April 1, 2022
|
Mobile - Mobile, AL
ICON KEY: FHSAA 2A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andrew Burchett 11 St. Luke's Episcopal Scho 2:00.83
2 Anthony Smith 12 Ocean Springs High School 2:01.70
3 Joseph Valentine 12 St. Paul's Episcopal 2:02.08
4 Griffin Valentino 11 Hoover 2:02.69
5 Braylin Carter 11 Gulfport High School 2:03.41
6 Thomas Schmiedicke 12 St. George's Independent 2:03.47
7 Trevor Janik JR Pensacola Catholic 2:03.94
8 Ace Cosby 10 Ocean Springs High School 2:05.43
9 Myles Murphy 12 McGill-Toolen Catholic 2:05.85
10 Walker Rux 10 Fairhope 2:07.89
11 Mohammed Shahrouj 12 St. Luke's Episcopal Scho 2:09.02
12 Henry Barrett 9 Spanish Fort 2:09.61
13 DeVaughn Batain 12 McGill-Toolen Catholic 2:09.68
14 Alex Gamble 8 UMS-Wright 2:09.72
15 Patrick Andrews 11 St. Michael Catholic High 2:11.64
16 Arthur Branton JR West Florida 2:14.37
17 Dylan Koger 11 Baker 2:16.02
18 Andy Canegitta Jr. 12 Daphne 2:16.07
19 Estan Wrights 9 St. Paul's Episcopal 2:17.13
20 Nathaniel Bell 10 Murphy HS 2:17.36
21 Caden Guimarin 11 Athens High School 2:18.71
22 Ameariun Harper 12 Gulfport High School 2:18.78
23 Nikolas Bell 9 Baker 2:18.84
24 Jarvis Sellers 10 Pascagoula High School 2:19.44
25 Thomas Walding 11 Daphne 2:19.46
26 Aiden Miller 12 Athens High School 2:21.33
27 Trenton McNew 10 Davidson 2:21.46
28 Christopher Taylor 11 Davidson 2:23.27
29 Ondra Coleman 10 Vigor High School 2:26.83
30 Tylar Dixon 11 Vigor High School 2:29.17
31 Jayden Boykin 9 Satsuma 2:29.20
32 Liam Brown 10 Spanish Fort 2:34.48
33 Kelvin Agee 9 Faith Academy 2:38.09
34 Jaylen Alexander 9 Blount High School 2:38.80
35 Lucas Busby 7 Satsuma 2:39.54
36 Lowell Chatham 9 Alma Bryant 2:40.36
37 Isaac McInnish 7 TR Miller 2:40.62
38 Seth Gryner 7 TR Miller 2:40.67
39 Cesar Romero 9 Alma Bryant 2:47.50
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andrew Burchett 11 St. Luke's Episcopal Scho 2:00.83
2 Anthony Smith 12 Ocean Springs High School 2:01.70
3 Joseph Valentine 12 St. Paul's Episcopal 2:02.08
4 Griffin Valentino 11 Hoover 2:02.69
5 Braylin Carter 11 Gulfport High School 2:03.41
6 Thomas Schmiedicke 12 St. George's Independent 2:03.47
7 Trevor Janik JR Pensacola Catholic 2:03.94
8 Ace Cosby 10 Ocean Springs High School 2:05.43
9 Myles Murphy 12 McGill-Toolen Catholic 2:05.85
10 Walker Rux 10 Fairhope 2:07.89
11 Mohammed Shahrouj 12 St. Luke's Episcopal Scho 2:09.02
13 DeVaughn Batain 12 McGill-Toolen Catholic 2:09.68
14 Alex Gamble 8 UMS-Wright 2:09.72
25 Thomas Walding 11 Daphne 2:19.46
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Henry Barrett 9 Spanish Fort 2:09.61
15 Patrick Andrews 11 St. Michael Catholic High 2:11.64
16 Arthur Branton JR West Florida 2:14.37
17 Dylan Koger 11 Baker 2:16.02
18 Andy Canegitta Jr. 12 Daphne 2:16.07
19 Estan Wrights 9 St. Paul's Episcopal 2:17.13
20 Nathaniel Bell 10 Murphy HS 2:17.36
21 Caden Guimarin 11 Athens High School 2:18.71
22 Ameariun Harper 12 Gulfport High School 2:18.78
23 Nikolas Bell 9 Baker 2:18.84
27 Trenton McNew 10 Davidson 2:21.46
28 Christopher Taylor 11 Davidson 2:23.27
32 Liam Brown 10 Spanish Fort 2:34.48
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Jarvis Sellers 10 Pascagoula High School 2:19.44
26 Aiden Miller 12 Athens High School 2:21.33
29 Ondra Coleman 10 Vigor High School 2:26.83
30 Tylar Dixon 11 Vigor High School 2:29.17
31 Jayden Boykin 9 Satsuma 2:29.20
33 Kelvin Agee 9 Faith Academy 2:38.09
34 Jaylen Alexander 9 Blount High School 2:38.80
35 Lucas Busby 7 Satsuma 2:39.54
36 Lowell Chatham 9 Alma Bryant 2:40.36
37 Isaac McInnish 7 TR Miller 2:40.62
38 Seth Gryner 7 TR Miller 2:40.67
39 Cesar Romero 9 Alma Bryant 2:47.50