April 13, 2023
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jillian Candelino SR Bolles 6:32.40 5:04.18 4:21.60 4:39.85
2 Mary Pace-Balzan SR Nease 4:28.75 5:12.49 4:47.49 5:49.99
3 Stephanie Grden SO Bishop Kenny 4:46.87 5:22.32 5:38.44 5:19.10
4 Rylan Holmquist JR St. Augustine 6:52.50 5:24.80 4:03.60 4:06.85
5 Alexis Wilson FR Bishop Kenny 5:22.02 5:25.27 6:30.33 5:44.79
6 Ella Harrison JR Nease 4:43.97 5:26.40 7:04.32 5:29.67
7 Katie Thompson SR Fleming Island 6:51.63 5:31.96 5:22.01 6:38.36
8 Ashlin Price JR Mandarin 6:21.46 5:37.57 3:56.30 4:57.07
9 Arianna Vializ JR Mandarin 6:27.24 5:39.68 4:18.16 4:28.35
10 Drew Dillon SR Mandarin 3:59.04 5:41.48 4:40.02 5:58.56
11 Mary Biagini SR Bishop Kenny 4:34.17 5:42.71 5:39.29 4:03.33
12 Morgan Wade SO Oakleaf 6:04.29 5:43.67 7:06.15 4:07.45
13 Alaysa Chipunov FR Mandarin 4:00.80 5:44.00 6:25.28 5:57.76
14 Yuuki Wiesner SO Stanton 4:33.34 5:46.00 4:09.12 6:44.82
15 Mikaela Nichols FR Fernandina Beach 7:30.81 5:46.77 4:06.21 4:13.15
16 Tiffany Cox JR Oakleaf 5:40.24 5:47.18 5:43.71 6:14.96
17 Mia Czarnecki FR Nease 6:06.84 5:49.37 6:17.32 6:59.25
18 Kalli Robinson SO Tocoi Creek 7:22.34 5:51.06 7:01.28 5:33.51
19 Olivia Lumpkin FR Bishop Kenny 5:49.28 5:56.40 6:10.66 5:45.71
20 Callie Nesbitt SO Fernandina Beach 6:45.28 5:58.65 5:15.62 6:45.28
21 Maria Egorova JR Stanton 5:24.12 6:00.13 5:56.53 6:18.14
22 Monica Munn SO Mandarin 5:20.73 6:00.37 5:53.17 7:26.86
23 Katherine Natour SR Nease 4:12.44 6:00.62 4:16.04 4:16.04
24 Lauren Quinn JR Fernandina Beach 6:19.74 6:01.65 6:19.74 4:20.39
25 Emma Gunn FR Fernandina Beach 7:20.30 6:03.88 7:20.30 6:03.88
26 Elle Wight FR Stanton 6:13.03 6:05.71 6:05.71 7:18.86
27 Olivia Hipp SO Nease 6:43.76 6:07.05 5:00.99 4:31.62
28 Laura Frank SR Bartram Trail 7:18.83 6:08.76 6:45.64 6:05.08
29 Zahir Miller SR Stanton 6:25.98 6:11.13 5:41.44 6:40.82
30 Carissa Miller SR Fleming Island 5:01.11 6:11.73 5:49.43 7:18.65
31 Keagan Miller JR Mandarin 6:31.37 6:12.73 7:42.19 5:24.28
32 Charlotte Brodeur SR Bartram Trail 7:32.87 6:14.27 5:51.82 6:36.73
33 Isabella Miller SR Nease 5:22.18 6:14.62 6:55.83 7:33.29
34 Emily Rackley JR Nease 5:08.23 6:15.89 4:30.64 6:23.41
35 Rose Hopwood SR Bartram Trail 4:46.59 6:17.09 6:35.95 6:28.41
36 Sophia Lin JR Fleming Island 6:32.42 6:20.99 5:00.99 7:14.33
37 Addison Hicks SO Nease 6:21.06 6:21.06 5:31.53 6:05.82
38 Finley Stokke-Harms FR Nease 7:10.77 6:21.21 8:11.76 4:38.29
39 Ella Rigdon SR Bartram Trail 6:13.79 6:21.41 6:02.34 5:24.20
40 Maureen McDonald JR Nease 5:14.63 6:23.69 6:54.39 5:14.63
41 Mena Alchi SO Stanton 7:32.41 6:26.67 5:55.74 6:26.67
42 Adriana Chakarova FR Stanton 4:46.25 6:26.82 8:07.40 7:32.58
43 Pasha Fong JR Bartram Trail 7:33.29 6:27.42 5:17.69 4:38.95
44 Caroline Fossati JR Creekside 4:38.04 6:31.60 7:57.76 7:49.92
45 Mari Gates JR St. Augustine 4:42.27 6:32.03 5:33.23 7:46.52
46 Kaitlyn Glidewell SO Nease 6:29.46 6:33.39 6:05.86 5:42.25
