February 24, 2023
|
Lake Minneola - Minneola, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu JR Mount Dora 5:17.94 10
2 Rhema Taylor SR Vanguard (Ocala) 5:38.16 8
3 Hanna Warren SO East Ridge 5:39.53 6
4 Jasmine Williams SO Lake Minneola 5:41.87 5
5 Bailey Roman SO Mount Dora 5:42.34 4
6 Karah White SR Tavares 5:43.82 3
7 Riley Carter SO Vanguard (Ocala) 5:46.25 2
8 Lilliana Vu FR Mount Dora 5:53.74 1
9 Raegan Krepcho FR Lake Minneola 5:58.29 -
10 Ruby Scott FR Vanguard (Ocala) 5:59.16 -
11 Charlotte Lee FR Satellite 6:09.96 -
12 Sade Lee JR Leesburg 6:17.80 -
13 Frances Martins JR Springstead 6:22.87 -
14 Mia Englehart SR Freedom (Orlando) 6:23.99 -
15 Isabella Barco SR Springstead 6:27.94 -
16 Keira Morehead JR Dr. Phillips 6:32.29 -
17 Sophia Canada FR Tavares 6:33.52 -
18 Zaria Wright SO Leesburg 6:38.04 -
19 Caitlyn Bernard FR Satellite 6:42.55 -
20 Anastazja Heskin JR Lake Minneola 6:42.95 -
21 Lauren Jacobson SR Springstead 6:43.96 -
22 Shannon Aguilar SR Freedom (Orlando) 6:46.98 -
23 Anngelis Tavarez JR Dr. Phillips 6:47.00 -
24 Rozlyn Pell SR Rockledge 6:49.24 -
25 Lainey Anthony SO Tavares 6:52.74 -
26 Isabelle Geraghty SO Weeki Wachee 6:54.84 -
27 Leah Trejo FR South Lake 7:02.94 -
28 Michelle Orelien SO Ocoee 7:13.37 -
29 Karla Soto JR Ocoee 7:14.57 -
30 Felicity Inman JR Rockledge 7:17.28 -
31 Kristina Varada JR South Lake 7:20.23 -
32 Caitlin Chicherio JR Satellite 7:24.27 -
33 Jocelyn Mora JR South Lake 7:26.37 -
34 Karlie Saintlot SR East Ridge 7:30.61 -
35 Chloe Bisaillon SO Weeki Wachee 7:43.58 -
36 Jamie Stephens SO Umatilla 7:44.57 -
37 Evelyn Purdy FR Umatilla 7:51.67 -
38 Jaydalyse Penaranda SR Poinciana 8:14.33 -
39 Ellie Nelms SO Dr. Phillips 8:35.93 -
40 Cathy August JR Poinciana 10:46.94 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Riley Carter SO Vanguard (Ocala) 5:46.25 2
10 Ruby Scott FR Vanguard (Ocala) 5:59.16 -
11 Charlotte Lee FR Satellite 6:09.96 -
13 Frances Martins JR Springstead 6:22.87 -
14 Mia Englehart SR Freedom (Orlando) 6:23.99 -
15 Isabella Barco SR Springstead 6:27.94 -
16 Keira Morehead JR Dr. Phillips 6:32.29 -
17 Sophia Canada FR Tavares 6:33.52 -
19 Caitlyn Bernard FR Satellite 6:42.55 -
23 Anngelis Tavarez JR Dr. Phillips 6:47.00 -
24 Rozlyn Pell SR Rockledge 6:49.24 -
32 Caitlin Chicherio JR Satellite 7:24.27 -
35 Chloe Bisaillon SO Weeki Wachee 7:43.58 -
38 Jaydalyse Penaranda SR Poinciana 8:14.33 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Lauren Jacobson SR Springstead 6:43.96 -
26 Isabelle Geraghty SO Weeki Wachee 6:54.84 -
27 Leah Trejo FR South Lake 7:02.94 -
28 Michelle Orelien SO Ocoee 7:13.37 -
29 Karla Soto JR Ocoee 7:14.57 -
30 Felicity Inman JR Rockledge 7:17.28 -
31 Kristina Varada JR South Lake 7:20.23 -
33 Jocelyn Mora JR South Lake 7:26.37 -
34 Karlie Saintlot SR East Ridge 7:30.61 -
36 Jamie Stephens SO Umatilla 7:44.57 -
37 Evelyn Purdy FR Umatilla 7:51.67 -
39 Ellie Nelms SO Dr. Phillips 8:35.93 -
40 Cathy August JR Poinciana 10:46.94 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu JR Mount Dora 5:17.94 10
2 Rhema Taylor SR Vanguard (Ocala) 5:38.16 8
3 Hanna Warren SO East Ridge 5:39.53 6
4 Jasmine Williams SO Lake Minneola 5:41.87 5
5 Bailey Roman SO Mount Dora 5:42.34 4
6 Karah White SR Tavares 5:43.82 3
8 Lilliana Vu FR Mount Dora 5:53.74 1
9 Raegan Krepcho FR Lake Minneola 5:58.29 -
12 Sade Lee JR Leesburg 6:17.80 -
18 Zaria Wright SO Leesburg 6:38.04 -
20 Anastazja Heskin JR Lake Minneola 6:42.95 -
22 Shannon Aguilar SR Freedom (Orlando) 6:46.98 -
25 Lainey Anthony SO Tavares 6:52.74 -