May 11, 2022
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Chaminade-Madonna Tywan Cox, Johnoy Johnston, Jeremiah McGill, Kwame Smith 3:15.30 3:41.48 3:21.34 10
2 Oak Hall Asher Dobrin, Jayvian Greene, Ryland Kane, Gabe Collante 3:12.26 4:08.92 3:22.37 8
3 Victory Christian (LL) Janius Taylor, Jordan Christensen, Joel McGrath, Marlon McClendon 2:26.34 3:01.38 3:26.11 6
4 Indian Rocks Christian Brett Bush, Nicholas Zamora, Weston McMillen, Mateo Luna 2:57.93 4:22.75 3:26.89 5
5 Wildwood Jessie Strickland, Omari Smith, Alan Best, Jeremiah Colebrooks 4:07.03 4:11.21 3:29.34 4
6 Orlando Christian Prep Evan Sierra, Nick Rawls, Demarion Jenkins, Alexis Garcia 4:09.17 3:35.67 3:29.38 3
7 Palmer Trinity Brandon Pottinger, George Stark, Alejandro Storper, Robbie Robertson 2:37.09 2:58.04 3:29.45 2
8 Harvest Community Bradley Crump, Nathan Stricklin, Bryce Foti, Christian Winter 4:21.92 3:12.77 3:29.53 1
9 Branford Austin Malaguti, Adrik Miller, Josue Sierra Berrios, Seth Humphries 2:54.40 2:54.40 3:30.11 -
10 Pahokee Joshua Walkes, Xavier Bryant, Tyreek Mcpherson, James Jackson 3:54.46 3:12.21 3:31.22 -
11 First Baptist (Naples) Andrew Azunque, Michael Votta, Andrew Fabela, Jacob Panzarella 2:49.46 4:18.42 3:31.82 -
12 First Academy (Orlando) Dinari Bennett, Phillip Clark, Walker Hughes, Awosika Obatimilehin 2:41.50 3:36.75 3:32.50 -
13 Southwest Florida Christian Jerin Joji, Justin Losapio, David Johnson, Jack Gifford 3:46.63 3:01.73 3:33.80 -
14 Benjamin School Cole Grande, Joshua Luiz, Jacob Heilpern, Micah Mays 3:51.11 3:06.18 3:33.99 -
15 Cambridge Christian Jett Yarborough, Ryan Cano, Braxton Legg, Dominic Escribano 2:49.38 3:30.12 3:34.40 -
16 Baker Tanner Kimbrel, Aidan Wadsworth, Shaun Collier, Clint Merritt 4:19.67 3:49.63 3:34.60 -
17 Port St. Joe Parker Hicks, Daniel Nguyen, Donnell Hill, Darian Mills 2:47.82 3:48.24 3:43.76 -
18 Trenton Jalen Riess, Jaron Riley, Jonah Johnson, Nathan Gray 3:02.99 4:08.51 3:45.91 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Wildwood Strickland, Smith, Best, Colebrooks 3:29.34 2:28.64 4:30.05 2:43.29 2:47.48 3:20.97 4
8 Harvest Community Crump, Stricklin, Foti, Winter 3:29.53 4:26.11 3:29.53 3:14.87 3:56.77 4:05.15 1
9 Branford Malaguti, Miller, Sierra Berrios, Humphries 3:30.11 4:12.14 2:27.08 3:15.41 3:21.71 4:22.64 -
12 First Academy (Orlando) Bennett, Clark, Hughes, Obatimilehin 3:32.50 4:02.25 4:32.00 3:41.00 4:19.25 3:47.38 -
13 Southwest Florida Christian Joji, Losapio, Johnson, Gifford 3:33.80 3:48.77 2:29.66 3:50.91 3:31.67 3:46.63 -
15 Cambridge Christian Yarborough, Cano, Legg, Escribano 3:34.40 2:34.37 2:47.24 3:10.82 3:27.97 3:42.98 -
16 Baker Kimbrel, Wadsworth, Collier, Merritt 3:34.60 3:23.87 3:53.92 2:40.95 4:26.11 3:30.31 -
17 Port St. Joe Hicks, Nguyen, Hill, Mills 3:43.76 3:54.95 2:41.11 4:41.94 3:39.29 3:52.71 -
18 Trenton Riess, Riley, Johnson, Gray 3:45.91 4:10.76 4:17.54 2:38.14 4:01.73 2:53.95 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chaminade-Madonna Cox, Johnston, McGill, Smith 3:29.40 2:39.06 3:41.48 3:27.38 3:11.28 3:21.34 10
2 Oak Hall Dobrin, Greene, Kane, Collante 4:08.92 3:12.26 3:36.54 2:47.97 2:43.92 3:22.37 8
3 Victory Christian (LL) Taylor, Christensen, McGrath, McClendon 3:50.85 2:36.65 2:53.14 4:23.82 3:50.85 3:26.11 6
4 Indian Rocks Christian Bush, Zamora, McMillen, Luna 3:26.89 2:47.58 2:41.38 4:22.75 3:18.62 3:26.89 5
6 Orlando Christian Prep Sierra, Rawls, Jenkins, Garcia 3:10.54 3:46.13 3:33.57 3:58.70 3:18.91 3:29.38 3
7 Palmer Trinity Pottinger, Stark, Storper, Robertson 3:08.51 3:42.02 3:04.32 2:32.90 2:28.71 3:29.45 2
10 Pahokee Walkes, Bryant, Mcpherson, Jackson 4:28.25 3:50.23 4:24.03 4:11.36 3:48.12 3:31.22 -
11 First Baptist (Naples) Azunque, Votta, Fabela, Panzarella 4:05.72 3:08.52 3:44.53 3:53.01 2:47.34 3:31.82 -
14 Benjamin School Grande, Luiz, Heilpern, Mays 4:12.51 4:18.93 3:33.99 3:16.87 3:19.01 3:33.99 -