47 Bailee Blauser SO Oakleaf 7:58.00 6:35.04 6:58.75 5:31.84
48 Idaly Almanza-Enriquez JR St. Augustine 8:02.33 6:38.62 6:58.56 8:02.33
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jillian Candelino SR Bolles 5:04.18 4:42.89 6:26.31
2 Mary Pace-Balzan SR Nease 5:12.49 4:22.50 3:48.12
3 Stephanie Grden SO Bishop Kenny 5:22.32 4:40.42 5:54.56
4 Rylan Holmquist JR St. Augustine 5:24.80 5:57.28 4:32.84
5 Alexis Wilson FR Bishop Kenny 5:25.27 6:23.82 4:59.25
6 Ella Harrison JR Nease 5:26.40 3:58.28 6:08.84
7 Katie Thompson SR Fleming Island 5:31.96 4:22.25 4:18.93
9 Arianna Vializ JR Mandarin 5:39.68 4:11.37 4:52.13
10 Drew Dillon SR Mandarin 5:41.48 7:17.10 6:39.54
11 Mary Biagini SR Bishop Kenny 5:42.71 5:42.71 6:03.28
12 Morgan Wade SO Oakleaf 5:43.67 5:02.43 5:16.18
16 Tiffany Cox JR Oakleaf 5:47.18 4:03.03 6:04.54
18 Kalli Robinson SO Tocoi Creek 5:51.06 6:43.72 5:08.94
47 Bailee Blauser SO Oakleaf 6:35.04 4:52.33 5:08.14
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Ashlin Price JR Mandarin 5:37.57 6:48.46
13 Alaysa Chipunov FR Mandarin 5:44.00 4:18.00
14 Yuuki Wiesner SO Stanton 5:46.00 5:32.16
15 Mikaela Nichols FR Fernandina Beach 5:46.77 6:49.19
17 Mia Czarnecki FR Nease 5:49.37 5:28.41
19 Olivia Lumpkin FR Bishop Kenny 5:56.40 5:10.07
20 Callie Nesbitt SO Fernandina Beach 5:58.65 4:46.92
22 Monica Munn SO Mandarin 6:00.37 5:24.34
23 Katherine Natour SR Nease 6:00.62 6:22.26
24 Lauren Quinn JR Fernandina Beach 6:01.65 4:31.24
26 Elle Wight FR Stanton 6:05.71 7:55.43
28 Laura Frank SR Bartram Trail 6:08.76 4:25.51
36 Sophia Lin JR Fleming Island 6:20.99 7:21.95
40 Maureen McDonald JR Nease 6:23.69 6:19.86
45 Mari Gates JR St. Augustine 6:32.03 6:08.51
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
21 Maria Egorova JR Stanton 4:48.11 6:00.13 6:36.15 7:15.76
25 Emma Gunn FR Fernandina Beach 5:23.86 6:03.88 4:18.36 6:40.27
27 Olivia Hipp SO Nease 4:49.97 6:07.05 6:03.38 7:31.48
29 Zahir Miller SR Stanton 4:27.22 6:11.13 7:17.94 5:52.58
30 Carissa Miller SR Fleming Island 4:49.95 6:11.73 7:59.54 7:37.23
31 Keagan Miller JR Mandarin 5:54.10 6:12.73 6:50.01 7:12.37
32 Charlotte Brodeur SR Bartram Trail 5:55.56 6:14.27 5:55.56 6:10.53
33 Isabella Miller SR Nease 7:33.29 6:14.62 7:33.29 5:48.40
34 Emily Rackley JR Nease 5:45.82 6:15.89 6:23.41 6:30.93
35 Rose Hopwood SR Bartram Trail 6:58.57 6:17.09 5:01.68 4:54.13
37 Addison Hicks SO Nease 7:52.52 6:21.06 7:10.60 7:44.90
38 Finley Stokke-Harms FR Nease 5:04.97 6:21.21 8:11.76 7:14.58
39 Ella Rigdon SR Bartram Trail 7:07.18 6:21.41 5:24.20 6:06.16
41 Mena Alchi SO Stanton 6:53.74 6:26.67 6:22.81 5:55.74
42 Adriana Chakarova FR Stanton 6:03.61 6:26.82 5:48.14 6:34.56
43 Pasha Fong JR Bartram Trail 5:44.81 6:27.42 7:10.04 7:52.66
44 Caroline Fossati JR Creekside 5:17.20 6:31.60 8:09.50 8:09.50
46 Kaitlyn Glidewell SO Nease 5:30.45 6:33.39 5:14.72 4:55.05
48 Idaly Almanza-Enriquez JR St. Augustine 7:34.43 6:38.62 5:06.94 6:02.75