April 23, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Emma Morris SO Lake Nona 12.49 10 0.4
2 Senyce Rene SO Dr. Phillips 12.89 8 0.4
3 Lakisha Manning JR Boone 12.92 6 0.4
4 Nauti'ka Robinson JR Olympia 12.98 5 0.4
5 Layla Qader JR Boone 13.07 4 0.4
6 Arianna Slater SR Lake Nona 13.21 3 0.4
7 Victorious Smith FR Lake Nona 13.31 2 0.4
8 Jolie Flowers JR Freedom (Orlando) 13.32 1 -0.6
9 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 13.47 - 0.4
10 Ausauna Whittaker SR Olympia 13.69 - -0.6
11 Miosha Hughes SO Oak Ridge 13.70 - -0.6
12 Rai Nya Wilson SO Dr. Phillips 13.82 - -1.1
13 Mykel Williams SO Boone 13.83 - -0.6
14 Anngelis Tavarez SO Windermere 13.85 - 1.6
15 Shelvany Goin FR Oak Ridge 13.95 - 1.6
16 Dontaesha Cobb SO Cypress Creek 13.96 - -0.6
17 Gia Brown JR Tohopekaliga 13.96 - -0.6
18 Sydnee Massey SO Olympia 14.00 - -0.6
19 Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 14.06 - 1.6
20 Destiny Pew SO Oak Ridge 14.22 - 1.6
21 Mallory Riggs FR Windermere 14.24 - 1.6
22 Melkia Lee JR Tohopekaliga 14.33 - 1.6
23 Lauren Perkins SR Windermere 14.62 - -0.6
24 Mya Frisby SR Freedom (Orlando) 14.68 - -1.1
  Nicole Martinez FR Cypress Creek DNS    -
  Jaelynn Rosario SO Cypress Creek DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Rai Nya Wilson SO Dr. Phillips 13.82 -
24 Mya Frisby SR Freedom (Orlando) 14.68 -
  Nicole Martinez FR Cypress Creek DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Anngelis Tavarez SO Windermere 13.85 -
15 Shelvany Goin FR Oak Ridge 13.95 -
19 Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 14.06 -
20 Destiny Pew SO Oak Ridge 14.22 -
21 Mallory Riggs FR Windermere 14.24 -
22 Melkia Lee JR Tohopekaliga 14.33 -
  Jaelynn Rosario SO Cypress Creek DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jolie Flowers JR Freedom (Orlando) 13.32 1
10 Ausauna Whittaker SR Olympia 13.69 -
11 Miosha Hughes SO Oak Ridge 13.70 -
13 Mykel Williams SO Boone 13.83 -
16 Dontaesha Cobb SO Cypress Creek 13.96 -
17 Gia Brown JR Tohopekaliga 13.96 -
18 Sydnee Massey SO Olympia 14.00 -
23 Lauren Perkins SR Windermere 14.62 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Morris SO Lake Nona 12.49 10
2 Senyce Rene SO Dr. Phillips 12.89 8
3 Lakisha Manning JR Boone 12.92 6
4 Nauti'ka Robinson JR Olympia 12.98 5
5 Layla Qader JR Boone 13.07 4
6 Arianna Slater SR Lake Nona 13.21 3
7 Victorious Smith FR Lake Nona 13.31 2
9 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 13.47 -