April 27, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Chatman SR East Lake 1:55.37 10
2 Joshua Hindman SO Mitchell 1:59.83 8
3 Kevin Velazquez SR Alonso 2:00.53 6
4 Abdu Hardin FR Largo 2:00.90 5
5 Max Moore SR Palm Harbor University 2:01.17 4
6 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:02.44 3
7 Jack Penn SO Palm Harbor University 2:03.86 2
8 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:04.78 1
9 David Denkler SR Largo 2:05.63 -
10 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:05.80 -
11 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:06.81 -
12 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:09.65 -
13 Dane Deevers SR Wharton 2:10.47 -
14 Joshua Pu SR Largo 2:10.75 -
15 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:14.01 -
16 Charles Clark FR George Steinbrenner 2:14.28 -
17 Nicholas Jacobs SO East Lake 2:15.37 -
18 Hunter Viens SO Mitchell 2:19.04 -
19 Arun Senthilkumaren SR Sickles 2:19.39 -
20 William Benedict JR Sickles 2:20.37 -
21 Trent Johnson FR East Lake 2:24.07 -
22 Cooper Illig FR Mitchell 2:26.37 -
23 Varshith Ale FR Sickles 2:26.41 -
24 Luke Walguarnery FR Alonso 2:28.74 -
  Cade Toohey SO Wharton DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:06.81 -
12 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:09.65 -
13 Dane Deevers SR Wharton 2:10.47 -
14 Joshua Pu SR Largo 2:10.75 -
16 Charles Clark FR George Steinbrenner 2:14.28 -
17 Nicholas Jacobs SO East Lake 2:15.37 -
18 Hunter Viens SO Mitchell 2:19.04 -
19 Arun Senthilkumaren SR Sickles 2:19.39 -
20 William Benedict JR Sickles 2:20.37 -
21 Trent Johnson FR East Lake 2:24.07 -
22 Cooper Illig FR Mitchell 2:26.37 -
23 Varshith Ale FR Sickles 2:26.41 -
24 Luke Walguarnery FR Alonso 2:28.74 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Chatman SR East Lake 1:55.37 10
2 Joshua Hindman SO Mitchell 1:59.83 8
3 Kevin Velazquez SR Alonso 2:00.53 6
4 Abdu Hardin FR Largo 2:00.90 5
5 Max Moore SR Palm Harbor University 2:01.17 4
6 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:02.44 3
7 Jack Penn SO Palm Harbor University 2:03.86 2
8 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:04.78 1
9 David Denkler SR Largo 2:05.63 -
10 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:05.80 -
15 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:14.01 -
  Cade Toohey SO Wharton DNF -