April 13, 2023
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jayden Dailey SO Tocoi Creek 7.93 12.00 10.71
2 Evan Brown SR Oakleaf 9.04 7.64 10.76
3 James Resar JR Bishop Kenny 9.24 14.12 10.86
4 Nolan Chambers SR Orange Park 9.17 10.82 11.04
5 Brenden Cook SR Fleming Island 13.08 8.54 11.08
5 Amarrion Grant JR Oakleaf 13.52 11.42 11.08
7 Devin Collins SO Oakleaf 14.08 9.98 11.08
8 Naeem Burroughs FR Bolles 11.26 8.02 11.14
9 Cibastian Broughton SO Fleming Island 12.22 13.46 11.21
10 Nels Ramsay JR Bishop Kenny 11.82 9.23 11.25
11 Omarr Dixon JR Episcopal 13.62 9.68 11.25
12 Preston Lewis SO Oakleaf 12.34 14.72 11.32
13 Josber Stimphil SO Oakleaf 14.22 13.76 11.37
14 Miles Capers SO Oakleaf 9.90 8.87 11.37
15 Chase Collier SO Bolles 12.41 12.07 11.38
16 Rayphel Cox SR Mandarin 9.02 8.45 11.41
17 Malachi Brinkley SO Oakleaf 12.58 11.78 11.43
18 Marshaun Harris JR St. Augustine 11.21 10.63 11.43
19 William Restall SR Orange Park 11.64 13.37 11.52
20 Matthew Berry SR Bolles 9.71 13.75 11.55
21 Daniel Kuckel FR Nease 12.37 15.03 11.56
22 Cameron Telfair SR Nease 10.88 11.46 11.57
23 Nari Carney JR Bishop Snyder 14.36 14.71 11.58
24 Isaiah Washington SR Ed White 11.48 9.86 11.59
25 Dem'hir Jackson JR Fleming Island 8.49 9.19 11.63
26 Treylen Brown SO Bolles 13.03 10.24 11.63
27 Gregory Silney JR Stanton 13.03 9.19 11.63
28 Tyrone Neal SO Bolles 8.39 13.87 11.65
29 Teryn Lane SO Mandarin 8.40 11.55 11.66
30 Wendell Dean SR Tocoi Creek 10.74 12.49 11.67
30 Kaiz Ragland SR Tocoi Creek 11.44 15.06 11.67
32 David St.John FR Mandarin 12.28 9.24 11.69
33 Jalen Robinson JR Bartram Trail 8.54 12.51 11.69
34 Alex Pulwicz SO Fernandina Beach 9.25 12.17 11.70
35 Royce Turner SR Bartram Trail 9.84 10.07 11.71
36 Noah Johnson SO Ed White 13.60 11.14 11.72
37 Pierce Bridges SO Bartram Trail 11.63 8.34 11.74
38 Austin Mills JR Nease 10.95 10.01 11.77
39 Jack Deitsch FR Tocoi Creek 12.96 13.67 11.78
40 Gabriel Coleman JR Bolles 14.06 9.57 11.81
41 Kayden Mitchell JR Bishop Snyder 10.66 12.32 11.84
42 Laquinn Buckman FR Impact Christian 10.95 13.69 11.90
43 Chris Rowe SO Episcopal 15.12 15.47 11.90
44 Eli Greene JR Bishop Kenny 9.29 8.33 11.90
45 Jace Kemp 8 Episcopal 9.77 11.68 11.91
46 Alejandro Alicea SO Bishop Kenny 10.93 12.49 12.01
47 Ameer Doufikar SR Bartram Trail 13.48 10.59 12.03
48 Jaquel Buckman SO Impact Christian 12.18 11.34 12.06
49 GABRIEL STANLEY SR Stanton 13.42 13.67 12.09
50 Corey Washington SR Oakleaf 11.17 14.81 12.14
51 Lakshya Vyas SR Bartram Trail 13.17 11.34 12.19
52 Kaylib Singleton SO Fleming Island 11.68 10.94 12.29
53 Trey Jones JR Bishop Snyder 14.84 11.87 12.36
54 Ryan Lomaglio SR St. Augustine 13.25 11.15 12.38
55 Jeffrey Ashby SR Bolles 19.95 22.11 24.03
  Jermel Brown JR Orange Park FS FS FS
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jayden Dailey SO Tocoi Creek 8.57 10.71
2 Evan Brown SR Oakleaf 8.40 10.76
3 James Resar JR Bishop Kenny 8.58 10.86
15 Chase Collier SO Bolles 14.80 11.38
52 Kaylib Singleton SO Fleming Island 13.52 12.29
  Jermel Brown JR Orange Park FS FS
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Nolan Chambers SR Orange Park 12.92 11.04 9.50 10.71 12.81 10.49 11.49
