April 20, 2022
|
Seminole Ridge High School - Loxahatchee, FL
|
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jabari Williams SR Wellington 50.68 51.19 10
2 Corrado DeSantis SO Dwyer 51.77 56.43 8
3 Danny Dubriel SR Royal Palm Beach 51.96 1:02.88 6
4 Michael Robinson SR Palm Beach Central 52.49 49.87 5
5 Malik Razz JR Forest Hill 52.50 49.35 4
6 Robert Lebrun JR Seminole Ridge 52.88 42.31 3
7 Michael Peters JR Seminole Ridge 53.34 1:01.35 2
8 Cameron Koch JR Seminole Ridge 53.42 1:07.31 1
9 Zedrick Lide JR Palm Beach Lakes 53.84 1:03.54 -
10 Marquise Bonne SR Palm Beach Central 54.20 51.49 -
11 Mark Fyffe SO Wellington 54.94 1:00.44 -
12 Jailen Davis SR Palm Beach Lakes 54.98 53.33 -
13 Tyrone Higgins JR Palm Beach Gardens 55.65 55.65 -
14 Austin Russell SO Wellington 55.93 53.14 -
15 Connor Skiles JR Jupiter 57.21 52.07 -
16 Jayden Jackson FR Jupiter 57.86 40.51 -
17 Obinna Nwankwo SR Palm Beach Central 57.88 1:07.14 -
18 Elijah Lemieux JR Palm Beach Gardens 58.01 1:06.14 -
19 Christian Villanueva SO Dwyer 1:00.37 54.94 -
20 Raymond Howard FR Dwyer 1:03.15 54.94 -
21 Joshua Juandoo SO Palm Beach Lakes 1:06.01 48.19 -
  Jacory Brown JR Palm Beach Gardens DNS DNS   
  Carly Guillaume SR Jupiter DNS DNS   
  Deshawn Mitchell SO Forest Hill DNS DNS   
  Trenton Davis SO Forest Hill DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Elijah Lemieux JR Palm Beach Gardens 58.01 -
20 Raymond Howard FR Dwyer 1:03.15 -
21 Joshua Juandoo SO Palm Beach Lakes 1:06.01 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Tyrone Higgins JR Palm Beach Gardens 1:11.24 55.65 57.32 1:08.45 56.21 1:02.33 52.87 -
15 Connor Skiles JR Jupiter 1:14.38 57.21 40.62 1:00.07 47.49 1:02.36 1:02.36 -
16 Jayden Jackson FR Jupiter 1:03.65 57.86 45.13 58.44 42.24 45.13 1:07.70 -
19 Christian Villanueva SO Dwyer 48.30 1:00.37 1:01.58 1:17.28 1:01.58 1:14.26 50.11 -
  Trenton Davis SO Forest Hill DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Deshawn Mitchell SO Forest Hill DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Malik Razz JR Forest Hill 52.50 58.80 4
9 Zedrick Lide JR Palm Beach Lakes 53.84 56.00 -
10 Marquise Bonne SR Palm Beach Central 54.20 46.07 -
11 Mark Fyffe SO Wellington 54.94 1:08.13 -
12 Jailen Davis SR Palm Beach Lakes 54.98 40.14 -
14 Austin Russell SO Wellington 55.93 1:08.80 -
17 Obinna Nwankwo SR Palm Beach Central 57.88 1:11.20 -
  Carly Guillaume SR Jupiter DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jabari Williams SR Wellington 1:01.33 36.49 45.62 59.81 41.05 50.68 51.19 10
2 Corrado DeSantis SO Dwyer 36.76 51.26 54.36 40.38 48.67 51.77 49.19 8
3 Danny Dubriel SR Royal Palm Beach 51.96 53.52 39.49 51.96 42.61 51.96 48.33 6
4 Michael Robinson SR Palm Beach Central 51.44 54.07 36.75 54.07 36.75 52.49 46.72 5
6 Robert Lebrun JR Seminole Ridge 1:06.63 1:07.69 57.64 1:07.69 45.48 52.88 40.19 3
7 Michael Peters JR Seminole Ridge 52.81 57.61 52.28 1:07.21 58.68 53.34 1:00.28 2
8 Cameron Koch JR Seminole Ridge 47.01 1:06.24 45.41 1:03.57 40.60 53.42 56.10 1
  Jacory Brown JR Palm Beach Gardens DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS