Bishop Snyder 42.05 1:08.92 58.40 41.47
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Amari McKinnon SR Mandarin 53.87 45.25 44.72 46.33 1:01.95
35 William Wright JR Episcopal 1:01.47 1:02.09 1:16.84 1:12.54 1:15.61