5 Amarrion Grant JR Oakleaf 7.98 11.08 9.20 14.08 13.30 11.08 10.42
5 Brenden Cook SR Fleming Island 11.08 11.08 11.31 7.76 8.76 12.64 11.53
7 Devin Collins SO Oakleaf 13.74 11.08 9.20 8.54 12.52 13.19 14.08
9 Cibastian Broughton SO Fleming Island 14.24 11.21 12.22 11.44 11.55 14.02 7.96
11 Omarr Dixon JR Episcopal 13.84 11.25 14.18 10.58 14.18 13.50 11.82
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Naeem Burroughs FR Bolles 10.92 11.70 11.14 12.15 11.26
10 Nels Ramsay JR Bishop Kenny 14.07 13.39 11.25 14.29 7.99
18 Marshaun Harris JR St. Augustine 11.89 11.21 11.43 8.46 9.61
19 William Restall SR Orange Park 13.02 13.37 11.52 10.37 9.68
24 Isaiah Washington SR Ed White 13.91 12.75 11.59 14.03 8.35
50 Corey Washington SR Oakleaf 15.54 10.81 12.14 11.17 13.48
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Josber Stimphil SO Oakleaf 13.42 11.37
22 Cameron Telfair SR Nease 8.33 11.57
32 David St.John FR Mandarin 14.50 11.69
40 Gabriel Coleman JR Bolles 9.22 11.81
41 Kayden Mitchell JR Bishop Snyder 12.55 11.84
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
16 Rayphel Cox SR Mandarin 9.47 11.41 14.27 13.70 12.56
20 Matthew Berry SR Bolles 14.10 11.55 10.17 14.33 11.79
25 Dem'hir Jackson JR Fleming Island 11.17 11.63 14.08 8.96 14.89
28 Tyrone Neal SO Bolles 11.42 11.65 15.03 14.45 14.45
36 Noah Johnson SO Ed White 8.68 11.72 10.20 11.14 8.56
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Preston Lewis SO Oakleaf 9.17 14.61 11.32
14 Miles Capers SO Oakleaf 13.31 9.55 11.37
26 Treylen Brown SO Bolles 10.35 14.54 11.63
30 Wendell Dean SR Tocoi Creek 12.14 8.87 11.67
33 Jalen Robinson JR Bartram Trail 13.21 12.98 11.69
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Malachi Brinkley SO Oakleaf 11.43 13.72
21 Daniel Kuckel FR Nease 11.56 12.14
23 Nari Carney JR Bishop Snyder 11.58 13.78
35 Royce Turner SR Bartram Trail 11.71 11.01
53 Trey Jones JR Bishop Snyder 12.36 11.00
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Gregory Silney JR Stanton 10.12 10.47 12.22 14.08 10.01 9.19 11.63
30 Kaiz Ragland SR Tocoi Creek 10.16 12.49 13.77 9.46 8.64 9.46 11.67
37 Pierce Bridges SO Bartram Trail 10.69 12.45 14.56 15.15 8.93 15.15 11.74
44 Eli Greene JR Bishop Kenny 12.02 12.14 14.05 11.43 10.60 15.12 11.90
45 Jace Kemp 8 Episcopal 11.08 13.94 13.58 10.84 12.87 10.48 11.91
47 Ameer Doufikar SR Bartram Trail 11.55 14.56 11.55 15.52 15.52 9.39 12.03
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Teryn Lane SO Mandarin 14.81 11.66 13.06 10.96 14.58
38 Austin Mills JR Nease 11.66 11.77 10.83 13.89 11.77
42 Laquinn Buckman FR Impact Christian 14.52 11.90 13.09 9.52 9.76
43 Chris Rowe SO Episcopal 13.81 11.90 11.43 12.98 8.45
55 Jeffrey Ashby SR Bolles 20.91 24.03 19.71 22.83 29.80
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
34 Alex Pulwicz SO Fernandina Beach 12.06 11.70
39 Jack Deitsch FR Tocoi Creek 8.60 11.78
46 Alejandro Alicea SO Bishop Kenny 9.13 12.01
51 Lakshya Vyas SR Bartram Trail 14.88 12.19
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
48 Jaquel Buckman SO Impact Christian 12.55 12.06
49 GABRIEL STANLEY SR Stanton 12.58 12.09
54 Ryan Lomaglio SR St. Augustine 12.76 12.38